Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #91
 
Lepiej obaj zmieńcie płyty, bo kolejne takie posty będą usuwane :!:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-12-2005 23:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #92
 
Szatan, Jezus - kto widział kiedyś Jezusa (nie na obrazku), kto widział kiedyś Szatana?
Widać, że naprawdę nie macie co robić, że zajmujecie się jakąś mitologią :diabelek:
Kurcze człowiek ciągle kombinuje, żeby przeżyć do 10-tego a ci tu o diabełkach i aniołeckach. Mi Pan Jezus z nieba prowiantu nie spuści, muszę na niego zarobić aby rodzinę wyżywić. I nie mam czasu na jakieś rozważania ile diabłów mieści się w szklance a ile w szufladzie.
ech.....młodość, naiwność..... [-X

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-12-2005 08:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #93
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Szatan, Jezus - kto widział kiedyś Jezusa (nie na obrazku), kto widział kiedyś Szatana?
Wiesz, czegoś ja nie rozumiem: no bo negować bóstwo Jezusa, to ok, ale zaprzeczać w ogóle jego istnienite to już lekka ignorancja, ponieważ to potwierdzają wszyscy, że Jezus był i żył.

DARTH_HELMUTH napisał(a):Mi Pan Jezus z nieba prowiantu nie spuści, muszę na niego zarobić aby rodzinę wyżywić.
Wiesz, to jest jeden z trudniejszych, przynajmniej dla mnie, fragmentów Ewangelii - żeby nie troszczyć się o dobra doczesne, tylko wieczne, a Bóg da wszystko, ponieważ On wie, co mi jest potrzebne. Ale znam sporo ludzi, którym wlaśnie Pan Jezus z nieba prowiant spuścił...

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
14-12-2005 09:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #94
 
msg napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Szatan, Jezus - kto widział kiedyś Jezusa (nie na obrazku), kto widział kiedyś Szatana?
Wiesz, czegoś ja nie rozumiem: no bo negować bóstwo Jezusa, to ok, ale zaprzeczać w ogóle jego istnienite to już lekka ignorancja, ponieważ to potwierdzają wszyscy, że Jezus był i żył.
Wybacz źle mnie zrozumiałeś. Miałem na myśli - kto widział Jezusa DZISIAJ. Bo Jezus kiedyś żył, na pewno, jest to postać historyczna. Co do jego śmierci - tu akurat śmiem wątpić, czy biblia opisuje prawdę ale to nie w tym topicu.
msg napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):Mi Pan Jezus z nieba prowiantu nie spuści, muszę na niego zarobić aby rodzinę wyżywić.
Wiesz, to jest jeden z trudniejszych, przynajmniej dla mnie, fragmentów Ewangelii - żeby nie troszczyć się o dobra doczesne, tylko wieczne, a Bóg da wszystko, ponieważ On wie, co mi jest potrzebne. Ale znam sporo ludzi, którym wlaśnie Pan Jezus z nieba prowiant spuścił...
No było coś tam w biblii o mannie z nieba, tylko to akurat jahwe zadziałał owewgo razu.
Ja takich ludzi nie znam - ale cóż, całe życie przede mną. Pozdrawiam cię msg, jesteśmy z tego samego miasta Duży uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-12-2005 13:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #95
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Miałem na myśli - kto widział Jezusa DZISIAJ.
Aha, no to poczytaj sobie o przeróżnych charyzmatykach - to co do Jezusa, a co do Szatana - to może jakiś egzorcysta byłby pomocny.

DARTH_HELMUTH napisał(a):No było coś tam w biblii o mannie z nieba, tylko to akurat jahwe zadziałał owewgo razu.
Wiesz, dla chrześcijanina zawsze działa Bóg.

DARTH_HELMUTH napisał(a):jesteśmy z tego samego miasta
Czyli ściana wschodnia powoli zaludnia forum Uśmiech również pozdrawiam

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
14-12-2005 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #96
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):I nie mam czasu na jakieś rozważania ile diabłów mieści się w szklance a ile w szufladzie.

A jednak masz skoro coś napisałeś Oczko

Tylko nie traktuj tego jako stwierdzenie że jesteś tu niepotrzebnie, wręcz przeciwnie, witam Uśmiech
14-12-2005 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #97
 
Moniczka napisał(a):
DARTH_HELMUTH napisał(a):I nie mam czasu na jakieś rozważania ile diabłów mieści się w szklance a ile w szufladzie.

A jednak masz skoro coś napisałeś Oczko

Tylko nie traktuj tego jako stwierdzenie że jesteś tu niepotrzebnie, wręcz przeciwnie, witam Uśmiech
A jednak nie mam. Mam jakieś tam swoje poglądyt, dawno ukształtowane i nie zastanawiam się nad czymś co wg mnie nie istnieje. Zboczenie zawodowe - jestem fizykiem z wykształcenia Oczko. Dla mnie nie istnieje nic czego nie można zobaczyć, zmierzyć, zarejestrować czy odczuć. Po prostu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-12-2005 08:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #98
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Dla mnie nie istnieje nic czego nie można zobaczyć, zmierzyć, zarejestrować czy odczuć. Po prostu.

Typowa przypadłość fizyków? :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-12-2005 15:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #99
 
Jeszcze matematyków, informatyków, biologów :mrgreen:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
16-12-2005 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #100
 
Jako, ze jestem jednym z tych trzech wymienionych, to przedstawie taka opcje: dlaczego zlo wyrzadzane przez czlowieka zrzucane jest na szatana? Dlaczego jest tak, ze tysiace rzeczy czlowiek moze wymyslic samodzielnie, ale wszystko co zle, jest juz uwazane za podszepty szatana? Uwazam, ze jezeli potrafimy zrobic cokolwiek samodzielnie, to potrafimy tez samodzielnie wyrzadzac zlo. Do zlych uczynkow nie koniecznie musi pchac nas zly duch, moze byc to zwyczajna ludzka zlosliwosc, egoizm czy chec posiadania. Sa to cechy bardzo powszechne u wielu ludzi.
16-12-2005 23:17
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #101
 
Tak, ale źródłem grzechu jest szatan, więc siłą rzeczy... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-12-2005 23:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #102
 
...wiec sila rzeczy wracamy do punktu wyjscia, czyli - mimo, iz czlowiek moze samodzielnie wymyslac zle uczynki a pozniej je wprowadzac w zycie, to i tak jest to wina szatana... Czyzby to teoria z gatunku "tak juz jest i koniec." ?
16-12-2005 23:35
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #103
 
kempes napisał(a):Jako, ze jestem jednym z tych trzech wymienionych, to przedstawie taka opcje: dlaczego zlo wyrzadzane przez czlowieka zrzucane jest na szatana? Dlaczego jest tak, ze tysiace rzeczy czlowiek moze wymyslic samodzielnie, ale wszystko co zle, jest juz uwazane za podszepty szatana?


Bo tak jest baaaardzo wygodnie i człowiek stawia siebie i swego boga w bardzo komfortowej sytuacji- to nie ja! to diabeł!

A sam jest niewinny, Bóg jest dobry itp. więc tyż jest niewinny a Szatan? I tak ma u bozi przesrane więc można wszystek zrzucać na niego. Czysto? Czysto! Wygonie? wygodnie- bo wzięcie odpowiedzialności za własne uczynki jest baardzo niewygodne.

Szatan można powiedzieć pełni taką samą rolę jaką pełnił szkodnik, kułak i kontrrewolucjonista u komuszków.
16-12-2005 23:41
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #104
 
semper_malus napisał(a):to nie ja! to diabeł!

To TY, bo mogłeś powiedzieć NIE, a nie powiedziałeś Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
16-12-2005 23:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #105
 
To, że ktoś mi wkłada do ręki zapałki nie oznacza, że muszę od razu podpalić sąsiadowi chałupę...

Od tego mamy rozum, aby z niego korzystać. Szatan kusi, ale decyzja pochodzi zawsze od nas, jak słusznie zauważyła offca...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-12-2005 21:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów