Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wiara i lęk
Autor Wiadomość
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #31
 
pokorny napisał(a):Nie postępujcie tak, lecz módlcie się, jak was nauczyłem w modlitwie „Ojcze nasz”: Święć się Imię Twoje, to znaczy bądź uwielbiony w tej mojej potrzebie; Przyjdź Królestwo Twoje, to znaczy niech wszystko przyczynia się do chwały Królestwa Twego w nas i w świecie; Bądź wola Twoja jako w niebie tak i na ziemi, to znaczy Ty decyduj w tej potrzebie, uczyń to, co Tobie wydaje się lepsze dla naszego życia doczesnego i wiecznego.
heysel, chyba o ten fragment ci chodzi.Przeczytaj jeszcze raz uważnie.
Jezus proponuje tutaj,jak mamy sie modlić,prosić o coś, są to słowa których
może człowiek użyć i z takiego punktu na ten aspekt trzeba spojrzeć.

Bogu nic się nie wydaje, nie martw się o to.Nie próbuj poprawiać Boga,
ludzie to juz tak "skutecznie" zrobili,że efektem tego jest zamęt,choroby,
wynaturzenia,
kalectwa na skutek różnych eksperymentów. Możnaby mnożyć tych przykładów,
ale z pewnością i ty i wszyscy je znają i nie jest to odpowiedni temat tutaj.

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
10-02-2009 19:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #32
 
heysel, zacytowałeś mnie, żeby odpisać aluzję nie do mnie? OK.

haysel napisał(a):Powiedziałem tylko, czy nie lepsze byłoby inne sformułowanie niż, że Bogu cokolwiek się wydaje.
też. a wcześniej powiedziałeś.
haysel napisał(a):Sorry, ale jak Bogu ma się cokolwiek wydawać, to ja dziękuję, postoję.

ale mniejsza o szczegóły...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
10-02-2009 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gradzia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 583
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #33
 
myslę że lęk bierze się głównie z braku zaufania Bogu. Pismo Święte mówi: kto się lęka nie wydoskonalil się w miłości" a skoro Bóg jest Miłością to znaczy że w relacji naszej z Bogiem czegoś brakuje i jeśli nie jest to brak wiary to może być to brak nadziei, zaufania.
Ja ostatnio pracuję nad zaufaniem i pomocne jest dla mnie takie zdanie:

"Bóg nigdy nie wymaga od nas więcej niż jesteśmy w stanie Mu dać. On zawsze jest zadowolony kiedy robimy to co możemy.Najważniejsze byśmy nigdy nie poddawali się, abyśmy z niezachwianym postanowieniem czynili to niewiele na jakie nas stać"

To własciwie daje mi nadzieję i pokazuje że całe zycie będę uczyła się Mu ufać. Ważne jest by być autentycznym i szczerze mówić o swoim lęku związanym z wiarą.

[ Dodano: Wto 10 Lut, 2009 22:33 ]
w ostatnim zdaniu powinno być : "mówić Bogu"

[Obrazek: 86fd3ae5f8.png]

[Obrazek: 5d9508f04a.png]

Tam gdzie niezgoda na siebie, Ty Boże wkraczasz ze swoim uzdrowieniem
10-02-2009 23:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
spioh napisał(a):a wcześniej powiedziałeś.
haysel napisał(a):Sorry, ale jak Bogu ma się cokolwiek wydawać, to ja dziękuję, postoję.
Tak, powiedziałem. Ale w kontekście pytania, które zadałem.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
11-02-2009 00:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Wiecie co, z tym strachem to ja widzę ostatnio, że jest tak, że jak jest słaba wiara w Boga i wiara Bogu przede wszystkim, to tym większy jest strach. To znaczy, że moja wiara jest baaardzo słaba Smutny
21-02-2009 22:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
To nie znaczy, że wiara jest słaba. Różne czynniki mogą wpłynąć, że wydawać sie może nam że albo słaba jest wiara, bądź nie wierzymy. Wtedy musimy trwać i modlić się itd czyli czuwać.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
24-02-2009 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
To znaczy to idzie chyba w dwie strony, bo lęk też osłabia wiarę. Jak się trwa w stanie lęku to w danym momencie nie wierzy się, że ten lęk może ustąpić. Aaaaaa nie wiem, zamotałam się. Język W każdym razie to jakoś tak wpływa jedno na drugie. A nie wierzy się, bo nie ma się nadziei. Trzy cnoty - wiary, nadziei i miłości są z sobą ściśle powiązane, żadna nie może istnieć bez dwóch pozostałych. Ostatnio do tego doszłam.
24-02-2009 22:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
Mj sposób na pozbycie sie całkiem lęku jest taki, by Bezgranicznie Zaufać Panu Bogu, nastepnie lęk, szlag trafia..... :aniol: Powaznie warto jest spróbować... :aniol:

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
25-02-2009 01:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
pokorny napisał(a):Mj sposób na pozbycie sie całkiem lęku jest taki, by Bezgranicznie Zaufać Panu Bogu, nastepnie lęk, szlag trafia..... :aniol: Powaznie warto jest spróbować... :aniol:

A żeby zaufać trzeba mieć wiarę Oczko Ale zaufanie jest rzeczywiście sposobem na wyzwolenie z lęku, bo lęk jest prawdziwym zniewoleniem człowieka. Czyli zaufanie wyzwala z niewoli.
25-02-2009 01:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ważne jest też to, aby ciągle nie myśleć że się boję, bo jest pewne, że lęk będzie. Wiara nie maleje, tylko lęk, powoduje że zaciemnia się nam pole widzenie. Można rzec, że człowiek traci wzrok i musi wołać, Panie uzdrów,bo skupiłem się na lęku i nie widzę.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-02-2009 02:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pokorny Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
Tak.. to prawda.. jak ulegniemy nadto lękowi moze on spowodować nawet bardzo silna chorobe paranoje. Nalezy wszelki lęk w nas skutecznie likwidować dla mie jest tylko Jeden Najlepszy Lekarz " Jezus Chrystus" Nie widze lepszego od Niego.... :aniol:

[you], nie zapominaj o tym, że każdy nowy dzień jest Ci dany po to, abyś był(a) naprawdę szczęśliwy(wa)... ;-)[Obrazek: angel29.gif]
25-02-2009 03:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów