Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania o KRZYŻ
Autor Wiadomość
mario Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Jasne, że tak.

[ Dodano: Sro 26 Lis, 2008 03:34 ]
http://sekty.eu/index.php?option=com_con...Itemid=176[/quote]

Ta strona o sektach jest troche tendencyjna. Nie przynosi jednak odpowiedzi na moje pytanie.
Pozdrawiam

mario
26-11-2008 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Cytat:Jasne, że tak.
Jasne, że co tak?
Bo do żadnego elementu mojej poprzedniej wypowiedzi to stwierdzenie nie pasuje Szczęśliwy

Cytat:Ta strona o sektach jest troche tendencyjna
Będąc obeznany w pismach wydawnictwa Watchtower do tendencyjności raczej powinieneśbył przywyknąćOczko
Ale godne podziwu, że dalej jesteś na nią wyczulony.
Co tendencyjnego znalazłeś na tej stronie?

Cytat:Nie przynosi jednak odpowiedzi na moje pytanie.
Na które pytanie?
Bo jeśli nic nie przeoczyłem, już odpisałem (ile mozna się powtarzać...) na wszystkie Twoje pytania, a Ty do żadnej z odpowiedzi się nie odniosłeś.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
26-11-2008 19:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
mario napisał(a):Posłuchajmy co na temat krzyża mówi papież Papież Paweł VI:

Cytat: Krzyż nie daje pełnego obrazu rzeczywistości zbawienia.

Czy nie sa to istotne słowa?
Cytat: Skąd ten cytat?
klasyka - wyrwane z kontekstu na użytek pewnej argumentacjii.
Cytat pochodzi z rozważań Pawła VI o posłannictwie Krzyża
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WP/...91971.html
26-11-2008 20:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #34
 
Mario, kłótnik z Ciebie i pieniacz. Jak na razie oprócz tych dwóch cech nic nie da się innego zauważyć. A i kultura u ciebie szwankuje i zdolność do dyskusji. Dziwnym trafem podobne cechy do ... ŚJ Duży uśmiech
Sugeruję się uspokoić i spokojniej zacząć, bez napastliwości i zaimpregnowania na argumenty, bo warn poleci (= dostaniesz ostrzeżenie)

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-11-2008 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mario Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
Annnika napisał(a):Mario, kłótnik z Ciebie i pieniacz. Jak na razie oprócz tych dwóch cech nic nie da się innego zauważyć. A i kultura u ciebie szwankuje i zdolność do dyskusji. Dziwnym trafem podobne cechy do ... ŚJ Duży uśmiech
Sugeruję się uspokoić i spokojniej zacząć, bez napastliwości i zaimpregnowania na argumenty, bo warn poleci (= dostaniesz ostrzeżenie)

Nie wiem czy jestem pieniaczem, ale to Ty w swoim mailu mnie zastraszasz, etykietyjesz, oceniasz,

A ja zadałem tylko pytanie.
Nie wiem gdzie w moich mailach jestem kłótnikiem. Gdzie ta moja napastliwość, kogo napastuje? Etykietuje, itp.
Czekam na dyskusje i odpowiedź na pytanie.
O co prosze już któryś raz.

mario
26-11-2008 20:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #36
 
Po pierwsze nie w mailu tylko poście. Po drugie potraktuj o jako ostrzeżenie moderacji. Po trzecie większość Twoich wypowiedzi to typowo jehowickie czepianie dla czepiania.

Odpowiedzi mas dosyć, tylko jeszcze trzeba chcieć je zrozumieć. No chyba że się jest zaprogramowaną maszynką do opierania się przy swoim Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-11-2008 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Mario: Krzyż jest dla mnie znakiem Zbawienia i Miłości Jezusa do mnie. Tego, że On oddał swoje życie, po to bym ja to życie mogła mieć. I jestem Mu za to bardzo wdzięczna. Nosząc Krzyżyk na szyi świadczę o tym, że jestem chrześcijanką, że Jezus i to, co dla mnie wysłużył na krzyżu jest dla mnie ważne. To ze względu na Jezusa noszę Krzyż. I nie znaczy to, że nie widzę Jezusa Zmartwychwstałego i że mi to Go przysłania. Jezus Zbawił nas przez swoją śmierć i Zmartwychwstanie. I jedno i drugie jest ważne. Dlatego niektórzy noszą Krzyż, na którym nie ma Jezusa, bo On Zmartwychwstał. Jezus narzędzie zbrodni uczynił znakiem Zbawienia i dlatego Krzyż stał się znakiem, który jest dla chrześcijan bardzo ważny. Ze względu na Jezusa. I mówimy o Krzyżu (nie palu). Poza tym zgadzam się z przykładami, które podała Nieania i utożsamiam się z piosenką "Nie zdejmę Krzyża z mojej ściany". Pozdrawiam.

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
26-11-2008 21:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mario Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
Bozy_Wariat napisał(a):Mario: Krzyż jest dla mnie znakiem Zbawienia i Miłości Jezusa do mnie. Tego, że On oddał swoje życie, po to bym ja to życie mogła mieć. I jestem Mu za to bardzo wdzięczna. Nosząc Krzyżyk na szyi świadczę o tym, że jestem chrześcijanką, że Jezus i to, co dla mnie wysłużył na krzyżu jest dla mnie ważne. To ze względu na Jezusa noszę Krzyż. I nie znaczy to, że nie widzę Jezusa Zmartwychwstałego i że mi to Go przysłania. Jezus Zbawił nas przez swoją śmierć i Zmartwychwstanie. I jedno i drugie jest ważne. Dlatego niektórzy noszą Krzyż, na którym nie ma Jezusa, bo On Zmartwychwstał. Jezus narzędzie zbrodni uczynił znakiem Zbawienia i dlatego Krzyż stał się znakiem, który jest dla chrześcijan bardzo ważny. Ze względu na Jezusa. I mówimy o Krzyżu (nie palu). Poza tym zgadzam się z przykładami, które podała Nieania i utożsamiam się z piosenką "Nie zdejmę Krzyża z mojej ściany". Pozdrawiam.

Witaj. Jesteś pierwszą osobą, która poważnie potraktowała moje pytania. dziękuję Ci za to!!!
Junior moderator- potrafi jedynie mnie straszyć. Ok, to jego ograniczenie (umysłowe i osobowościowe, które dopuszczam). Pewni ludzie się nie przeskoczą.

Mam jednak, pytanie do Ciebie. Dlaczego np. komora głodowa, w której św. Maksymilian Kolbe oddał życie za człowieka, nie jest przedmiotem kultu?
PS.

Nie jestem Świadkiem Jehowy

[ Dodano: Sro 26 Lis, 2008 22:06 ]
Annnika napisał(a):Po pierwsze nie w mailu tylko poście. Po drugie potraktuj o jako ostrzeżenie moderacji. Po trzecie większość Twoich wypowiedzi to typowo jehowickie czepianie dla czepiania.

Odpowiedzi mas dosyć, tylko jeszcze trzeba chcieć je zrozumieć. No chyba że się jest zaprogramowaną maszynką do opierania się przy swoim Duży uśmiech


Post czy e-mail - właśnie na tym polega czepianie się! pozdrawiam. I prosze przeczytaj w słowniku, jakie jest znaczenie słowa pieniacz.
A stwierdzenie "jehowickie czepianie się"... pozostawię bez komentarza. Kto mądry czyta!
Ja tak szybko nie klasyfikuje osób. Nie dziele na "jehowitów" i innych.
tyle na teraz.
Jezus nie mówił "a to Grek" - poganin. A to "żyd". Po co taka gadko. I kto tu zaczepki szuka???

mario
26-11-2008 23:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Mario ja również czekam na wykazanie błędności wszelkich przytoczonych do tej pory dowodów. Jeśli tego nie zrobisz, to dyskusja jest bezsensowna. Bo są odpowiedzi na pytania - wszystkie twoje pytania których ty po prostu nie chcesz przyjąć. Dlaczego? Bo tak ci się podoba. Mam wrażenie, że nie przyszedłeś tu z zamiarem poznania prawdy, ale z zamiarem pokazania swojej racji... tylko problem w tym, że nie potrafisz dać sensownego argumentu dla obrony swojej tezy przed postawionym tu jej zaprzeczeniem.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
26-11-2008 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mario Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
nieania napisał(a):Mario ja również czekam na wykazanie błędności wszelkich przytoczonych do tej pory dowodów. Jeśli tego nie zrobisz, to dyskusja jest bezsensowna. Bo są odpowiedzi na pytania - wszystkie twoje pytania których ty po prostu nie chcesz przyjąć. Dlaczego? Bo tak ci się podoba. Mam wrażenie, że nie przyszedłeś tu z zamiarem poznania prawdy, ale z zamiarem pokazania swojej racji... tylko problem w tym, że nie potrafisz dać sensownego argumentu dla obrony swojej tezy przed postawionym tu jej zaprzeczeniem.

Dlaczego ja zdałem pytanie.
Bo nie rozumie dlaczego czcić narzędzie zbrodni. Tyle? to pytanie bardzo proste.
Czy nie jest tak.

mario
26-11-2008 23:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #41
 
mario napisał(a):Ok, to jego ograniczenie (umysłowe i osobowościowe, które dopuszczam). Pewni ludzie się nie przeskoczą.

Skromność, brak obelg, prawda Oczko :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-11-2008 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #42
 
mario napisał(a):Bo nie rozumie dlaczego czcić narzędzie zbrodni
I dostałeś na to pytanie odpowiedź. Czego jeszcze chcesz?

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
26-11-2008 23:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #43
 
Udowodnić, że krzyż jest po pierwsze czczony bałwochwalczo i bezpodstawnie Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
26-11-2008 23:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mario Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
Annnika napisał(a):Udowodnić, że krzyż jest po pierwsze czczony bałwochwalczo i bezpodstawnie Język

To dlaczego znajduje takie coś w Słowniku biblijnym:


Greckim słowem tłumaczonym w wielu współczesnych przekładach Biblii na „krzyż" (w NW „pal męki") jest stauros'. W klasycznej greczyźnie słowo to oznaczało po prostu ustawioną pionowo belkę, czyli pal. Później zaczęto też nazywać tak pal egzekucyjny z belką poprzeczną. Potwierdza to The Imperial Bible-Dictionary: „Greckie słowo tłumaczone na ,krzyż' [stauros'] właściwie oznacza pal, słup lub fragment palisady, na którym można coś powiesić lub którego można użyć do ogrodzenia części terenu. (...) Zdaje się, że nawet u Rzymian słowo crux (od którego pochodzi nasz krzyż) pierwotnie oznaczało słup" (wyd. P. Fairbairn, Londyn 1874, t. I, s. 376).
Z Bogiem

mario
26-11-2008 23:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
http://watchtower.org.pl/iszbin/mmcrux2.html

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
27-11-2008 00:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów