Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie oglądaj telewizji, bo będziesz mieć glisty!
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
ŁĄdny pierwszy post. Mądry.
Ludzie patrzą też z nudy,zeby zabić czas, żeby nie czuć się samotnym...
A katolik powinien moim zdaniem, wbrew wszystkiemu, wychodzić do ludzi jakoś tak,żeby z początku nie wiedzieli,ze to katolik. Bo jak sie dowiedzą, to zaraz będzie,że "znowu ta ewangelizacja"...
A potem, kiedy juz wyjdzie ten katolik, ktoś iny zauważy i zapyta, to wtedy mowić: robę to w imieniu Pana...
ale to moja prywatna utopia, niestety...
i jako utopię ją traktuję.

[Obrazek: mysz4.gif]
23-11-2008 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Myszkunia napisała :
Cytat:wychodzić do ludzi jakoś tak,żeby z początku nie wiedzieli,ze to katolik. Bo jak sie dowiedzą, to zaraz będzie,że "znowu ta ewangelizacja"...

Świetnie to ujęłaś. Zatem najpierw toczymy ze spotkaną osobą zwykłą rozmowę i jednocześnie w precyzyjny sposób włączamy do rozmowy wątek ewangelizacyjny. Nie pytamy nikogo : Czy wierzysz, czy nie. Żeby nasza ewangelizacja była wiarygodna warto ją potwierdzać czynami.

Z dzisiejszej Ewangelii wynika jasno, że Chrystus przychodzi do nas w drugim człowieku, a taką formę objawienia trudniej dostrzec. I można na to spojrzeć na odwrót, że my niesiemy Chrystusa innym - jesteśmy wtedy "światłem świata" i przez nasze czyny miłości Chrystus objawia się innym.

Wyobraźmy sobie. Jest pewna osoba, która chce ujrzeć Chrystusa w spektakularnym objawieniu, jednak objawienia nie ma. Są za to ludzie potrzebujący, którzy proszą tą osobę o pomoc, ale ta osoba ich nie dostrzega, bo woli czekać na cudowne objawienie. W końcu czeka tak aż do kresu swych dni i na Sądzie stojąc po lewej stronie słyszy : "...byłem głodny, a nie daliście mi jeść...".
23-11-2008 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
die_eule Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 98
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
Przecież mamy TV Trwam. Tam zamiast reklam regularnie pojawia się informacja o nr konta (lub też emitowana jest bez przerwy) Duży uśmiech
To się nazywa ewangelizacja.

szukam...w?tpi?...my?l?...kocham...
23-11-2008 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Lepsza informacja o nr konta niż nadmiar komercji (patrz TVP, TVN itp.).

Z innych telewizji prowadzonych przez zakonników jest jeszcze TV Niepokalanów, ale tylko TV Trwam jest uchwytna w internecie. TV Trwam szukam wchodząc ze strony Radia Maryja i klikając "TRWAM".

Ale TVP też nie wypada najgorzej. Ma u siebie programy religijne jak dobrze znany "Między ziemią a niebem" czy "Raj". TV Trwam przekazuje transmisje z Watykanu. Tak samo czyni TVP.

TVN jak i inne TV komercyjne ogranicza się jedynie do zwykłych relacji dziennikarskich i na tym koniec.
23-11-2008 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
die_eule Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 98
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #20
 
komercja
1. «działalność nastawiona jedynie na osiągnięcie zysku; też: produkty takiej działalności» http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2564011

Czy nie o to chodzi z tym nr konta?

szukam...w?tpi?...my?l?...kocham...
23-11-2008 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Eule, przecież tam nie ma tylko i wyłącznie numeru konta. Znaleźć można też świetne programy bogate w treść. Jednak też uważam, że numer konta nie powinien na tygodniu być widokiem dominującym, skoro można dodać jeszcze inne ciekawsze programy religijne, historyczne czy kulturalne, a numer konta podawać od czasu do czasu. Powinni dać film "Pasja" czy inne np. "Quo vadis".

Nie mam nic przeciwko finansowemu wspieraniu ewangelizacji medialnej. Jednak ten kto wspiera, ten oczekuje czegoś interesującego i to też fakt.
23-11-2008 23:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
die_eule Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 98
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Polonium napisał(a):przecież tam nie ma tylko i wyłącznie numeru konta. Znaleźć można też świetne programy bogate w treść.
Jasne. Myślę, że to samo można powiedzieć o wielu programach innych stacji.
A co do medialnej ewangelizacji- nie zgadzam się, ponieważ byłaby to po prostu indoktrynacja. Musimy zdać sobie sprawę, że nie wszyscy w naszym kraju są katolikami. Ja osobiście nie oglądałabym telewizji podszytej ideologią, mającą na celu przekonanie mnie do rzeczy, których nie uznaję i które stoją w opozycji do moich poglądów. Poza tym uważam, że taka telewizja nie byłaby obiektywna.

szukam...w?tpi?...my?l?...kocham...
23-11-2008 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #23
 
Tylko widzisz Sówko - dla odmiany treści ateizujące są dozwolone i ich nie nazywa się indoktrynacją Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
24-11-2008 00:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Annnika napisał(a):Tylko widzisz Sówko - dla odmiany treści ateizujące są dozwolone i ich nie nazywa się indoktrynacją Oczko
Gdzie Ty masz w TV treści ateizujące? Powiedz, a stanę się wiernym widzem tegoż kanału / programu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-11-2008 10:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Helmutt napisał(a):Gdzie Ty masz w TV treści ateizujące? Powiedz, a stanę się wiernym widzem tegoż kanału / programu.
No wiesz...TVP publiczna "misyjna" nie "dysponowała czasem antenowym" aby transmitować koncert z okazji jubileuszu Nagrody Nobla dla Wałęsy a miała nadto aby transmitowac wreczenie nagrody Gali dla p. T. Raczka i jego partnerowi - najprzystojniejszej parze gejowskiej.
24-11-2008 13:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Tak myślę. Może należałoby stworzyć telewizję, która zaspokoiłaby potrzeby religijne protestantów, katolików, prawosławnych, Żydów i muzułmanów. Taka ekumeniczna telewizja. Zaś dla politeistów i buddystów oraz dla ateistów byłyby osobne telewizje.
24-11-2008 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
alus napisał(a):
Helmutt napisał(a):Gdzie Ty masz w TV treści ateizujące? Powiedz, a stanę się wiernym widzem tegoż kanału / programu.
No wiesz...TVP publiczna "misyjna" nie "dysponowała czasem antenowym" aby transmitować koncert z okazji jubileuszu Nagrody Nobla dla Wałęsy a miała nadto aby transmitowac wreczenie nagrody Gali dla p. T. Raczka i jego partnerowi - najprzystojniejszej parze gejowskiej.
Gdzie w tym widzisz treści ateistyczne...?
A to, że transmisji z uroczytsości jubileuszu Nobla Wałęsy nie było to akurat przyczyna polityczna - pan Urbański bardzo lubi się z panami Kaczyńskimi, którzy za to pana Wałęsy bardzo nie lubią...

[ Dodano: Pon 24 Lis, 2008 12:33 ]
Polonium napisał(a):Tak myślę. Może należałoby stworzyć telewizję, która zaspokoiłaby potrzeby religijne protestantów, katolików, prawosławnych, Żydów i muzułmanów. Taka ekumeniczna telewizja. Zaś dla politeistów i buddystów oraz dla ateistów byłyby osobne telewizje.
No tak to by było "DE BEST".... Niestety, nigdy nie będzie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-11-2008 13:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Helmutt napisał(a):Gdzie w tym widzisz treści ateistyczne...?
Oczywiście nie stricte ateistyczne, ale zdecydowanie antyewangeliczne.
Cytat: A to, że transmisji z uroczytsości jubileuszu Nobla Wałęsy nie było to akurat przyczyna polityczna - pan Urbański bardzo lubi się z panami Kaczyńskimi, którzy za to pana Wałęsy bardzo nie lubią...
Też antyewangeliczne - "Jak można kochac Boga, który jest niewidzialny, nie kochając człowieka, który jest obok nas", Jan Paweł II.
24-11-2008 14:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
alus napisał(a):
Helmutt napisał(a):Gdzie w tym widzisz treści ateistyczne...?
Oczywiście nie stricte ateistyczne, ale zdecydowanie antyewangeliczne.
Więc nie ateistyczne. Uff.... już zaczynałem się bać, że nas z gejami do jednego worka wpychacie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-11-2008 15:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Helmutt napisał(a):Więc nie ateistyczne. Uff.... już zaczynałem się bać, że nas z gejami do jednego worka wpychacie.
Znamy się już dość długo - nie powinienieś mieć zatem problemu w rozeznaniu, iż nie kwalifikuję zła jako przypadłość tylko ateizmu Uśmiech.
To mówię JA...a co Ty do mnie mówisz "wpychacie"... mówicie, wiecie towarzyszko? Duży uśmiech
24-11-2008 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów