Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iluzja roku 2012.
Autor Wiadomość
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Polonium napisał(a):W przepowiednie lepiej za bardzo nie wnikać, gdyż rodzą niezdrową ciekawość.
Pewno najlepiej w ogóle w nic nie wnikać.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-11-2008 00:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
A jak minie ten rok 2012 to za pare lat powstanie kolejna data którą się będzie ludzi straszyć. Przecież "końców świata" poświadczonych "niemal w 100%" to już miało być tyle, że hej.
W jaki sposób można przewidzieć, że akurat tego i tego dnia świat się "skończy", czy stanie się cokolwiek? Bzdura. Nie da się przewidzieć przyszłości, jest to niemożliwe, bo przyszłość nie jest ustalona, nie skoordynowana...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
24-11-2008 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Helmutt napisał(a):Nie da się przewidzieć przyszłości, jest to niemożliwe, bo przyszłość nie jest ustalona, nie skoordynowana...
Bzdura totalna, do obalenia na wielu poziomach od nauki do czystej metafizyki.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
24-11-2008 16:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #19
 
Polonium napisał(a):Sugerujesz Heysel, że ludzie mają żyć w strachu, bo jakiś fałszywy prorok zapowiedział kolejny koniec świata ? A ile już zapowiadano końców i jakoś się nic nie sprawdziło.
Tym razem tymi "prorokami" są ludzie, którzy fascynują się starożytnymi cywilizacjami i stamtąd wzięli datę 21 grudnia 2012 rok (dokładny koniec kalendarza Majów), sugerując, że wtedy wydarzą się wielkie katastrofy.

Wczoraj leciał nowy program na Polsacie na ten temat :krzywy: . Przyznać się, kto widział? Język
STREFA TAJEMNIC CZESC 1 POLSAT
STREFA TAJEMNIC CZESC 2 POLSAT
Przeciętnego zjadacza informacji takie programy mogą wprawić w osłupienie i strach albo śmiech. Duży uśmiech
Starali się natłumaczyć, że człowiek nie jest w stanie zauważyć w przyrodzie (cały wszechświat) pewnych długofalowych zmian. A tym wypadku chodzi o aktywność słońca. Ponoć wiadomo, że co 11 lat dochodzi do takich przemian, że zostają uszkodzone satelity. Dłuższych okresów aktywności naszej największej gwiazdy np. kilku tysięcy lat, nie jesteśmy wstanie objąć. Więc natłumaczono Uśmiech , że 11 tys. lat temu Majów i inne cywilizacje spotkała niezwykła aktywność słońca, tak silna, że powstająca fala elektromagnetyczna docierając do Ziemi spowodowała zmianę biegunów magnetycznych naszej planety, co skończyło się totalnymi katastrofami m.in.: wielki potop, erupcje wulkanów. Mieli przeżyć nieliczni i to samo ma spotkać teraz nas. Ta super hiper mega wypierniczysta (już czuję zapach świątecznych pierników Duży uśmiech ) aktywność słońca (rzekomo obliczona przez Majów) działa cyklicznie, co ileś tysięcy lat.

Dobra, a teraz, gdzie będzie najbezpieczniej 21 grudnia 2012 roku? Duży uśmiech Podobno w górach, tam ma nas nie dosięgnąć woda. Na wszelki wypadek w grudniu 2012 pojadę na wyprawę na Mount Everest Oczko Oczko Oczko . Kto się zabiera ze mną? ;P Oczko Oczko Oczko

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
24-11-2008 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Heysel napisał :
Cytat:Bzdura totalna, do obalenia na wielu poziomach od nauki do czystej metafizyki.

Więc uzasadnij. Może masz inne spojrzenie na tą kwestię.
24-11-2008 21:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Gdyby prawdą było, że :
Helmutt napisał(a):Nie da się przewidzieć przyszłości, jest to niemożliwe, bo przyszłość nie jest ustalona, nie skoordynowana...
to nie byłoby chociażby prognozy pogody na jutro. Zastanów się czy żyjesz w Chaosie czy Kosmosie ?
Powodem, dla którego wszelkie przepowiednie typu "katastrofa w 2012" to brednie, nie jest to, że "przyszłość nie jest ustalona, nie skoordynowana".

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
25-11-2008 17:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Polonium napisał(a):Według fizyków zmiana biegunów magnetycznych jest czymś normalnym w dziejach Ziemi i nie powoduje żadnych katastrof ani zagłady.
Jeżeli mówisz o zmianie biegunów Słońca to masz racje - niczym to nie grozi. Jeśli chodziło ci o zmianę biegunów ziemi to chyba nie wiesz o czym mówisz. Jak by tak się stało to nie było by prawdopodobnie zbyt przyjemnie. Takie przemagnesowanie mogło by skutkować częstszymi erupcjami wulkanów, dość dużymi zmianami w biosferze i jonosferze.
W 2012 nastąpi zmiana biegunów na Słońcu - nic strasznego.
Czeka nas jednak zagłada w 2012, bo tak napisali Starożytni Majowie! Strzeżmy się(!!!) - ja już zacząłem się pakować :papa:. :lol2:


Pozdrawiam
26-11-2008 20:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
Polonium napisał(a):Ale bądź co bądź to, co o 2012 piszą to jednak zwykłe bajki. Powymyślano już cały łańcuch przeróżnych kłamliwych historii z jakąś piramidą czy tym podobnych. Jednak to wszystko to "New Age", a "New Age" to herezja.
Lol. Fanatyk Język

,,Tam gdzie glizda widzi koniec świata, tam motyl widzi początek"

Nie bój si? nieznanego.
28-11-2008 19:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
heysel napisał(a):Gdyby prawdą było, że :
Helmutt napisał(a):Nie da się przewidzieć przyszłości, jest to niemożliwe, bo przyszłość nie jest ustalona, nie skoordynowana...
to nie byłoby chociażby prognozy pogody na jutro. Zastanów się czy żyjesz w Chaosie czy Kosmosie ?
Nie rozśmieszaj mnie z tą pogodą, przepowiednia a prognoza to są dwie różne rzeczy.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-12-2008 10:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Helmutt napisał(a):przepowiednia a prognoza to są dwie różne rzeczy.
Zwróć dokładnie uwagę co komentowałem ... Widać nie bardzo załapałeś nawet ... A poza tym :

prognoza
1. «przewidywanie przyszłych zjawisk lub zdarzeń»
2. «przewidywanie przyszłości na podstawie horoskopu»
3. «przewidywanie przebiegu choroby»

przepowiednia «wypowiedź o rzeczach mających nastąpić»

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
01-12-2008 11:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
heysel napisał(a):
Helmutt napisał(a):przepowiednia a prognoza to są dwie różne rzeczy.
Zwróć dokładnie uwagę co komentowałem ... Widać nie bardzo załapałeś nawet ... A poza tym :

prognoza
1. «przewidywanie przyszłych zjawisk lub zdarzeń»
2. «przewidywanie przyszłości na podstawie horoskopu»
3. «przewidywanie przebiegu choroby»
Ale prognoza jest zawsze z pewnym prawdopodobieństwem, i stawia się ową prognozę na podstawie faktów które już nastąpiły bądź właśnie do nich dochodzi. Możemy prognozować, że skoro idzie z południa niż to prawdopodobnie pogorszy się pogoda itp. Przepowiednia zaś zawsze twierdzi, że dane wydarzenie NA PEWNO nastąpi, bez względu na wszystko.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
01-12-2008 11:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:Przepowiednia zaś zawsze twierdzi, że dane wydarzenie NA PEWNO nastąpi, bez względu na wszystko.
Bzdury gadasz.
Przepowiednia zawsze jest obarczona niepewnością, tak samo jak prognoza pogody i jest tym samym tylko kto inny to robi i inaczej zbiera informacje. Mechanizm jest jednak identyczny.
Ustalam co wiem i znając mechanizmy w naturze próbuję określić co będzie dalej. Tak robił na przykład znany wszystkim kabalista Nostradamus.
01-12-2008 14:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
Komzar napisał(a):Ustalam co wiem i znając mechanizmy w naturze próbuję określić co będzie dalej. Tak robił na przykład znany wszystkim kabalista Nostradamus.
Nostradamus był prawdopodobnie chorym psychicznie człowiekiem miotanym między narkotycznymi wizjami a własną paranoją. "Magia" jego Centurii polega na tym, że podobnie jak i Biblię - można je interpretować na szereg różnych sposobów i przypasować w zasadzie do wszystkiego. Zresztą.... podobna sprawa jak "Kod Biblii"....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-12-2008 10:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
A co to zmienia co napisałeś? To chory psychicznie nie ma prawa do robienia wizji? Albo nie ma prawa znać Kabały i się nią posługiwać ćpając od czasu do czasu?
03-12-2008 12:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Komzar napisał(a):A co to zmienia co napisałeś? To chory psychicznie nie ma prawa do robienia wizji? Albo nie ma prawa znać Kabały i się nią posługiwać ćpając od czasu do czasu?
To zmienia, że z Centurii Nostradamusa takie przepowiednie, jak z Dody gwiazda Oczko
Pewnie, że wariat ma prawo do "mania" wizji nawet do ich zapisywania - tylko smiech pusty ogarnia jak z tych zapisków różni mędrkowie usiłują odczytać np. przyszłość....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-12-2008 12:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów