Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zakochałem się ze wzajemnością ...
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Helmutt napisał(a):Proces jest krótki i dość łatwy. Wiem, bo miałem taki przypadek w swojej nabliższej rodzinie, i mnie samego zdziwiło że małżeństwo zostało szybciorem unieważnione z o wiele bardziej błahego powodu niż tutaj opisywany.
Zalezy od przypadku. A skąd wiesz, że z błahego?
Osoby przecież czekaja kilka dobrych lat.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-12-2008 23:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kinga93 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #32
 
Rozwody kościelne??? chyba chodzi o unieważnienie małżeństwa..

"?yj tak jakby ka?dy dzie? by? twoim ostatnim"

"Nie mówmy, ?e czasy s? z?e, my jeste?my czasem, b?d?my dobrzy, a czas b?dzie dobry"
?w. Augustyn
13-12-2008 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Kinga93 napisał(a):Rozwody kościelne??? chyba chodzi o unieważnienie małżeństwa..
Widać, że nie przeczytałaś całego wątku. O tym już było.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-12-2008 13:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Rachel napisał(a):Zalezy od przypadku. A skąd wiesz, że z błahego?
Osoby przecież czekaja kilka dobrych lat.
Tak było kilka lat temu...teraz jest "postęp" Smutny
Znam mężczyznę, któremu unieważniono małżeństwa bez jego wiedzy i osobistego uczestnictwa - wyjechał na kilka miesięcy za granicę, nie odebrał wezwnia, zadecydowano więc bez jego wiedzy.
Wcześniej tez nie został zawidaomiony o wszczęciu procesu.
I nie pomogły apelacje u miejscowego biskupa, ani u arcybiskupa - klamka bezpowrotnie zapadła.
Pomomo, że to żona go porzuciła i zamieszkała z kochankiem, orzeczono jego winę w rozpadzie małżeństwa - "nie był zdolny do podjęcia obowiązków małżeństwa".
W efekcie ten "niezdolny" łozy na utrzymanie swojego dziecka i wspomaga finansowo byłą zonę i jej 2 dzieci - bo "zdolny" drugo mąż ma problemy z utrzymaniem się w jakiejkolwiek pracy.
A jako urozmaicenie - znam panią, która ma już unieważnione 2 kolejne małżeństwa :shock:
Ponoc aktualnie najbardziej dochodowe są kancelarie adwokackie specjalizujące się w procesach unieważniania małżeństw.....wystarczy zerkną w necie, ile się ich reklamuje.
13-12-2008 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Niezła historia! Zdaje się, że to żona nieźle miesza, a biedny mąż jest jej ofiarą.
13-12-2008 15:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
kasa,kasa i jeszcze raz kasa.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
14-12-2008 02:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
W przypadku podanym przez Aluś może i chodziło częściowo o względy finansowe, ale nie to jest istotą problemu.

Aluś pisze :
Cytat:Znam mężczyznę, któremu unieważniono małżeństwa bez jego wiedzy i osobistego uczestnictwa - wyjechał na kilka miesięcy za granicę, nie odebrał wezwnia, zadecydowano więc bez jego wiedzy.

Istotą problemu są więc bezduszne zasady prawne, stanowiące jawny przykład łamania praw człowieka w Polsce. Nie bójmy się prawdy - w Polsce łamie się prawa człowieka i to w majestacie "prawa". Tym powinien się w końcu zająć Trybunał Praw Człowieka w Strasbourgu. Nie bójmy się składać tam wniosków. Obejrzmy programy "Na celowniku" czy "Interwencja" - tam nikt nie zmyśla, lecz tam podaje się autentyczne przypadki łamania praw człowieka. Ludzka obojętność jest gorsza niż wszelka przemoc, bo jest to bierność wobec krzywdy ludzkiej.

Nie bójmy się bomby atomowej, bo obojętność jest znacznie gorsza - obojętność jak sepsa niszczy społeczeństwo i cywilizację od wewnątrz. Zaraza ta pustoszy ten świat powoli.
14-12-2008 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Przesadzasz Polonium Uśmiech
Awanturowaniem nie zawsze wywalczysz praw, a narobić zamieszania wiele można.
Znajomemu i jego rodzinie, chodziło tylko o to, że kiedyś córka wypomnie mu iż był nieudacznikiem i nie sprostał roli ojca.
Aktualnie gdy niemal w całości utrzymuje córkę i wspomaga finansowo byłą żonę w utrzymaniu jej 2 dzieci z drugiego małżeństwa, już nie grozi mu taki zarzut.
14-12-2008 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
marcinuch napisał(a):Czy Bóg przestanie mnie kochać ? Czy Bóg odsunie mnie od siebie ? Czy źle robimy ?
poczekaj

na razie to mogą tylko hormony w mózgu buzować

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
14-12-2008 15:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Milky Way napisał(a):kasa,kasa i jeszcze raz kasa.
Szczerze mówiąc też tak myślę... Sam się dziwiłem gdy szwagier wtedy dostał to unieważnienie niemal "z marszu", ale później lekko po pijaku wygadał się, że nieźle "posmarował", tyle, że nie mówił komu.
Dziś światem rządzi niestety system monetarny, więc myślę, że nawet w Kościele za odpowiednią "co-łaską" nic nie jest niemozliwe.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-01-2009 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Autorowi wątku radzę, aby się kierował sumieniem. Intuicją i uczuciem.
BÓg jest ogromny! kochający i dobry...
I "kochaj i czyń, co chcesz".

[Obrazek: mysz4.gif]
30-01-2009 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów