Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pytania o KRZYŻ
Autor Wiadomość
mario Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #76
 
Miałem na twe posty nie odpowiadać, ale rozbawiłem się Twą argumentacją. Odniosę sie tylko do jednej. Piszesz:

Pierwsi chrześcijanie nie używali krzyża.......
Co oczywiście było niezgodne z myślą apostołów.

No to jasne, jakie masz zapatrywania, widzę, że jesteś bardziej wywrotowy niż wielu myślało.
Dobrze, że to odkryłeś, i generalnie mogłeś stwierdzić, że pierwsi chrześcijanie postępowali "niezgodnie z myślą apostołów"
Pozdrawiam

PS.
Nie odsyłają mnie po raz kolejny do jakiś stron, i przeczytaj uważnie mój pierwszy i przedOSTATNI wpis!!!, w którym prosiłem o nieodsyłanie mnie do stron sąsiednich! a Ty znów to robisz! Chłopie, bez odbioru!

mario
01-12-2008 02:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
Cytat:Miałem na twe posty nie odpowiadać, ale rozbawiłem się Twą argumentacją.
Jeśli w obliczu argumentów stać Cię tylko na śmiech, cóż, świadczy to tylko o Tobie.

Cytat:Odniosę sie tylko do jednej.
Czyli wreszcie do czegokolwiek się odniesiesz! Jakiś mały sukces... Zobaczmy, jak:


Cytat:Piszesz:

Pierwsi chrześcijanie nie używali krzyża.......
Co oczywiście było niezgodne z myślą apostołów.
I cóż, widać styl argumentacji stosowany przez Strażnicę bardzo wrył Ci się do głowy, skoro stać Cię tylko na manipulacje.

Przypomnę, do czego odnosiło się ostatnie zacytowane przez Ciebie zdanie:
Sivis Amariama napisał(a):trudno im było pogodzić się z tym, że miłość Boga jest aż tak szalenie ogromna, że pozwolił zabić siebie w tak haniebny sposób.
Co oczywiście było niezgodne z myślą apostołów, dla których krzyż był chlubą. Ale to kwestia mentalności.

Perfidnie wyciąłeś meritum. To jest Twoja argumentacja? Szczęśliwy


Cytat:PS.
Nie odsyłają mnie po raz kolejny do jakiś stron, i przeczytaj uważnie mój pierwszy i przedOSTATNI wpis!!!, w którym prosiłem o nieodsyłanie mnie do stron sąsiednich! a Ty znów to robisz! Chłopie, bez odbioru!
Więc co - tak jak Ty to cały czas robisz, mamy wklejać Ci na forum treść tych stron lub książek? Aż tak ciężko kliknąć Ci na link? Szczęśliwy

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
01-12-2008 03:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mario Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 28
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #78
 
Przyjacielu,

"stać Cię tylko na śmiech" nie twierdze że się śmiałem, bo to niegrzeczne śmiać się z kogoś, tylko, że się "rozbawiłem" a to różnica!

Piszesz "Czyli wreszcie do czegokolwiek się odniesiesz! Jakiś mały sukces"
Mój drogi, jakbyś czytał dobrze to byś zauważył, że zawsze się odnoszę do wpisów w mniej czy bardzie bezpośredni sposób.
Popatrz na moje pierwsze trzy odpowiedzi, gdzie odnoszę się:

1. pierwszego wpisu nieania, Sro 26 Lis, 2008 00:23
2. drugiego Annika Sro 26 Lis, 2008 00:33
3. i trzeciego Twojego wpisu Sro 26 Lis, 2008 00:53

a) cytując Twoją wypowiedź,
b) odpowiadając Ci na pytanie, np.
Pytałeś: „Powiedz mi, co według Ciebie byłoby najlepszym symbolem wiary chrześcijańskiej?”
– odpowiedziałem: „może najlepszym symbolem, byłaby jakaś podobizna Chrystusa uwielbionego, zmartwychwstałego, a nie narzędzie na którym umarł”,
c) i zadałem w związku z tym kolejne pytanie.

Odnosiłem się też do kolejnych wpisów!

Wiec nie pisz nic o sukcesach!

Następnie:

"Piszesz:
Pierwsi chrześcijanie nie używali krzyża.......
Co oczywiście było niezgodne z myślą apostołów."

To są akurat Twoje słowa, ja je zacytowałem! Wykropkowane miejsce oznacza itd. Ja wybrałem dwa skrajne zdania, aby ukazać tok rozumowania.

Skoro jednak upierasz się, to ok, cytuje całość:

"trudno im było pogodzić się z tym, że miłość Boga jest aż tak szalenie ogromna, że pozwolił zabić siebie w tak haniebny sposób.
Co oczywiście było niezgodne z myślą apostołów, dla których krzyż był chlubą. Ale to kwestia mentalności".
Oto Twoim zdaniem meritum!!!! Moim zdaniem też. Twoja teza powtórzę: pierwsi chrześcijanie postępowali niezgodnie z myślą apostołów!!! w sprawie krzyża. Nie mogli pogodzić się zmyślą itd.
To poważny zarzut w stronę pierwszych chrześcijan. Wręcz nieprawdziwa.
Pierwsi chrześcijanie jak podają dokumenty ojców kościoła, rozumieli znaczenie śmierci Jezusa tak samo jak apostołowie! Por. Ireneusz, Tertulian, i in.

Co do stwierdzenia "I cóż, widać styl argumentacji stosowany przez Strażnicę bardzo wrył Ci się do głowy, skoro stać Cię tylko na manipulacje" pozostawię milczeniu.

Więcej już nie pisze, bo późno.

Bardzo serdecznie pozdrawiam. Ze zdjęcia widać żeś młody człek. To mocna Twoja strona! Młodość ma to do siebie, że serce ma się waleczne i dzielne. A ty takie masz! Życzę również
żeby emocje i zapał nie przeszkadzały w rozmowie

serdecznie
Mario

mario
01-12-2008 03:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
mario napisał(a):Oto Twoim zdaniem meritum!!!! Moim zdaniem też. Twoja teza powtórzę: pierwsi chrześcijanie postępowali niezgodnie z myślą apostołów!!! w sprawie krzyża. Nie mogli pogodzić się zmyślą itd.
Nie tak Oczko
Jeszcze raz:
Sivis napisał(a):trudno im było pogodzić się z tym, że miłość Boga jest aż tak szalenie ogromna, że pozwolił zabić siebie w tak haniebny sposób.
Co oczywiście było niezgodne z myślą apostołów, dla których krzyż był chlubą. Ale to kwestia mentalności.
Inaczej:
Niezgodne z myślą apostołów [o tym, że krzyż jest chlubą] było to, że "trudno im [pierwszym chrześcijanom] było pogodzić się z tym, że miłość Boga jest aż tak szalenie ogromna, że pozwolił zabić siebie w tak haniebny sposób".
Sparafrazowałem tam zdanie, które Ty w poście wcześniej zacytowałeś [i, jak mniemam, zgadzasz się z jego treścią]:
mario napisał(a):Przedstawienie Ukrzyżowania wcale tak szybko nie pojawiło się w sztuce pierwszych chrześcijan, jako że była to forma śmierci haniebna, przeznaczona dla najgorszych złoczyńców i trudno było człowiekowi-wyznawcy tamtej epoki pogodzić się z tym, że właśnie taką śmierć poniósł ich dobry Nauczyciel.


Cytat:Pierwsi chrześcijanie jak podają dokumenty ojców kościoła, rozumieli znaczenie śmierci Jezusa tak samo jak apostołowie!
Ależ ja temu nigdzie nie zaprzeczyłem.
Ja piszę tylko o stosunku pierwszych chrześcijan do samego krzyża [o tym temat, tak?].

Cytat:Więcej już nie pisze, bo późno.
Z niecierpliwością czekam na odniesienie się do reszty odpowiedzi na Twoje pytania Uśmiech


Cytat:Bardzo serdecznie pozdrawiam. Ze zdjęcia widać żeś młody człek. To mocna Twoja strona! Młodość ma to do siebie, że serce ma się waleczne i dzielne. A ty takie masz! Życzę również
żeby emocje i zapał nie przeszkadzały w rozmowie
Dzięki.
Przepraszam, że czasem mnie poniesie Oczko
O tej porze jestem zazwyczaj trochę sfrustrowany, że kiedy moi znajomi śpią, ja muszę pisać zaległe prace na zajęcia Oczko

Pozdrawiam

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
01-12-2008 04:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów