Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
A to znacie? ;)
Autor Wiadomość
Daven Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Tak. Nie mogę poczuć bólu, który nie byłby moim bólem. Tak samo nie czuję przyciągania ziemskiego, które nie byłoby przyciąganiem mnie.
03-05-2005 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wuj zboj Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Jednak mozesz ustalic, ze jablko spada. Spadanie mozesz wyrazic za pomoca liczb, i te liczby mozesz przekazywac od obserwatora do obserwatora. Mozesz korygowac bledy w tym przekazie; jesli ktos odczyta "12" a mialo byc "72", to istnieje procedura pozwalajaca na wykrycie i poprawienie bledu. Dlatego prawo ciazenia moze byc przetestowane przez niezaleznych obserwatorow. Jego istotna tresc jest przekazywalna w korygowalny sposob!

Wlasnie dzieki temu mozemy rozmawiac przez internet. Korzystamy z takich obserwacji (i zwiazkow miedzy nimi), ktorych istotna tresc jest przekazywalna w korygowalny sposob. Prawda?
03-05-2005 14:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daven Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Nieprawda. Obserwujesz tylko ruch jabłka w dół. Nie obserwujesz przyciągania. Tak samo obserwujesz wrzask, reakcję mięśni i grymas twarzy, ale nie obserwujesz bólu.
03-05-2005 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wuj zboj Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Dokladnie. Obserwuje ruch jablka w dol. Ten ruch tlumacze na liczby, i te liczby przekazuje w kontrolowalny sposob. Prawda?
03-05-2005 15:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daven Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ból też prawdopodobnie można mierzyć przepływem elektronów przez poszczególne ośrodki układu nerwowego. Jeśli jeszcze nie można - to pewnie będzie można. Wtedy będzie można przekazać te dane tak samo, jak liczby.
03-05-2005 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Teraz to już nie rozumiem wogóle jaki sens ma ten temat :|

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
03-05-2005 15:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Smyracz Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 142
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Harpoon napisał(a):Teraz to już nie rozumiem wogóle jaki sens ma ten temat
Harpoon :!: Wnieś coś do dyskusji jeśli możesz a nie ja przerywasz :!: Uśmiech

Bardzo ciekawa polemika chłopaki :!: Uśmiech

"Kopernik te? by?a kobiet?"
03-05-2005 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wuj zboj Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Bol bedziesz przekazywal, czy stan mozgu?

Czy bola cie wskazniki, czy raczej guz na glowie?
03-05-2005 16:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daven Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
A czy spada jabłko czy grawitacja?

Ból to stan/proces/zjawisko - podlegam mu ja.
Grawitacja to siła/proces/zjawisko - podlega jej jabłko.

Za pomocą liczb będziesz przekazywał siłę ciążenia czy opis stanu spadającego jabłka?
03-05-2005 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wuj zboj Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Gdy badasz spadanie jablka i przekazujesz potem liczby, to przekazujesz ISTOTNA TRESC spadania jablka. W efekcie mozesz zbudowac teorie, pozwalajaca ci przewidziec weryfikowalne twierdzenia o liczbach zawierajacych te istotna tresc. Na przyklad, po jakim czasie spadnie na ziemie jablko puszczone z dachu twojego domu. Teorie te nazywasz teoria grawitacji, a wielkosciom wystepujacym w rownaniach tej teorii nadajesz DLA WYGODY nazwy. Takie, jak przyspieszenie ziemskie albo stala grawitacji powszechnej.

Czy badajac elektrochemiczna aktywnosc mozgu i przekazujac potem liczby, ktore ja opisuja, przekazujesz ISTOTNA TRESC bolu? Czy unikasz bolu ze wzgledu na liczby, czy ze wzgledu na cos, czego nie mozesz mi liczbami przekazac w sposob gwarantujacy sprawdzenie, czy odebralem wlasciwa tresc?

Jarek D?browski, http://wujzboj.republika.pl
?wiatopogl?dowe forum http://sfinia.fora.pl
Odpowiedzie?, nim si? wys?ucha, uchodzi za g?upot? i ha?b? [Prz 18:13]
03-05-2005 17:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
No tak, ale cuda, które się wydarzyły też potrafisz wyjaśnić naukowo? A płacząca figurka Matki Boskiej to niby ludzie zmyślili?

A co do ducha to jak wyśnić sen mojego kuzyna: przyśniła mu się moja babcia jakiś miesiąc po pogrzebie i pokazała mu skrytka – cegłuwka, za którą coś schowała. Nikt z nasz o tym nie wiedział jedynie najstarsza córka mojej babci przypomniała sobie, że babcie kiedyś coś schowała w szopie. Dla sprostowania ten kuzyn mieszka 120km od miejsca gdzie żyła babcia i ciocia. I jak to można wyjaśnić?

[ Dodano: Wto 03 Maj, 2005 22:02 ]
Wybacz, że dopiero teraz pisze, ale mnie nie było pewien czas...
03-05-2005 22:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daven Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
Pojęcie "istotna treść" jest pojęciem pustym i sztucznym. Ja mogę uznać, że przekazuję "istotną treść" wrażenia bólu poprzez opisanie przepływu elektronów - dlaczego nie? Liczby też nie pokazują "istotnej treści" przyciągania ziemskiego, tylko jakiś tam przyspieszony ruch. Bo obserwacja dotyczy tylko ruchu. Tak samo mogę sformułować teorię grawitacji opierając się na danych o przyspieszonym ruchu jabłka, jak i neuralną teorię bólu na podstawie impulsów elektrycznych. Owszem, nikt czytając dane nie poczuje realnego bólu - ale tak samo nie trzeba czuć przyciągania ziemskiego, żeby czytać równanie Newtona o grawitacji.

[ Dodano: Sro 04 Maj, 2005 09:19 ]
Ad Nata
Płaczącą figurkę można z gipsu i gąbki zrobić, bez problemu. Ja wprawdzie nie potrafię, ale spotkałem w necie przepis na podobną konstrukcję.

Ja też miewam sny, które czasem się sprawdzają. Istnieje masa teorii, które by to wyjaśniały bez odwoływania się do duchów: od podświadomości zbiorowej po "kroniki Akaszy". Znaleziono coś w tej skrytce?
04-05-2005 09:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
Daven napisał(a):Płaczącą figurkę można z gipsu i gąbki zrobić, bez problemu. Ja wprawdzie nie potrafię, ale spotkałem w necie przepis na podobną konstrukcję.
Dobrze, a jak wytłumaczysz uzdrowienia. Jak wytłumaczysz to, że ktoś nie słyszał a słyszy, ktos jeździł na wózku a teraz chodzi, jak wytłumaczysz to, że kobieta nie miała jajnika bo został usuniety a okazuje sie po czasie, że go ma i może mieć dalej dzieci :?: Czy to także można z plasteliny ulepić :?:

Pytam bo w Kościele dokonują się uzdrowienia.
04-05-2005 09:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daven Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 47
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Wiesz... W Indiach jogini lewitują w biały dzień i nie jedzą przez 10 lat, żywiąc się "oddechem" czy też "energią z kosmosu". Przypuszczam, że są to niepoznane jeszcze zdolności ludzkiego mózgu do kontrolowania i regeneracji ciała, aktywowane przez silny bodziec psychiczny jakim jest wiara. Lekarze też leczą ludzi podając im neutralne proszki, a pacjenci wierzą że to lekarstwo i zdrowieją. W wierze religijnej dziać się to może po prostu na większą skalę. Nie znamy wszystkich tajemnic naszego mózgu i reszty ciała.
04-05-2005 09:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wuj zboj Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 88
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Daven napisał(a):Pojęcie "istotna treść" jest pojęciem pustym i sztucznym. Ja mogę uznać, że przekazuję "istotną treść" wrażenia bólu poprzez opisanie przepływu elektronów - dlaczego nie?

Jesli "istotna tresc" jest sztuczna, to powiedz mi, czemu unikasz bolu? Czy dlatego, zeby na monitorze nie pokazal sie pewien uklad cyferek?

Liczby pokazuja te tresc ruchu, ktora jest istotna dla sformulowania prawa powszechnego ciazenia. Jest to wiec istotna tresc dla fizyki, w szczegolnosci dla zbudowania samolotu albo dla obliczenia, jak mam rzucic z drzewa jablkiem, by trafic cie w czubek glowy. Liczby nie mowia jednak, ani czy powinienem rzucac jablkiem, ani czy powinienem leciec samolotem, ani jak cie boli guz, ani jak doznajesz swojej obecnosci w samolocie. Liczby pokazuja jednak te tresc procesow w twoim ciele, ktora jest istotna dla rozwoju medycyny. Dzieki nim mozna wiec (nie dzis, ale to pewno nastapi) zaprojektowac srodki farmakologiczne, ktore zmienia twoj bol od guza na mily ci smak jabluszka. Liczby te nie powiedza jednak nikomu, co oznacza dla ciebie smak jabluszka i czy w ogole jestes tego smaku swiadomy.

Jarek D?browski, http://wujzboj.republika.pl
?wiatopogl?dowe forum http://sfinia.fora.pl
Odpowiedzie?, nim si? wys?ucha, uchodzi za g?upot? i ha?b? [Prz 18:13]
04-05-2005 10:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów