Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #106
 
Ale rownie dobrze wspomniane zapalki sam moge sobie wlozyc do reki, prawda? Czy tez, jezeli chodzi o cos zlego, Szatan musi koniecznie mi pomagac? Czy umysl czlowieka ograniczony jest tylko do wybierania jakie pomysly zrealizowac z podsuwanych mu przez dobre i zle duchy? Mamy takie duze mozgi tylko po to, zeby stwierdzac TAK/NIE?
Dlaczego wszystko musi byc traktowane doslownie... Szatan.. siedzi sobie i meczy ludzi swoimi podszeptami. Czy nie mozemy zinterpretowac Szatana jako czesci nas samych? Ciemnej czesci naszego umyslu, do ktorej trudno jest sie przyznac, ale to wlasnie z niej czerpiemy wszystkie niegodziwe mysli.
Nie wydaje sie wam, ze taka doslownosc - a zarazem prostota - jest naiwna? Wg mnie takie tlumaczenia moga byc dobre dla dziecka (cos a'la pszczolka i kwiatek), ale dorosli, inteligentni ludzie powinni miec bardziej rozsadne spojrzenie na swiat. Uwazam zatem, ze Szatan jest tylko metafora czegos znacznie bardziej zlozonego, ale ludzkiego i nie ma w nim nic z nadprzyrodzonych mocy.
17-12-2005 22:38
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #107
 
kempes napisał(a):Ale rownie dobrze wspomniane zapalki sam moge sobie wlozyc do reki, prawda?

A kto niby ma Ci je wkładać? :wink: :lol2:


kempes napisał(a):Uwazam zatem, ze Szatan jest tylko metafora czegos znacznie bardziej zlozonego, ale ludzkiego i nie ma w nim nic z nadprzyrodzonych mocy.

Obyś nie musiał się o tym namacalnie przekonywać.
To jest właśnie najgorsza pułapka i ślepota współczesnego świata - niewiara w istanienie szatana. I konsekwencje są jakie są.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
17-12-2005 23:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #108
 
Największym zwycięstwem Szatana jest to, że świat w niego nie wierzy...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-12-2005 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #109
 
Offca napisał(a):A kto niby ma Ci je wkładać?
Proponuje zerknac na jednego posta wyzej niz moj (poprzedniego, dodam zeby nie bylo niescislosci).

Offca napisał(a):To jest właśnie najgorsza pułapka i ślepota współczesnego świata - niewiara w istanienie szatana. I konsekwencje są jakie są.
Co tak naprawde zmienia wiara lub nie w istnienie Szatana? Tylko to, ze jak cos przeskrobiemy, to jest na kogo zrzucic wine lub nie. Jezeli mozesz napisac jakie sa korzysci wiary w Szatana, to napisz prosze.
18-12-2005 10:17
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #110
 
Gepardzik napisał(a):Jeżeli wiesz, że Szatan istnieje, to możesz się bronić przed jego wpływem, prosić Ducha Świętego o pomoc w tej walce. Jak masz się bronić przed atakami demona, jeśli nie wierzysz, że on wogóle istnieje?
Z jednej strony ludzie nie wierza w Szatana, bo nie mozna dostrzec jego obecnosci. Z drugiej strony dopuszcza sie on atakow, ktore wyraznie wplywaja na zachowanie. Mimo to jego obecnosci pozostaje niezauwazona. Wynika z tego, ze jego wplyw jest jednoczesnie widoczny i niewidoczny. To mi sie wydaje troche paradoksalne - albo cos na mnie wplywa i czuje to, albo nie wplywa i nie czuje.

Zastanawia mnie tez, dlaczego Szatan zadaje sobie trud i podsuwa ludziom plugawe mysli
Ja, gdybym byl maksymalnie zlosliwy i mogl tak skutecznie wplywac na ludzi (jak Szatan), wyniszczylbym ludzkosc w tydzien, a nie podpowiadal im mysli w stylu: sciagnij sobie "Egzorcyzmy Emily Rose" z mula, po co masz isc do kina?? :krzywy:
18-12-2005 13:06
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #111
 
kempes napisał(a):Zastanawia mnie tez, dlaczego Szatan zadaje sobie trud i podsuwa ludziom plugawe mysli

Bo chce odwieść ludzi od Boga. Czysta złośliwość Oczko


kempes napisał(a):Ja, gdybym byl maksymalnie zlosliwy i mogl tak skutecznie wplywac na ludzi (jak Szatan), wyniszczylbym ludzkosc w tydzien

Szatan nie ma władzy nad takimi rzeczami. Gdyby miał, zrobiłby to już bardzo dawno.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-12-2005 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #112
 
Moim zdaniem, Offco, moja droga, jezeli moge sie tak do Ciebie zwrocic, cale to tlumaczenie jest naciagane.

Cytat:Bo chce odwieść ludzi od Boga. Czysta złośliwość
Ja tez jestem zlosliwy i sam sobie podsuwam takie mysli. Zlosliwe dzialanie sprawia mi przyjemnosc, a dzieje sie to kosztem innych, wiec jest tez w tym egoizm. Wynika to z mojego charakteru. Czy takie wytlumaczenie nie moze byc prawdziwe?

Cytat:Szatan nie ma władzy nad takimi rzeczami. Gdyby miał, zrobiłby to już bardzo dawno.
Jak to nie ma? Przeciez wszyscy mowia, ze ma Uśmiech
Przeciez potrafi podpowiadac ludziom rozne rzeczy. Kazdy ma czasem chwile slabosci (albo odmienne stany swiadomosci :krzywy: ) - wystarczyloby wykorzystac taka chwile, a kazdy bylby masowym morderca, a jak ktos ma pod reka "guzik atomowy" to juz nawet ludobojca.
18-12-2005 15:08
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #113
 
kempes napisał(a):Jak to nie ma? Przeciez wszyscy mowia, ze ma

Dlaczego więc nie zniszczył całkowicie tego świata, ludzkości? Aż takiej władzy nie posiada, by zmieść z powierzchni ziemi całą ludzkość. Jest jeszcze Bóg, który ma jeszcze trochę planów wobec "ziemian" Szczęśliwy

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
18-12-2005 16:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #114
 
Cytat:Dlaczego więc nie zniszczył całkowicie tego świata, ludzkości?
Hej, to ja sie pytam dlaczego!

Cytat:Jest jeszcze Bóg, który ma jeszcze trochę planów wobec "ziemian"
Ale np. wobec ~60 milionow ludzi, jacy zgineli w czasie II wojny światowej, nie mial planow? Mysle, to byl dobry czas na Boska interwencje.
18-12-2005 18:24
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #115
 
kempes napisał(a):Ale np. wobec ~60 milionow ludzi, jacy zgineli w czasie II wojny światowej, nie mial planow? Mysle, to byl dobry czas na Boska interwencje.

Może zaspał. Albo dobrze się bawił obserwując.
18-12-2005 19:37
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #116
 
Nie nam oceniać co miał Bóg na myśli, gdy dopuścił takie czy inne wydarzenia. A na pewno w Jego planie i tak są tego dobre efekty, jak nie widzisz ich teraz, to pewnie inne pokolenia zauważą to,co powinny :mrgreen:

A takna marginesie to Bóg nigdy nie działa łamiąc wolę człowieka ,to ludzie doprowadzili do wojny, bo tego chcieli... a każdy z nas jest wśród ludzi i ponosi konsekwencje ich postępowania A inni ponoszą konsekwencje naszego. I teraz do naszego sumienia należy ocenienie czy nasze postępowanie jest dla ooczenia i nas dobre, czy szkodliwe.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-12-2005 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #117
 
Annnika napisał(a):A takna marginesie to Bóg nigdy nie działa łamiąc wolę człowieka ,to ludzie doprowadzili do wojny, bo tego chcieli... a każdy z nas jest wśród ludzi i ponosi konsekwencje ich postępowania A inni ponoszą konsekwencje naszego. I teraz do naszego sumienia należy ocenienie czy nasze postępowanie jest dla ooczenia i nas dobre, czy szkodliwe.


Ta jasne wszystkie ofiary wojny paliły się do tego aby ją rozpetać. Dziwne jakoś ,że dobry Bóg potrafi uszanować wolną wolę morderców a wolna wola ich ofiar nic a nic go nie obchodzi.

Szkodliwe? wyrzucenie papierka jest szkodliwe, danie komuś w zęby jkest szkodliwe, zamo\rdowanie miliona ludzi od biedy też można uznać za czyn szkodliwy, ale myślę że w jakiś sposób nie odzwierciedla to skali "szkodliwości" takiego postępowania.
19-12-2005 06:09
Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #118
 
Nic mu nie mam za złe- tylko ta jego bierność może świadczyć, że go nie ma.

A skoro wg Was jest to dlaczego zachowuje się biernie jak widz sitcomu?
19-12-2005 13:36
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #119
 
semper_malus napisał(a):ic mu nie mam za złe- tylko ta jego bierność może świadczyć, że go nie ma.

A skoro wg Was jest to dlaczego zachowuje się biernie jak widz sitcomu?
Zawsze mnie zastanawia ta ludzka schizofrenia. Czy to Bog wszczynał wojny czy to Bog jest autorem faszyzmu czy to Bóg mordował ludzi w Oświęcimiu. "Ludzie ludziom zgotowali ten los " a potem zachowują się jak schizofrenicy oskarżając Boga że ich nie powstrzymał.
Jakbyś się czuł gdybyś powiedział swojemu synowi . Słuchaj nie baw się ogniem bo się poparzysz albo spalisz kogoś innego .
- Dobra dobra stary przecież jestem wolnym człowiekiem .
A kiedy dojdzie już do tragedi wysłuchujesz - gdzie byłeś tato kiedy się podpaliłem i cierpiałem.
Czasami zachowujemy się jak duże dzieci myśląc podobnie. Zawsze jest możliwość zamknięcia nas w klatce , nie narobimy wtedy wielu głupot,ale czy tego chce kochający ojciec i czy tego my oczekujemy????

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
19-12-2005 14:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #120
 
Dokładnie. Dzięki Cichy Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
19-12-2005 14:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów