Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kampania przeciw AIDS
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
A jakie środki zaradcze proponuje ksiądz wyeksploatowanym, konfliktowanym przez różne korporacje, grupy interesów z bogatych krajów świata, analfabetom z Afryki???
Łatwo osądzać ich zacofanie, wyauzdanie - ale to żadne remedium.
08-12-2008 09:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
alus napisał(a):Łatwo osądzać ich zacofanie, wyauzdanie - ale to żadne remedium.
Podobne do redukcji paragwajskich.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-12-2008 12:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
alus napisał(a):A jakie środki zaradcze proponuje ksiądz wyeksploatowanym, konfliktowanym przez różne korporacje, grupy interesów z bogatych krajów świata, analfabetom z Afryki???
Łatwo osądzać ich zacofanie, wyauzdanie - ale to żadne remedium.
Właśnie. Nie sztuka wysłać misjonarzy, głoszących oderwane od tamtejszej rzeczywistości hasła (abstynencja seksualna itp), bo mało kto ich posłucha. Tymczasem tam ludzie plenią się jak przysłowiowe króliki, dodatkowo obdarowując się HIV-em. Nie ma możliwości, żeby nagle zaczeli stosować np. modlitwę w miejsce seksu. Kolportaż przezerwatyw i propagowanie ich używania jets chyba jedyną metodą na zatrzymanie tej fali zachorowań na AIDS, która jest największa w Afryce.
No... chyba, że KrK zależy na tym, żeby "czarnuchy same się wyniszczyły, to będzie czyściej i ładniej"...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
08-12-2008 12:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Tyle, że prezerwatywa nie jest żadnym 100% zabezpieczeniem (dowiedzione).
Konieczna, nieodzowna jest pomoc ze strony bogatego świata - oświata, profilaktyka, leki i obligatoryjne propagowanie, nauczanie o konieczności wstrzemięźliwości seksualnej.
I nie do końca prawda, że afrykańczycy nie posłuchają Uśmiech ....w Rosji nie "plenią się jak krółiki", maja dostęp do prezerwatyw skolko ugodno, a procent zakażonych wirusem HIV z roku na rok rośnie Smutny
08-12-2008 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Helmutt napisał(a):Kolportaż przezerwatyw i propagowanie ich używania jets chyba jedyną metodą na zatrzymanie tej fali zachorowań na AIDS, która jest największa w Afryce.
Kondom nie daje dość wysokich notowań w zapewnieniu powstrzymania, czy choć opanowania pandemii.
Powtarzam: redukcje paragwajskie. Wszystko na dzwonek robione: praca, modlitwa, przyjemności, prokreacja, etc.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-12-2008 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Kolportaż przezerwatyw i propagowanie ich używania jets chyba jedyną metodą na zatrzymanie tej fali zachorowań na AIDS, która jest największa w Afryce.
Kondom nie daje dość wysokich notowań w zapewnieniu powstrzymania, czy choć opanowania pandemii.
Co zatem daje? Mówimy oczywiście o realnych rozwiązaniach.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-12-2008 08:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
Helmutt napisał(a):Co zatem daje? Mówimy oczywiście o realnych rozwiązaniach.
Wstrzemięźliwość, wierność....jak najbardziej realne rozwiązanie Uśmiech
Po co siągać daleko....czy zachwyt dla Simona M. "obrońcy praw człowieka", poety, panie musiały wyrażać w łóżku???.
09-12-2008 09:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
alus napisał(a):
Helmutt napisał(a):Co zatem daje? Mówimy oczywiście o realnych rozwiązaniach.
Wstrzemięźliwość, wierność....jak najbardziej realne rozwiązanie Uśmiech
Przypominam - mówimy o rzeczach REALNYCH i mozliwych do zastosowania.

Cytat:Po co siągać daleko....czy zachwyt dla Simona M. "obrońcy praw człowieka", poety, panie musiały wyrażać w łóżku???.
Pan Mol to inna sprawa. Z wyrafinowanego przestępcy - bo tylko tak mozna go nazwać - lewacy z powodzeniem wykreowali ciemiężonego przez polskie prawo biednego murzynka.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-12-2008 09:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Helmutt napisał(a):Przypominam - mówimy o rzeczach REALNYCH i mozliwych do zastosowania.
Wstrzemięźliwośc nie jest realna??? Duży uśmiech ....nie żartuj, nie mówię o celibacie, choć i on jest realny dla człowieka.
Mówię o wierności....człowiek w odróżnieniu od świata zwierząt obdarzony jest rozumem, mozliwościa przewidywania konsekwencji swoich czynów, więc nie powinien kierować się chucią i kopulować przy każdej nadażającej się okazji.
W REALNE I MOŻLIWE zabezpieczenie człowiek został wyposażony - jest nim ROZUM.

Cytat: Pan Mol to inna sprawa. Z wyrafinowanego przestępcy - bo tylko tak mozna go nazwać - lewacy z powodzeniem wykreowali ciemiężonego przez polskie prawo biednego murzynka.
Ale lewacy nie zmuszali adoratorki do obdarzania "idola" seksem.
09-12-2008 10:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
alus napisał(a):
Helmutt napisał(a):Przypominam - mówimy o rzeczach REALNYCH i mozliwych do zastosowania.
Wstrzemięźliwośc nie jest realna??? Duży uśmiech ....nie żartuj, nie mówię o celibacie, choć i on jest realny dla człowieka.
Nie jest realna, bo nie widzę takiej możliwości, że nagle większośc ludzi staje się wierna i wstrzemięźliwa.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-12-2008 10:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Helmutt napisał(a):Mówimy oczywiście o realnych rozwiązaniach.
Wierność, mospanie, wierność.
Helmutt napisał(a):Nie jest realna, bo nie widzę takiej możliwości, że nagle większośc ludzi staje się wierna i wstrzemięźliwa.
Obrażasz mnie, Helmutt, i setki tysiecy osób wsumie. NIe tylko duchownych, ale i samotnych, i małżonków.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
09-12-2008 12:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:
Helmutt napisał(a):Nie jest realna, bo nie widzę takiej możliwości, że nagle większośc ludzi staje się wierna i wstrzemięźliwa.
Obrażasz mnie, Helmutt, i setki tysiecy osób wsumie. NIe tylko duchownych, ale i samotnych, i małżonków.

W takim razie obrażałbym również siebie. Ja cały czas piszę w kontekście Afryki gdzie, ta fala zachorowań jest największa.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
09-12-2008 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów