Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie oglądaj telewizji, bo będziesz mieć glisty!
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
alus napisał(a):
Helmutt napisał(a):Więc nie ateistyczne. Uff.... już zaczynałem się bać, że nas z gejami do jednego worka wpychacie.
Znamy się już dość długo - nie powinienieś mieć zatem problemu w rozeznaniu, iż nie kwalifikuję zła jako przypadłość tylko ateizmu Uśmiech.
To mówię JA...a co Ty do mnie mówisz "wpychacie"... mówicie, wiecie towarzyszko? Duży uśmiech
Wicie - rozumicie Duży uśmiech
To było do wielu ludzi, dla których ateizm=komunizm, wolnomularstwo, faszyzm, relatywizm moralny, homoseksualizm, feminizm itp.
Do Ciebie też poniekąd, bo relację z jakichś pokazówek gejowskich odnosisz do tresći ateistycznych...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-11-2008 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Helmutt napisał(a):Do Ciebie też poniekąd, bo relację z jakichś pokazówek gejowskich odnosisz do tresći ateistycznych...
Tylko poniekąd Uśmiech ...temat tyczy telewizji jako takiej, w różnych aspektach.
24-11-2008 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Co zaś do kwestii antyklerykalizmu to wydarzenia pokazują, że nie jest to tylko spotykane u ateistów. Heretycy też to czynią, a nawet część wierzących np. głośny w Polsce przypadek, gdy były już ministrant zabił księdza.

Ale mamy mówić o telewizji, a nie o wiadomościach kryminalnych, więc wracam. Nie może powstać telewizja dla ateistów, ale telewizje komercyjne z natury laickie w sam raz tu pasują. Są to telewizje tzw. "pod publikę", które nie dzielą widzów i są wolne od wpływów polityki, gdyż podlegają zasadom wolnego rynku.

A w zakonach wcale nie ogląda się telewizji poza wyjątkami, gdy przemawia papież i nikt nie narzeka jakoś na brak kontaktu ze światem.
24-11-2008 21:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Polonium napisał(a):A w zakonach wcale nie ogląda się telewizji poza wyjątkami, gdy przemawia papież i nikt nie narzeka jakoś na brak kontaktu ze światem.
I czego to ma dowodzić?...mówimy o wpływie tv na milionych, o kształtowaniu poglądów, zachowań.
Przemyca się właśnie odmienne, społecznie nieakceptowane zachowania, przedstawiając je jako naturalne zachowania - vide wczoraj w programie T. Lisa - pomiedzy rozmowy o incydencie kaukaskim i aferze rolnej wcisnięta rozmowa z T. Raczkiem i jego (żoną-mężem?).
25-11-2008 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
Dobrze Cię rozumiem, Aluś. Jednak zawsze mamy do wyboru media katolickie, gdzie prawda ma swoje właściwe miejsce. TVP podpisała z Episkopatem umowę o możliwości nadawania programów katolickich. Jednak problemem jest za duży wpływ polityków na media publiczne. Ale w TVP czas antenowy ma nie tylko PiS, lecz również PO, więc na brak obiektywizmu nie można narzekać. Na pewno jednak nadmiar reklam wydaje się wielu osobom denerwujący, bo z niczym nie należy przesadzać.

Ale jest też szkodliwy wpływ telewizji. Skoro bowiem kiedyś termin moherowy beret kojarzono tylko z odzieżą, to za sprawą polityków nabrał pejoratywnego znaczenia i stał się obraźliwy dla osób starszych przez fakt, że narażone są często na błędny zarzut dewocji czy nawet posądzane są o agresję czy fanatyzm i tu media raczej dzielą siejąc nienawiść. To media rozbudzają w ludziach ukryte zło, które dotąd drzemało i nie było tak głośne jak ostatnio dzięki niektórym komercyjnym mediom. Tu mówimy o antyewangelizacji i antyświadectwie.

Nawet niewierzący przyznają rację, że media przepełnia ostatnio swoista agresja i że dużo nastrojów antyspołecznych jest w nich oraz że postępowanie tych mediów jest czasem nieetyczne i pozbawione elementarnej kultury, a w muzyce przybywa kiczu.
25-11-2008 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Polonium napisał(a):moherowywy beret kojarzono tylko z odzieżą, to za sprawą polityków nabrał pejoratywnego znaczenia i stał się obraźliwy dla osób starszych przez fakt, że narażone są często na błędny zarzut dewocji czy nawet posądzane są o agresję czy fanatyzm i tu media raczej dzielą siejąc nienawiść. To media rozbudzają w ludziach ukryte zło, które dotąd drzemało i nie było tak głośne jak ostatnio dzięki niektórym komercyjnym mediom. Tu mówimy o antyewangelizacji i antyświadectwie.
Toż to dewocja w pełnej krasie....."Proszę ojca my kochamy Boga, kochamy Maryję, a najbardziej kochamy ojca" - autentyczna wypowiedź słuchaczki z Krakowa, słyszałam osobiście gdzieś 7-8 lat temu.
Wszystkie media w zalezności od okoliczności posługują się złem...komercyjne kpią z "moherowych beretów", a religijne medium odbiera innym prawo przynależności do narodu Polskiego mianując je "polskojęzycznymi" lub miano "katolickie".
25-11-2008 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
alus napisał(a):Wszystkie media w zalezności od okoliczności posługują się złem...komercyjne kpią z "moherowych beretów", a religijne medium odbiera innym prawo przynależności do narodu Polskiego mianując je "polskojęzycznymi" lub miano "katolickie".
Dokładnie. Dlaczego o tym katolicy milczą? Problemu nie ma? Jest. Już nie mówię o mnie, w końcu jestem "czystym złem" - ale dlaczego innym katolikom, którzy ośmielają się mieć inne zdanie niż ma ojciec Rydzyk odmawia się prawa do czucia się Polakiem i katolikiem? Dlaczego manipuluje sie ludźmi wciskając im półprawdy i utrzymując w jakiejś fanatycznej złości do wszystkiego co "spoza" - jednocześnie innym ową manipulację zarzucając, co niestety często czyni Radio Maryja?
Szydercza nazwa "mohery" nie wzięła się z kosmosu, nikt gdzieś "wysoko" nie stwierdził - a teraz będziemy sie śmiali ze staruszków chodzących do kościoła. Poszukajcie sobie na youtube filmików z róznych "występów publicznych" tych biednych, zmanipulowanych starszych ludzi - jesli stwierdzicie, że to nie jest zło - to ja już nie wiem...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-11-2008 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Helmutt, czyżbyś wyczuwał znowu jakąś schizmę. Przecież, gdyby w Toruniu taka miała miejsce to już dawno winny schizmy byłby poza Kościołem. Tymczasem schizmy nie stwierdzono. Czyli co ? Schizmy nie ma, fanatyzmu Radio Maryja nie propaguje. Fanatyzm rodzi się raczej z rozgoryczenia pewnych grup. Złym działaniem jest jednak dostrzeganie we wszystkim spisku masonerii czy zła.
26-11-2008 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Kurczę, no .... nie widzisz co sie dzieje? Nie ma schizmy, owszem, ale o. Rydzyk wykorzystuje to, że jest kapłanem Kościoła, na manipulację masami ludzi. Ludzi nieświadomych tego, że sa narzędziem w rękach tego pana. To jest zło, bo ludzie być może pojmują opacznie przesłanie RM - ale RM nagannego postępowania tych ludzi nie kwestionuje i nie potępia, co znaczy, że wszystko jest OK. Z częsci słuchaczy RM emanuje ogromna agresja, nienawiść do wszytskiego co inne, co nieznane. Oni maja powiedziane - "tylko Wy jesteście Polakami, tylko Wy macie rację - winien wszystkiemu jest Żyd/mason/Niemiec/ateista *". Czy to jest zgodne z misją Kościoła? Nie wiem, ale zgaduję, że nie do końca.

*niepotrzebne skreslić

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
26-11-2008 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Nie powinno się potępiać całego narodu niemieckiego z powodu pewnej grupy osób mającej chętkę na ziemie polskie. Miałem okazję poznać Niemców od dobrej strony i są to życzliwe osoby. A naród żydowski należy szanować, o czym już w Biblii można wyczytać. Potępiać można wojnę jaką toczą z Palestyną, ale naród należy uszanować, bo to naród wybrany. Polska nie jest natomiast narodem wybranym. Tylko Izrael ma prawo być tak nazywany.

Załóżmy, że mam obywatelstwo amerykańskie, a urodziłem się w Polsce. Czy zmiana obywatelstwa przekreśla polskość ? Otóż nie przekreśla. Albo jak ktoś zagłosowałby na PO, czy z tej racji nie jest Polakiem ? Otóż jest nim nadal.

Poprzez powyższą wypowiedź uwydatniłem tu pewne stereotypy z mediów.

Kwestii ateistów i masonów nie poruszam, bo nie mogę jako katolik stanąć po wrogiej stronie. Jednak nawet wobec tych osób nie możemy odpowiadać agresją na agresję, bo jeszcze wyjdzie, że to my jesteśmy agresywni i narazi to wiele osób nawet prawdziwie religijnych na krzywdzące zarzuty. Kto bowiem drażni się z lwem tego lew zaatakuje prędzej niż osobę opanowaną. Dlatego zło zwyciężać trzeba dobrem, a nie złem wyrażonym agresją.
26-11-2008 16:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #41
 
Polonium napisał(a):Nie powinno się potępiać całego narodu niemieckiego z powodu pewnej grupy osób mającej chętkę na ziemie polskie. Miałem okazję poznać Niemców od dobrej strony i są to życzliwe osoby. A naród żydowski należy szanować, o czym już w Biblii można wyczytać. Potępiać można wojnę jaką toczą z Palestyną, ale naród należy uszanować, bo to naród wybrany. Polska nie jest natomiast narodem wybranym. Tylko Izrael ma prawo być tak nazywany.
Widzisz, wszędzie są jednostki które godne są współczucia i pożałowania - Niemcy, którzy mówią o "polskich obozach zagłady", Żydzi co chcą zarobić pieniądze na tragedii holocaustu czy Polacy, którzy twierdzą, że są ponad wszystko i wszystkich (wybrani przez Maryję czy jakoś tak). Jednak w każdym przypadku jest to mniejszość - na szczęście.

Cytat:Kwestii ateistów i masonów nie poruszam, bo nie mogę jako katolik stanąć po wrogiej stronie. Jednak nawet wobec tych osób nie możemy odpowiadać agresją na agresję, bo jeszcze wyjdzie, że to my jesteśmy agresywni i narazi to wiele osób nawet prawdziwie religijnych na krzywdzące zarzuty. Kto bowiem drażni się z lwem tego lew zaatakuje prędzej niż osobę opanowaną. Dlatego zło zwyciężać trzeba dobrem, a nie złem wyrażonym agresją.
Masz rację, ale nie zgodzę się z pierwszym zdaniem - dlaczego "wroga strona"? Ty, wierzący nie jesteś ani lepszy ani gorszy ode mnie, niewierzącego. Nie jesteśmy wrogami i nigdy nie będziemy.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-11-2008 07:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Helmutt napisał :
Cytat:Ty, wierzący nie jesteś ani lepszy ani gorszy ode mnie, niewierzącego.

Nie jesteśmy wrogami i nigdy nie będziemy.

Zgadza się. Co zaś do drugiego zdania to traktuję je jako obietnicę uczynioną na forum publicznym tj. w obecności świadków.
27-11-2008 11:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #43
 
Polonium napisał(a):Helmutt napisał :
Cytat:Ty, wierzący nie jesteś ani lepszy ani gorszy ode mnie, niewierzącego.

Nie jesteśmy wrogami i nigdy nie będziemy.

Zgadza się. Co zaś do drugiego zdania to traktuję je jako obietnicę uczynioną na forum publicznym tj. w obecności świadków.
Słowo się rzekło Uśmiech
Ale mądry i rozsądny człowiek choćby prentował odmienne poglądy, nigdy dla mnie wrogiem nie będzie - no chyba, że się będzie napraszał o to.

[ Dodano: Czw 27 Lis, 2008 13:00 ]
Dodam jeszcze coś od siebie, bo mnie zastanowiło.... Ostatnio wynikł "bulwers" o tego całego Raczka i Szczygielskiego, że niby kłóci się to z "misją TV".
Dodajmy, że w pełnieniu owej misji nie przeszkadzają durne i niemoralne seriale, przesycenie reklamami czy wulgarne pyskówki na lodzie, panna Rutowicz, panna Rabczewska czy wreszcie piece de resistance owej kolekcji - obleśny homoseksualista Tomasz Jacyków, który publicznie się chwali na łamach kolorowych pism, że "pedałów tylko rucha"....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-11-2008 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
Proszę Ks. Marka, nie rozumiem tytułu. Dlaczego oglądając tv mam mieć glisty? Smutny
Czy chodzi o dzisiejszy mierny poziom w tym medium?
die_eule napisał(a):regularnie pojawia się informacja o nr konta
Zastanawiam się, dlaczego Cię to tak drażni. Wpłaciłaś zbyt dużo, a może ktoś zasponsorował tą stację z Twojej wypłaty bez Twej zgody? Tak czy siak problem nie tkwi w Telewizji Trwam, ale w Tobie. :|
Ale dzięki za info. Jak będę szukać tego nr-u konta, to wiem, na którym kanale telewizyjnym. Duży uśmiech

Z tego co mi wiadomo, mamy narazie tylko jedną taką stację katolicką. Może gdyby powstała druga, programy byłyby lepsze. Jednak narazie cieszę się, że jest choć jedna.
Ci co krytykują dla samej krytyki mają problemy ze sobą, a krytyka jest jedynie ucieczką od tych problemów.
Telewizja Trwam sama się nie włącza. jak się nie chce ogladać, to poprostu nie naciska się danego kanału lub przełącza na inny, np. z pochwałą kredytów "za darmo", "latającymi" podpaskami, "cudotwórczymi" szamponami, odjazdowymi samochodami, "miłującą" buzią Tuska, zapłodnieniem in vitro umożliwiającym uzyskanie niebieskookiego dziecka wybranej płci, czy "M jak miłość", żeby karmić swoją duszę sieczką, kłamstwem i obłudą.
8)

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
27-11-2008 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Nie znasz tego kultowego tekstu kabaretu TEY "Nie oglądaj telewizji, bo będziesz miała w głowie glizdy!" ? To pewnie taka metafora do zniżającego sie poziomu polskich stacji TV. Pewnie Markowi o to chodziło, żeby ograniczyć patrzenie w telepudło, bo to ogranicza myślenie i wyobraźnię... Co w sumie jest prawdą.
nordlys napisał(a):Z tego co mi wiadomo, mamy narazie tylko jedną taką stację katolicką. Może gdyby powstała druga, programy byłyby lepsze. Jednak narazie cieszę się, że jest choć jedna.
Jest jeszcze - a raczej była - TV Puls, dawniejsza TV Niepokalanów. Ale obecnie ta stacja zdycha i pewnie niedługo zejdzie z satelity. A szkoda - ostatnio puszczają tam moich ukochanych "Simpsonów".

Cytat:Telewizja Trwam sama się nie włącza. jak się nie chce ogladać, to poprostu nie naciska się danego kanału lub przełącza na inny, np. z pochwałą kredytów "za darmo", "latającymi" podpaskami, "cudotwórczymi" szamponami, odjazdowymi samochodami, "miłującą" buzią Tuska, zapłodnieniem in vitro umożliwiającym uzyskanie niebieskookiego dziecka wybranej płci, czy "M jak miłość", żeby karmić swoją duszę sieczką, kłamstwem i obłudą.
8)
Ano dokładnie - nie mamy jeszcze w domach teleekranów rodem z Orwella, każdy może oglądać co chce lub nie oglądać w ogóle. Jest jeszcze co prawda taki relikt PRL-u jak haracz zwany "abomanentem RTV" (który to niby każdy - czy ogląda TVP czy nie to "musi" płacić), ale widząc jak nasze władze walczą z przeżytkami komunizmu to na pewno i on zniknie niebawem...
TV Trwam nie oglądam bo nie mam na talerzu, TVP też raczej nie oglądam z uwagi na jej wątpliwą "misję", na komercji oglądam czasami jakieś seriale typu "Kiepscy" - chyba najwięcej czasu spędzam na Discovery. Reszta jest.... powiedzmy, że milczeniem jest.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-11-2008 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów