Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KrK znów się pomylił.
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Wychodzi na to, że KrK jeszcze się nie zdecydował.

http://www.echo.siedlce.net/?p=23&id=103
21-11-2008 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Cytat:Rozmowa z ks. Pawłem Siedlanowskim.

(...)
* A czy Pismo św. mówi coś o kosmitach?
- Biblia ani słowem nie wspomina o kosmitach. Nie ma też w niej mowy o cywilizacjach pozaziemskich, statkach UFO, krasnoludkach, myszce Miki i pszczółce Mai. Jest to historia zbawienia człowieka, obecnego w historii. Są to dzieje dialogu Stwórcy ze swoim stworzeniem, które najpełniejszy swój wymiar znalazło w Jezusie Chrystusie.

* Czy zatem Kościół zdecydowanie wyklucza możliwość istnienia cywilizacji pozaziemskiej?
- Kościół szanuje autonomię badań naukowych i wnikliwie analizuje wyniki obserwacji prowadzonych przez naukowców. Brakuje oficjalnych wypowiedzi Magisterium Kościoła na temat tzw. UFO. Chyba dotąd nie było potrzeby, aby takie stanowisko oficjalnie ogłaszać, ponieważ do tej pory, mimo zarejestrowania ok. 5 mln różnych informacji o rzekomych kontaktach z istotami pozaziemskimi, nie znaleziono jednoznacznych dowodów na to, że one rzeczywiście istnieją. Być może, jeśli zaistnieje potrzeba, takie orzeczenie powstanie.
(...)

Tyle. I tego się powinniście trzymać.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-11-2008 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
A jaki wpływ ma ta informacje na powinność czynienia dobra w świecie, realizacji nauki Ewangelii? :-k

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-11-2008 01:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):A jaki wpływ ma ta informacje na powinność czynienia dobra w świecie, realizacji nauki Ewangelii? :-k

W zasadzie nie ma to wpływu, bo powinność czynienia dobra i wprowadzania Ewangelii w czyn jest ponadczasowa tzn. aż do Paruzji. A jak będzie z tym po Paruzji to już tylko w Niebie wiadomo.
22-11-2008 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:A jaki wpływ ma ta informacje na powinność czynienia dobra w świecie

Na to nie ma, to kwestia naszych prywatnych wyborów. Ma to jednak znaczenie z punktu widzenia wiedzy o otaczającym nas świecie. Im lepiej go znamy tym mniej się go boimy Uśmiech a ze strachem KrK w szczególności powinien 'walczyć'.
22-11-2008 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Helmutt napisał(a):Nie ma w Biblii słowa o innych planetach, gwiazdach, układach słonecznych, galaktykach itp. ...
potem cytując nordlys
Helmutt napisał(a):A w Biblii znalazłam m.in.:
[shadow=orange][..ciach!...] [/shadow]
potem
Helmutt napisał(a):No dobra, ale co z tego wynika?...

M.in. tyle, że:
1. poświadczasz nieprawdę o Biblii,
2. wycinając część cytatów mojego postu, a pochodzących z Biblii, i zastępując je swoim słowem [..ciach!...] , próbujesz zmienić fakty => W moim kręgu takie zachowanie nazywane jest manipulacją,
3. kłamstwo ma krótkie nogi, nie służy prawdzie, a w końcowym efekcie obraca się przeciwko twórcy kłamstwa wg zasady: kto mieczem wojuje, od miecza ginie.

Może jednak zaczniesz zapoznawać się na serio z Pismem Świętym i to pod kierownictwem osoby duchownej. Wiele się z niego dowiesz ... z pożytkiem dla Ciebie. Uśmiech

P.S.
Dla porządku: zdanie z mojego postu, a zacytowane przez Ciebie:
"Znasz może taką katolicką tradycję zasiadania do Wieczerzy Wigilijnej z pierwszą gwiazdką na niebie? Ona nie wzięła się z nikąd."
w taki, a nie inny sposób 8) , nie pochodzi z Biblii.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
22-11-2008 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
nordlys napisał(a):Helmutt napisał/a:
Nie ma w Biblii słowa o innych planetach, gwiazdach, układach słonecznych, galaktykach itp. ... kiedyś doszłoby do rzeczywistego kontaktu z obcą cywilizacją to byłby nielichy "zonk"....

To po co jest znane Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne?
http://pl.wikipedia.org/w...m_Astronomiczne

Czy znasz Michała Hellera ... znanego profesora?
To jeden z wielu linków do jego publikacji:
http://www.znak.com.pl/os...CFQI_MAodPEQQ-w

... może poczytasz?

A w Biblii znalazłam m.in.:
* W odpowiedzi rzekł do nich Jezus:"Newet jeżeli Ja sam o sobie wydaję świadectwo, świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem, skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie , ani skąd przychodzę, ani dokad idę" [Ewangelia wg Św.Jana 8.14]
* Odpowiedział Jezus:"Królestwo moje nie jest z tego świata. ..." [Ewangelia wg Św.Jana 18.36]
* ... oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: «Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon» ... A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się radowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; [Mt 2.1-12]

Znasz może taką katolicką tradycję zasiadania do Wieczerzy Wigilijnej z pierwszą gwiazdką na niebie? Ona nie wzięła się z nikąd. Duży uśmiech

W ogóle nie rozumiem co ma wnosić ten cały post do wypowiedzi Helmutta? On mówi o biblii a ty?

Te cytaty, które podałaś niczego nie udowadniają - niczego.
"Królestwo moje nie jest z tego świata" i co z tego np. wynika jeśli chodzi o UFO?


Komzar, Ten filmik niczego nie dowodzi. Inne cywilizacje zapewne istnieją ale jestem prawie pewny, że w swoim życiu się tego nie dowiesz i umrzesz z niewiedzą na ten temat. A KK na pewno w sytuacji odnalezienia ufo też problemów mieć nie będzie. Najpierw bogowie byli w górach i lasach, potem w chmurkach , a teraz wszędzie 8).


Pozdrawiam
30-11-2008 23:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Wiara w UFO i wiara w Boga niczym się nie różni od siebie. Albo wierzysz w to albo nie. Żadnego zagorzałego osobnika,który wierzy w Ufo lub w Boga nic nie przekona ani nikt,że ta rzecz nie istnieje.

To tak jakby rozprawiać czemu ktoś lubi zupę ogórkową, a ktoś drugi nie.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
01-12-2008 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Przecież w UFO nie trzeba wierzyć lub nie. UFO istnieją na 100% - i każdy z nas je widział - co najmniej kilkanaście razy...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-12-2008 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Fils napisał(a):Komzar, Ten filmik niczego nie dowodzi. Inne cywilizacje zapewne istnieją ale jestem prawie pewny, że w swoim życiu się tego nie dowiesz i umrzesz z niewiedzą na ten temat. A KK na pewno w sytuacji odnalezienia ufo też problemów mieć nie będzie. Najpierw bogowie byli w górach i lasach, potem w chmurkach , a teraz wszędzie 8) .
Hmmm, masz tam wypowiedź jednego z wojskowych, który wyraźnie mówi, że tego typu obiekty w wielu krajach zanotowano setki jak nie tysiące razy. Wyraźnie też zaznacza, że nie są to pojazdy zbudowane przez człowieka. Dla mnie to dowód na UFO - wiele niezależnych nagrań i rejestracja innymi przyrządami takimi jak radary. Nie mówiąc o tysiącach tych amatorskich nagrań oczywiście w nieporównywalnie gorszej jakości ale spójnych z tymi wykonanymi przez profesjonalny sprzęt wojskowy.
Oczywiście nie dowodzi to, że w środku siedzieli Marsjanie ale i nie o tym pisałem. To jedynie dowód na istnienie UFO a nie jak nam wielokrotnie starano się wmówić, że to zjawisko atmosferyczne albo czyjś żart w postaci balonów ładnie pokolorowanych i oświetlonych.
Nie trzeba być geniuszem, by zorientować, że że to tajemnicza dla nas technologia skoro nawet wojsko nie bardzo chce się chwalić, że nie mogą tego złapać Uśmiech
02-12-2008 09:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
Komzar napisał(a):Hmmm, masz tam wypowiedź jednego z wojskowych, który wyraźnie mówi, że tego typu obiekty w wielu krajach zanotowano setki jak nie tysiące razy. Wyraźnie też zaznacza, że nie są to pojazdy zbudowane przez człowieka.
Wiesz on sobie może mówić... 8)

Komzar napisał(a):Dla mnie to dowód na UFO - wiele niezależnych nagrań i rejestracja innymi przyrządami takimi jak radary. Nie mówiąc o tysiącach tych amatorskich nagrań oczywiście w nieporównywalnie gorszej jakości ale spójnych z tymi wykonanymi przez profesjonalny sprzęt wojskowy. [...] Nie trzeba być geniuszem, by zorientować, że że to tajemnicza dla nas technologia skoro nawet wojsko nie bardzo chce się chwalić, że nie mogą tego złapać
Wmawiają ci, że wojsko ma jakąś tajną technologie - wierzysz w to? :wink: Teraz niema czegoś takiego, że jest laboratorium wojskowe i 'agenci' budują w nim np. samoloty. Wszystkie technologie są sprzedawane wojsku od wyspecjalizowanych firm (wiadomo technologie na półki od razu nie trafiają ale powodem jest raczej marketing niż 'tajemnica'). Przykładami takiego marketingu może być longhorm, telewizory laserowe czy hologramy 3D. Poza tym wiele obiektów radary nie wykrywają. Wielkie mocarstwo ZSRR, Moskwa, Plac Czerwony 1987r - jedno z najbardziej chronionych miejsc na ziemi ... bęc - 19 letni pilot z Niemiec wylądował sobie na placu czerwonym po podróży przez pół związku radzieckiego.
Wież mi - wojsko naprawdę niema jakiś super technologi i zawsze się mogą pomylić.


Pozdrawiam
02-12-2008 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Wypowiadasz się tak, jak by istniało tylko zdanie tego jednego pana i ten jeden film. Fakty są inne, ten pan tylko raz jeszcze oficjalnie tym razem potwierdza to co obserwuje tysiące ludzi na świecie. takie obiekty widziane są codziennie, to już coś znaczy.
Oczywiście teoretycznie może to być technologia wojskowa ale dla mnie to jedna z mniej prawdopodobnych hipotez bo możliwości tych obiektów są niesamowite (trajektoria lotu).
03-12-2008 09:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Komzar napisał(a):[ a ze strachem KrK w szczególności powinien 'walczyć'.
Doprawdy? A po co? Człowiek wierzący sie nie boi. Bo i czego?
Cytat:Ps 23:1-4 „Psalm Dawida Pan jest moim Pasterzem, nie zbraknie mi niczego...(4) I choćbym musiał iść doliną smierci, nie zlęknę się niczego, bo Ty jesteś przy mnie.”

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
03-12-2008 09:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Komzar napisał(a):Wypowiadasz się tak, jak by istniało tylko zdanie tego jednego pana i ten jeden film. Fakty są inne, ten pan tylko raz jeszcze oficjalnie tym razem potwierdza to co obserwuje tysiące ludzi na świecie. takie obiekty widziane są codziennie, to już coś znaczy.
Oczywiście teoretycznie może to być technologia wojskowa ale dla mnie to jedna z mniej prawdopodobnych hipotez bo możliwości tych obiektów są niesamowite (trajektoria lotu).
Tak naprawdę to...... nie wiemy co to jest. Czyli zgoda - jest to UFO - Unidentified Flying Object. Wypowiedź pana wojskowego włożyłbym na razie między bajki, w to samo miejsce gdzie są zeznania pana Lazara...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-12-2008 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Cytat:Doprawdy? A po co? Człowiek wierzący sie nie boi. Bo i czego?

Hmmm, o ile dobrze pamiętam to nawet Jezus miał z tym problem przed ukrzyżowaniem, a zwykły zjadacz chleba jest troszkę słabszy i codzienne opowieści o demonach i piekle nie wpływają dobrze na jego psychikę, to samo tyczy się marudzenia o karach za byle grzeszek.
Po co straszyć że UFO to zmaterializowane demony jak pojęcia się o tym nie ma i jak sama nazwa wskazuje UFO to nie wiadomo co to jest, a może to właśnie nasz 'aniołki' Uśmiech
03-12-2008 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów