Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #76
 
Ja nie uważam cie za satanistę, to jest zupełnie co innego.
Chodzi jednak o to, ze Jezus ma moc bronic cię przed działaniem szatana, sam nie jesteś się w stanie przed nim obronic.
A jeżeli szatan nad tobą zacznie panować to będzie ci ciężko się od niego uwolnić. To nie jest takie proste, bo szatan jest bardzo inteligentny i bardzo często sie upomina o swoje, czyli o człowieka, którym kierował. Tak samo nie uważam cię za złego człowieka, po prostu staram się usilnie ci wytłumaczyć, która drogą warto podążać, byś mógł być zbawiony. Zaewne ciekawi cię dlaczego tak mi na tym zależy? Każdy prawdziwy katolik powinien sie modlic za tych, którzy błądzą i nie mogą znaleźć właściwej drogi, swoich nieprzyjaciół z miłości do bliźniego. Dlatego pragnę twojego nawrócenia.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
01-09-2005 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #77
 
Lewiatan napisał(a):Bóg tworzac Lucyfera wiedział że on "zbłądzi" bo przeciez stworca jest wszechwiedzacy.

Przecierz nie zbłądziłem Język To Bóg zbłądził! Popadł w zbytni samozachwyt ;]
11-09-2005 11:32
Odpowiedz cytując ten post
baranka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 214
Dołączył: Apr 2005
Reputacja: 0
Post: #78
 
Nikt nie jest ateista
Ateizm nie istnieje
Chocby sie nie wiem jak wysilac (no wlasnie-jak?) nie da rady nie miec boga/bożka
11-09-2005 11:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #79
 
Lucyfer napisał(a):
Lewiatan napisał(a):Bóg tworzac Lucyfera wiedział że on "zbłądzi" bo przeciez stworca jest wszechwiedzacy.

Przecierz nie zbłądziłem Język To Bóg zbłądził! Popadł w zbytni samozachwyt ;]

Bredzisz, Bóg nie zbładził, za to Lucyfer napewno i za to został strącony i nie będzie dla niego miejsca w niebie, ale ty jeszcze możesz sie nawrócić.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-09-2005 12:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #80
 
Lucyfer napisał(a):
Lewiatan napisał(a):Bóg tworzac Lucyfera wiedział że on "zbłądzi" bo przeciez stworca jest wszechwiedzacy.

Przecierz nie zbłądziłem Język To Bóg zbłądził! Popadł w zbytni samozachwyt ;]

To Szatan wpadł w taki samozachwyt, że stworzeniu wydało się, że jest równe Stwórcy ... A to nie mogło przynieść niczego dobrego Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-09-2005 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #81
 
I nie przyniosło nic dobrego, ale przyniosło wiele złego na świecie i mamy teraz taką sytuację jak mamy. Ale Bóg nie zostawił człowieka na pastwę szatana, dał broń do walki z nim, więc trzeba z niej korzystać, by nie miał on do nas dostępu.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
11-09-2005 20:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #82
 
Ktoś kiedyś napisał... "skoro szatan jest tak przebiegły i tak chytry, to skąd pewność, że nie strącił prawdziwego boga do piekieł i nie kazał samemu sobie oddawać czci?" :hm: cyt. z pamięci.
27-11-2005 01:59
Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #83
 
przypomnij sobie kuszenie Jezusa oraz apokalipse, tam powinienes znalezc odpowiedz

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
27-11-2005 02:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ajfen Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 284
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #84
 
Szatan istnieje, ale czy my musimy go słuchać? Oglądając pasję natrafimy na wymowny fragment, który każdy może i powinien odnieść do siebie. Jezus modlący się w ogrójcu kuszony przez szatana, który osaczał Go zewsząd i podszeptywał (jak to szatan ma w zwyczaju) jakieś bzdety. Tymczasem Jezus dał nam wzór tego, co powiniśmy robić w sytuacjach, w których stykamy się z szatanem. Milczał, ignorował jego obecność. Mówił z Ojcem w niebie i nie obchodził go szatan.
Teraz druga sprawa:
Cytat:"skoro szatan jest tak przebiegły i tak chytry, to skąd pewność, że nie strącił prawdziwego boga do piekieł i nie kazał samemu sobie oddawać czci?"
Z tego by wynikało, że tymi, którzy oddają cześć samemu Bogu są sataniści, rzekomi słudzy szatana, a księciu ciemności służą miliony ludzi, nawet miliardy na całym świecie. Wątpliwe. Wątpliwe dlatego, że szatan z natury jest zły i wymaga zła od swioch sług, więc gdyby to on był od początku Bogiem, to nie powstałby dekalog, nie byłoby Jezusa(Syna Bożego), nie byłoby dobra na świecie, gdyż tworzyliby je sataniści, co raczej im nie wychodzi za bardzo. To zdanie jest więc pozbawione jakichkolwiek podstaw logicznych, filozoficznych i racjonalnych.

Przez u?miech do Boga :-):-):-) <><
27-11-2005 18:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #85
 
Ajfen napisał(a):Milczał, ignorował jego obecność.


Dziwne, dziwne przecież zło nienapiętnowane rozuchwala się! Może miał cykora...



Ajfen napisał(a):gdyż tworzyliby je sataniści, co raczej im nie wychodzi za bardzo

"dobryn" chrześcjanom też nie wychodzi za bardzo.
13-12-2005 19:37
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #86
 
semper_malus napisał(a):Dziwne, dziwne przecież zło nienapiętnowane rozuchwala się! Może miał cykora...

warto pamiętać, że to Jezus miał cierpieć, a że był także człowiekiem, modlił się nawet o oddalenie wizji męczeńskiej śmierci- "Ojcze, jeżeli to możliwe, oddal ode mnie ten kielich".

poza tym przypomnij sobie scenę kuszenia na pustyni- tam Jezus napiętnował szatana, pokazał, że Szatan nie ma nad Nim władzy.
pozdrawiam

semper_malus napisał(a):"dobryn" chrześcjanom też nie wychodzi za bardzo.
ze użyję twojego wyrażenia, ad mortem usrandum to samo- nie możesz zmienić repertuaru?

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
13-12-2005 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #87
 
Poncjusz Piłat napisał(a):Ktoś kiedyś napisał... "skoro szatan jest tak przebiegły i tak chytry, to skąd pewność, że nie strącił prawdziwego boga do piekieł i nie kazał samemu sobie oddawać czci?" :hm: cyt. z pamięci.

Można powiedzieć wiele rzeczy których w żaden sposób nie da się potwierdzić. Ot czysta teoria.

Zaufanie, ot co.
13-12-2005 22:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #88
 
Cytat:ze użyję twojego wyrażenia, ad mortem usrandum to samo- nie możesz zmienić repertuaru?


Nie lubię disco polo.


Moniczka napisał(a):Można powiedzieć wiele rzeczy których w żaden sposób nie da się potwierdzić. Ot czysta teoria.

Mądre słowa.W końcu Bóg i Szatan to też czysta teoria.
13-12-2005 22:22
Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #89
 
semper_malus napisał(a):Nie lubię disco polo.

to moze pora wreszcie wcisnac przycisk "stop" na odtwarzaczu?

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
13-12-2005 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #90
 
Powiedziałem, że nie lubię disco polo, a nie, że muzyki nie trawię.

Oddal się.
13-12-2005 22:43
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów