Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Iluzja roku 2012.
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
A to inna sprawa. Nostradamus to jednak nie jedyny wizjoner i to, że niektóre wizje się sprawdzają jest faktem. Często są bardzo precyzyjne i nie ma mowy o interpretacji.
Dla mnie oznacza, to że istnieje mechanizm pozwalający na 'wyliczenie' tego co zdarzy się w przyszłości i Ci wizjonerzy to potrafią.
Podobnie działają ludzie z autyzmem, potrafią rzeczy dla normalnego człowieka niezrozumiałe. Choć ogólnie są wariatami, to w szczególnych dziedzinach mają wysoce wyspecjalizowane narzędzia.
03-12-2008 12:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Komzar napisał(a):A to inna sprawa. Nostradamus to jednak nie jedyny wizjoner i to, że niektóre wizje się sprawdzają jest faktem. Często są bardzo precyzyjne i nie ma mowy o interpretacji.
Precyzyjna przepowiednia to np. taka: "21.04.2010 w miejscowości Kapeć na ulicy św. Bogusława o godz. 13:22 gosposia domowa Bambryła Zenobia skręci noge zahaczywszy o zdechłego kota płci żeńskiej biegnąc z górki z zakupami.". Duży uśmiech

Przyszłość jest niemozliwa do przewidzenia.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-12-2008 12:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
Głupie wymaganie to i głupie efekty. W ten sposób udowodnisz, że nic na świcie nie działa a miliony dolarów wydawane na prognozy rynku i pogody są zwykłym idiotyzmem, bo jeszcze żadna prognoza nie sprawdziła się z taką precyzją której wymagasz od pojedynczego człowieka.
Oczekujesz, że jego głowa będzie liczyć doskonalej od tysięcy instrumentów pomiarowych i setek fachowców na raz, troszkę przesadziłeś.
03-12-2008 12:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Komzar napisał :
Cytat:Podobnie działają ludzie z autyzmem, potrafią rzeczy dla normalnego człowieka niezrozumiałe. Choć ogólnie są wariatami,

Z tym określeniem "wariaci" to przegiąłeś. Osoby z autyzmem nie śa ani psychopatami ani maniakami, a sądzę, że wyprzedziłyby i Ciebie i mnie swoim nieprzeciętnym geniuszem. 8)
03-12-2008 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Normalni też nie są, nie użyłem tego słowa by ich zdyskredytować, ale pokazać, że nie koniecznie nadają się do wszystkiego, odstają od przeciętnej i się nie czepiaj.
03-12-2008 12:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Komzar napisał(a):Głupie wymaganie to i głupie efekty. W ten sposób udowodnisz, że nic na świcie nie działa a miliony dolarów wydawane na prognozy rynku i pogody są zwykłym idiotyzmem, bo jeszcze żadna prognoza nie sprawdziła się z taką precyzją której wymagasz od pojedynczego człowieka.
Już pisałem, że prognoza to nie przepowiednia.....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
03-12-2008 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Upierasz się, że przepowiednia działa na innych zasadach, na jakiej podstawie?
Tłumacze Ci, że to działa identycznie tylko mechanizmów 'obliczeń' przeciętny człowiek nie rozumie tak jak nie rozumie tego co dzieje się w głowie autyka.

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 12:17 ]
Dam inny przykład. Wszyscy wiedzą, że zwierzęta całkiem sprawnie przewidują dla siebie pogodę na krótkim horyzoncie i nie tylko.
Ktoś by zapytał jak tak głupie zwierze bez tych wszystkich satelitów i komputerów wie co będzie za chwile.
Odpowiedź jest prosta, ma wbudowane algorytmy naszego klimatu znacznie lepsze niż nasze najdoskonalsze oprogramowanie klimatyczne i z kilku danych takich jak temperatura i ciśnienie jest w stanie obliczyć co będzie za godzinę. Robi to oczywiście nieświadomie.
Nie ma tu nic dziwnego, to tylko kwestia wykorzystania odpowiednio posiadanej informacji.
03-12-2008 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Komzar napisał(a):Normalni też nie są, nie użyłem tego słowa by ich zdyskredytować, ale pokazać, że nie koniecznie nadają się do wszystkiego, odstają od przeciętnej i się nie czepiaj.

A miałeś kiedyś do czynienia chociaż przez chwilę z dziećmi autystycznymi czy jak to mówisz "nienormalnymi" z Twojego punktu widzenia. Dla mnie dzieci z autyzmem nie są nienormalne, ale są to osoby cierpiące, dobrzy ludzie, ale ich psychika cierpi.
03-12-2008 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Co Ty mi wkręcasz, temat jest o czym innym i w innym kontekście użyłem przykładu ludzi z autyzmem. Nie wypowiadałem się czy są dobrzy czy nie, to nie ten wątek.
Nie wiem też czy są to osoby cierpiące czy nie i nie ma to znaczenia w tym wątku.
03-12-2008 15:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #40
 
Helmutt napisał(a):Ale prognoza jest zawsze z pewnym prawdopodobieństwem, i stawia się ową prognozę na podstawie faktów które już nastąpiły bądź właśnie do nich dochodzi. Możemy prognozować, że skoro idzie z południa niż to prawdopodobnie pogorszy się pogoda itp. Przepowiednia zaś zawsze twierdzi, że dane wydarzenie NA PEWNO nastąpi, bez względu na wszystko.
Wg słownika języka polskiego przepowiednia jest to "wypowiedź o rzeczach mających nastąpić". Nie ma w tej definicji wyszczególnionego, że jest to wypowiedź ze 100% pewnością, że są to tylko wypowiedzi nie dopuszaczające żadnej możliwości błędu.
Kwestią zasadniczą jest raczej to, na czym opiera się dana przepowiednia. I tutaj dopiero widać głupotę 2012.
Mój komentarz padł do tych słów :
Helmutt napisał(a):Nie da się przewidzieć przyszłości, jest to niemożliwe, bo przyszłość nie jest ustalona, nie skoordynowana...
Gdyby to co napisałeś było prawdą nie byłoby żadnych prognoz, czyli "przewidywań przyszłych zjawisk lub zdarzeń". Idąc nieco dalej, kwestia determinizmu we Wszechświecie oraz poznania nie jest prosta i nie można jej załatwić takim podwórkowym sloganikiem. A tym bardziej użyć go do obalenia 2012.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
03-12-2008 18:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
Są ludzie,którzy mają zdolności do przepowiadania przyszłości i to się sprawdza - przynajmniej w moim przypadku i moich znajomych.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
03-12-2008 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Terebint Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 360
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Fils napisał(a):
Polonium napisał(a):Według fizyków zmiana biegunów magnetycznych jest czymś normalnym w dziejach Ziemi i nie powoduje żadnych katastrof ani zagłady.
Jeżeli mówisz o zmianie biegunów Słońca to masz racje - niczym to nie grozi. Jeśli chodziło ci o zmianę biegunów ziemi to chyba nie wiesz o czym mówisz. Jak by tak się stało to nie było by prawdopodobnie zbyt przyjemnie. Takie przemagnesowanie mogło by skutkować częstszymi erupcjami wulkanów, dość dużymi zmianami w biosferze i jonosferze.
Przebiegunowanie ponoć trwa już od ponad 100 lat i bardzo prawdopodobnym jest, że zakończy się za jakieś 1200 lat. Nigdy ten proces nie przebiega tak gwałtownie, jak to twierdzą siewcy strachu (3 dni!)... Do tej pory było 170 takich przebiegunowań i jakoś życie dalej toczy się na naszej planecie. Oczko

O wiele gorzej by było, gdyby magnetyzm ziemi w o ogóle zanikł tak, jak to się stało swego czasu na Marsie. Oczko

[center] [Obrazek: wilkpp9.png] [/center]
03-12-2008 20:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Terebint napisał(a):gdyby magnetyzm ziemi w o ogóle zanikł tak, jak to się stało swego czasu na Marsie.
Raczej osłabł i stracił dipolowy charakter ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-12-2008 16:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
(ciach - musisz wiecznie snuć wytarte farmazony i powtarzać po innych :?: )
11-12-2008 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
Należy zadać pytanie,czy w ogóle coś takiego jak "koniec świata" nadejdzie, ja jestem sceptyczna wobec tej teroii. Planeta wytrzymała z nami tyle milionów lat to i wytrzyma następne Oczko o ile jej nie zaśmiecimy na amen.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
11-12-2008 16:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów