Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #151
 
Przekręcasz moje słowa. Nie napisałam, że STWORZYŁ SIĘ SAM, tylko że STAŁ SIĘ (poprzez swój bunt). To chyba jest różnica?...

Nikt się nie stwarza np. lekarzem czy politykiem, ale może się stać.

P.S. Nie wyznaję żadnego ying yang.

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
29-10-2007 16:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #152
 
nieszka napisał(a):STWORZYŁ SIĘ SAM, tylko że STAŁ SIĘ

Pójdźmy na kompromis i uznajmy że ewoluował... Duży uśmiech

A pisząc Ying/Yang miałem na myśli równowagę w ogólności. Istnienie szatana jest jednym z fundamentów chrześcijaństwa. Bez niego mogłoby się okazać że za całe zło swiata odpowiedzialny jest człowiek, albo, nie daj Boże - Bóg. Wtedy to dopiero byłyby kredki.
29-10-2007 16:46
Odpowiedz cytując ten post
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #153
 
Hmmm... mogę się mylić, ale ewolucja zakłada chyba jakiś rozwój wzwyż... W moim odczuciu szatan się raczej stoczył. Uśmiech

Ale Ty oczywiście masz prawo widzieć to inaczej. Uśmiech

Pozdrawiam.

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
29-10-2007 20:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
lifanek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 9
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #154
 
nieszka napisał(a):
Lewiatan napisał(a):Czy nie uważacie że bóg stworzył szatana celowo ??

Ja uważam, że Bóg nie stworzył szatana. Ani celowo ani przypadkowo. Bóg stworzył aniołów, część z nich zbuntowała się i stała szatanami. Słowo "szatan" znaczy: "przeciwnik". Bóg nie stworzył przeciwnika. Lucyfer i część aniołów, która go posłuchała, stali się przeciwnikami Boga (i ludzi) po swoim buncie. Dlatego według mnie nie można mówić o stworzeniu szatana przez Boga.

Skoro Bóg jest wszechwiedzacy, wszechobecny i wszech costam jeszcze, to chyba wiedzial ze Lucyfer sie zbuntuje itd. wiec tak na dobra sprawe to Bog stworzyl wszystko, niezaleznie czy sie to pozniej zmienilo, zbuntowalo czy costam jeszcze, bo Bog i tak o tym wiedzial!

RBuzz napisał(a):Pójdźmy na kompromis i uznajmy że ewoluował... Duży uśmiech [quote]
[quote="nieszka"]ewolucja zakłada chyba jakiś rozwój wzwyż

Moze upadek i odwrocenie sie od Boga było w jakims sensie rozwojem wzwyz.
Bardzo podobna jest tutaj (i wg. mnie podobnie tragiczna) sytuacja Judasza, ktorego calkowicie inne oblicze moglismy poznac niedawno i moze kiedys poznamy inne oblicze piekla i wszelkiego zla, bez ktorego nie moglo by istniec dobro Uśmiech Ale to tylko moje domysly Oczko

[Obrazek: event.png]
30-10-2007 01:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #155
 
lifanek napisał(a):wszelkiego zla, bez ktorego nie moglo by istniec dobro

Dokładnie.
A co do szatana, no jak dla mnie to jak nic ewolucja, bo nastąpiło niewątpliwe wyzwolenie spod władzy Szefa, no i jak się uważa, mocy wzrosło... Duży uśmiech
30-10-2007 14:01
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #156
 
(Ciach!!)+ Ban
28-11-2007 00:11
Odpowiedz cytując ten post
Bioman Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 512
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #157
 
Według mnie, to była wypowiedź zaawansowanego SITH'A :evil: . Kto obstawia, że będzie ban? :mrgreen: Wojownicy Mocy do roboty :mrgreen:

[Obrazek: matrix-15.gif][Obrazek: matrix-21.gif][Obrazek: matrix-14.gif][scroll]?ycie to nie MATRIX 8) [/scroll]
28-11-2007 00:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #158
 
Chyba przegapiłem jakiegoś ciekawego posta... Język Szczęśliwy

A wracając do tematu - świeżo skończyłem lekturę "Biblii Szatana" LaVey'a i mam kilka spostrzeżeń, śmiesznych i strasznych zarazem.
Straszne to takie, że z wieloma poglądami tam zawartymi zgadzam się w stu procentach, a argumentacja jest logiczna. Śmieszna jest cała część dotycząca obrządków, ponieważ coś co jest do szczętu wyszydzone w pierwszej części, zostaje gloryfikowane w części drugiej książki. Całość wygląda na bełkot gościa, który przesadził z psychotropami, ale miewa czasowe przebłyski świadomości.
W każdym razie miła rozrywka na zimowy wieczór Duży uśmiech
28-11-2007 11:18
Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #159
 
RBuzz napisał(a):A co do szatana, no jak dla mnie to jak nic ewolucja, bo nastąpiło niewątpliwe wyzwolenie spod władzy Szefa, no i jak się uważa, mocy wzrosło...
Weź się człowieku za logikę, to może coś zrozumiesz z tego o czym się tu pisze. Bóg dał aniołom wolną wolę = mogli pozostać Mu wierni lub się od Niego odwrócić.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
28-11-2007 18:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #160
 
RBuzz napisał(a):Całość wygląda na bełkot gościa, który przesadził z psychotropami, ale miewa czasowe przebłyski świadomości.
A czytałeś i zrozumiałeś przedmowę ? Zwłaszcza :
Cytat:W tej książce znajdziesz prawdę - i fantazję. Obie są sobie niezbędne, ale każda musi być poznana jako to, czym w istocie jest. Nie zawsze możesz być zadowolony z tego, co zobaczysz, zobaczysz!
28-11-2007 19:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #161
 
Biblia Szatana to rzeczywiście mieszanka fantazji autora z prawdami wyznawanymi przez satanistów. Trudno jest ją zrozumieć nie znając zbyt dobrze satanizmu.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-11-2007 14:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #162
 
Widzę tu jeszcz jeden problem, skoro rzeczywiście szatan miał taką wiedze i zasób mozliwości jak Bóg to jaki sens miał jego bunt ? Czy tak prymitywne emocje jak zazdrośc, władza mogły tak wielkiemu aniołowi zapętlic "umysł" . Przecież człowiek nie jest w stanie posiąśc takiej wiedzy ani duchowosci jak zdawałoby się aniołowie, mimo to człowiek zdaje sie byc w wiekszości przypadków bardziej uduchowionym i dobrym niż zbuntowany anioł szatan. Trudno to mi pojąc.
I nie piszcie, że to wielka tajemnica, bo tego typu odpowiedzi to od ojca dyrektora moge usłyszec.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
30-11-2007 22:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #163
 
nieania napisał(a):Biblia Szatana to rzeczywiście mieszanka fantazji autora z prawdami wyznawanymi przez satanistów.
Odkrywcze ... Zwłaszcza, że sam autor to przyznaje w przedmowie ...
pafni napisał(a):skoro rzeczywiście szatan miał taką wiedze i zasób mozliwości
A miał ? :hm:
Pytanie zresztą o którego szatana konkretnie chodzi ? ;P Wbrew pozorom jest ich przynajmniej dwóch ;P .
30-11-2007 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #164
 
pafni napisał(a):skoro rzeczywiście szatan miał taką wiedze i zasób mozliwości jak Bóg
Szatan jest tylko stworzeniem Boga, nie miał i nie ma ani takiego zasobu wiedzy, ani możliwości jak Bóg. Skąd to stwierdzenie wysunąłeś?
pafni napisał(a):jaki sens miał jego bunt ?
Chciał Bogu dorównać, a nawet Go przewyższyć.
pafni napisał(a):Czy tak prymitywne emocje jak zazdrośc, władza mogły tak wielkiemu aniołowi zapętlic "umysł" .
Anioł posiada wolną wolę. Ten akurat wybrał zło.
pafni napisał(a):Przecież człowiek nie jest w stanie posiąśc takiej wiedzy ani duchowosci jak zdawałoby się aniołowie, mimo to człowiek zdaje sie byc w wiekszości przypadków bardziej uduchowionym i dobrym niż zbuntowany anioł szatan.
A co oznacza bycie uduchowionym? Szatan,to anioł, który wybrał zło. Również z zazdrości o człowieka, za którego Bóg poświęcił nawet własnego Syna.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
01-12-2007 11:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #165
 
pafni napisał(a):Widzę tu jeszcz jeden problem, skoro rzeczywiście szatan miał taką wiedze i zasób mozliwości jak Bóg to jaki sens miał jego bunt ?
Musiałby być Bogiem... a tak nie było
pafni napisał(a):Czy tak prymitywne emocje jak zazdrośc, władza mogły tak wielkiemu aniołowi zapętlic "umysł" . Przecież człowiek nie jest w stanie posiąśc takiej wiedzy ani duchowosci jak zdawałoby się aniołowie, mimo to człowiek zdaje sie byc w wiekszości przypadków bardziej uduchowionym i dobrym niż zbuntowany anioł szatan.
Prymitywne nie prymitywne - jeśli wspaniałość Boga rodzi zawiść a nie zachwyt, to tak się właśnie kończy.
Ja myślę że Szatan nie miał nadziei być równym Bogu. Po prostu nie może ścierpieć że jest inaczej.
pafni napisał(a):I nie piszcie, że to wielka tajemnica, bo tego typu odpowiedzi to od ojca dyrektora moge usłyszec.
Czy wszystkie odpowiedzi o.dyrektora są złe ex definicjone ?

pozdrawiam
Marek
01-12-2007 20:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów