Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iluzja roku 2012.
Autor Wiadomość
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #106
 
miXUE napisał(a):Teraz takie pytanie na tle czysto religijnym. W co Bóg się za przeproszeniem bawi? Czyli wpierw daje on dar przewidzenia ludziom, a później pisze w Biblii, że jest to zakaz, nie mają prawa tego używać i nie dostąpią łaski w niebie tak?
A skąd wiesz, że to jest dar od Boga? W większości przypadków prawdopodobnie ten dar nie pochodzi od Boga. Wydaje mi się, że ludzie zapominają, że szatan też potrafi być sprytny. Zresztą skoro to dar od Boga, to czemu tak często się mylą? Czemu na ogół zaczynamy wierzyć w przepowiednie jakiegoś jasnowidza, jak coś przez przypadek się sprawdzi? Na ogół potem okazuje się, że następne ich wizje nie mają już pokrycia... Uważam, że mogą być ludzie, który otrzymali ten dar od Boga, chociaż niewielu... Ale są też zwykli krętacze, którzy chcą się wzbogacić oraz ludzie faktycznie opętani przez szatana.
03-08-2009 21:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #107
 
Anariel napisał(a):
miXUE napisał(a):Teraz takie pytanie na tle czysto religijnym. W co Bóg się za przeproszeniem bawi? Czyli wpierw daje on dar przewidzenia ludziom, a później pisze w Biblii, że jest to zakaz, nie mają prawa tego używać i nie dostąpią łaski w niebie tak?
A skąd wiesz, że to jest dar od Boga? W większości przypadków prawdopodobnie ten dar nie pochodzi od Boga. Wydaje mi się, że ludzie zapominają, że szatan też potrafi być sprytny. Zresztą skoro to dar od Boga, to czemu tak często się mylą? Czemu na ogół zaczynamy wierzyć w przepowiednie jakiegoś jasnowidza, jak coś przez przypadek się sprawdzi? Na ogół potem okazuje się, że następne ich wizje nie mają już pokrycia... Uważam, że mogą być ludzie, który otrzymali ten dar od Boga, chociaż niewielu... Ale są też zwykli krętacze, którzy chcą się wzbogacić oraz ludzie faktycznie opętani przez szatana.

Oczywiście przy założeniu, że każdy kto da jakąś przepowiednię jest jasnowidzem. Bardzo często w internecie pojawiają się jakieś takie 'przepowiednię'. Bardzo często układają je poprostu świetni psycholodzy, którzy lubią widzieć jak ich dzieło żyje w internecie. A jeśli jakiś konkretny sławniejszy jasnowidz się pomyli to - no cóż, każdy może popełnić błąd. Chociaż wydaje mi się, że ta cała mechanika wygląda nieco inaczej, ale to już moje domysły SF.

Ale idąc twoim tokiem myślenia. JEŚLI istnieje Bóg i Szatan - dobra, mówię idąc twoim tokiem myślenia - to nawet jeśli to 'prezent' od Szatana(mówię o znanych jasnowidzach, nie o każdym 'randomie' przepowiedni w internecie) to chyba nie i tak i tak nie mamy na to wpływu nie uważasz? Ten dar wygląda na dar wrodzony, jak można się temu przeciwstawić, powiedz proszę? Nie ważne dawcą jest twój sprytny Szatan, czy Bóg. Szatan da nam dar, kiedy my się rodzimy, a my nie mamy już wstępu do Królestwa Boskiego? I Bóg, by mógł na to patrzeć tak? To mi nie wygląda na Boski Plan. Ale oczywiście idąc twoim tokiem myślenia.
03-08-2009 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #108
 
Otóż to nie jest do końca mój tok myślenia. Prawda jest taka, że nie znam historii życia tych ludzi i nie wiem, co się w nim wydarzyło. Nie można jednak wykluczyć, że dali szatanowi w jakiś sposób dostęp do swojego życia. Czy przez bezmyślne wywoływanie duchów, czy oddając się jakimiś innym, dziwnym praktykom. Nie ma żadnej gwarancji, że dostali ten dar w chwili urodzin, prawda?

Zdaniem jakich jasnowidzów się kierujesz, bo z tego co mi wiadomo, to niektórzy "sławni" jasnowidze nie przewidują nic nadzwyczajnego na rok 2012. Skąd teraz wiadomo, kto ma racje a kto się myli?
03-08-2009 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #109
 
Anariel napisał(a):Otóż to nie jest do końca mój tok myślenia. Prawda jest taka, że nie znam historii życia tych ludzi i nie wiem, co się w nim wydarzyło. Nie można jednak wykluczyć, że dali szatanowi w jakiś sposób dostęp do swojego życia. Czy przez bezmyślne wywoływanie duchów, czy oddając się jakimiś innym, dziwnym praktykom. Nie ma żadnej gwarancji, że dostali ten dar w chwili urodzin, prawda?

Zdaniem jakich jasnowidzów się kierujesz, bo z tego co mi wiadomo, to niektórzy "sławni" jasnowidze nie przewidują nic nadzwyczajnego na rok 2012. Skąd teraz wiadomo, kto ma racje a kto się myli?

Ogólnie rzecz biorąc to temat troszkę zszedł z roku 2012ego na temat "Jasnowidzie - prawda czy fałsz" etc. Przepraszam adminów, bo ostatecznie to ja(chyba) podałem jasnowidzów jako dowód(narazie się spieszę, ale spróbuję dać jakieś artykuły dot. jasnowidza + 2012ego), ale skoro ktoś powiedział, że jasnowidzowie to ogólnie bujda(ja tak zrozumiałem ten cytat z Biblii, to postanowiłem bronic swoich poglądów. A więc z tematu rzeki zeszliśmy na inny temat rzeka xD A propo jeden szybki przykład jaki przychodzi mi do głowy - Nostradamus i coś tam słyszałem o Kodzie Biblijnym, ale tu o rękę się nie założę, więc z powodu tej drugiej części proszę mnie nie atakować, co najwyżej wyprowadzić z błędu Uśmiech

AnarielOczywiście, że nie można wykluczyć. Poczytam jakąś skróconą biografię Filipa Fediuka czy P.Jackowskiego. Może troszkę się dowiemy czy w dzieciństwie mieli jakieś wizje. Ostatecznie 6latka chyba nie posądzisz o wywołanie duchów , chociaż do wszystkiego można się przyczepić, w końcu w tym wieku nie myśli się o konsekwencjach, a wywoływanie duchów mogłoby np. mi się wtedy wydawać całkiem pociągające, nie powiem(nigdy się co prawda w późniejszym wieku, kiedy o tym usłyszałem tego nie dotykałem, bo w wielu zdjęciach o duchach, filmach są nieścisłości lub ślady po niedokładnym użyciu Photoshopa - to mnie zniechęciło, a i w to normalnie nie wierzę).
08-08-2009 19:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anariel Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #110
 
miXUE napisał(a):Poczytam jakąś skróconą biografię Filipa Fediuka czy P.Jackowskiego. Może troszkę się dowiemy czy w dzieciństwie mieli jakieś wizje.
Jackowskiego? Tego który twierdził, że w 2008 w listopadzie będzie wojna a w 2012 nie dostrzega nic niepokojącego?
08-08-2009 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #111
 
Anariel napisał(a):
miXUE napisał(a):Poczytam jakąś skróconą biografię Filipa Fediuka czy P.Jackowskiego. Może troszkę się dowiemy czy w dzieciństwie mieli jakieś wizje.
Jackowskiego? Tego który twierdził, że w 2008 w listopadzie będzie wojna a w 2012 nie dostrzega nic niepokojącego?

O ile dobrze pamiętam, powiedział, że boi się "ósemek w tej dacie". Co się zdarzyło dokładnie rok temu to wszyscy wiedzą. Plus dla Ciebie, że przypomniałeś mi o tej jego wizji ^^

Chodziło mi o kwestię Jasnowidztwa jako darze przyrodzonym. Bo powiedziałeś, że może się bawił w jakieś te wywoływania duchów i może szatan jakiś dał mu dar. Oczywiście podkreśliłeś MOŻE.

Swoją drogą to troszkę paradoksalnie brzmi xD Ale podobno Świat jest dziwniejszy niż myślimy...dziwniejszy niż w ogóle można to sobie wyobrazić - jakiś cytat, które kiedyś usłyszałem.
08-08-2009 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #112
 
Polonium napisał(a):W internecie spotyka się różne bzdurne wypowiedzi. Jedną z takich jest straszenie rokiem 2012. Są jakieś kłamstwa o jakiejś piramidzie i totalnej zagładzie Ziemi, ale są one tak podstępnie przekazywane, że zaciera się wszelkie różnice między prawdą a fikcją i stwarza się wrażenie realności tych kłamstw. Celowo podsycany jest u ludzi strach i niezdrowa ciekawość. Jest to żerowanie na ludzkiej fascynacji tym, co nieznane i zasiewanie w wielu nieukształtowanych umysłach zamętu. Chcę zatem przed tymi kłamstwami ostrzec, byśmy nie dali sobą manipulować i by nikt w ich prawdziwość nie uwierzył i nie dał się zastraszyć.

W roku 2012 nie będzie żadnej zagłady.

Chcąc odświeżyc ten temat chciałbym zwrócić uwagę na pewne szczegóły, które mogą mieć związek z różnymi przepowiedniami czy też wydarzeniami, które mogłyby świadczyć o zbliżającym się końcu świata czy też Apokalipsie. Oczywiście są to narazie tylko założenia oparte na badaniach, ale istnieje duże prawdopodobieństwo, że kataklizmy, które co raz częściej dotykają świat mają związek z tymi wszystkimi przepowiedniami. Czy akurat dotyczy to roku 2012? - tego nie wiem. Jasnym jest jednak fakt, że co raz więcej jest takich wydarzeń, które mogą świadczyć o tym, że ten świat stopniowo dobiega końca, kiedy on jednak nastąpi? - tego nie wiemy. Nie chcę bawić się w jakiegoś jasnowidza czy wróżkę i przepowiadać przyszłość, szczególnie określać czas czegoś co nie jest zależne od człowieka.

Chciałbym natomiast przedstawić pewne szczegóły, które mogą ukazywać potencjalne zagrożenie dla ludzkości a co za tym idzie - fakty, które wiążą się nie tylko z przepowiedniami, ale także z tym co zawarte jest w Biblii a dotyczy wydarzeń przepowiadających koniec świata.

Jak możemy zauważyć ostatnimi czasy - jest co raz więcej kataklizmów, które niosą za sobą smierć wielu ludzi: powodzie, trzęsienia ziemi, fale tsunami czy wybuchy wulkanów. Chciałbym przedstawić wam dwa artykuły, które wyszperałem w sieci a które są związane z tym ostatnim z wymienionych kataklizmów czyli wybuchami wulkanów a dokładniej dotyczy to superwulkanów, które sa poważnym zagrożeniem dla ludzkości, choć nie wielu ludzi może w to wierzy.
Te dwa artykuły przedstawiają zagrożenie jakie wiąże się z erupcją takiego superwulkanu. Warto przeczytać oba artykuły i może wtedy powiecie co o tym myslicie.

http://www.national-geographic.pl/artyku...ellowstone

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,titl...caid=6c739

Może przy okazji dyskusji ktoś znajdzie jeszcze ciekawe materiały na ten temat. Napewno warto dalej rozmawiać na ten temat. Jest co raz więcej wydarzeń, które ukazują nam ponurą rzeczywistość, która wiąże sie w jakiś sposób z końcem świata. Wielu z nas doskonale wie, że czas tych wszystkich kataklizmów czy też czas Apokalipsy nadejdzie. Czy takie wydarzenia można uznać za zapowiedź tychże czasów?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
09-06-2011 02:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #113
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Napewno warto dalej rozmawiać na ten temat. Jest co raz więcej wydarzeń, które ukazują nam ponurą rzeczywistość, która wiąże sie w jakiś sposób z końcem świata. Wielu z nas doskonale wie, że czas tych wszystkich kataklizmów czy też czas Apokalipsy nadejdzie. Czy takie wydarzenia można uznać za zapowiedź tychże czasów?
Tomaszu - wybacz, ale nie łączmy apokalipsy z 2012, co by Jan na to powiedział :? - w ten sposób legitymujesz i uwiarygadniasz nie wiarę chrześcijańską, ale kalendarz Majów, Nostradamusa i połowę New Age - tak uważam
Czasy ostateczne- Eschatologiczne - Apokalipsa zasługują na osobny wątek i poważne potraktowanie - chętnie dołączę w odpowiednim wątku
11-06-2011 00:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów