Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #136
 
Widocznie napisałem "widocznie" aby semper sam sobie odpowiedział ,że TAK bo jeśli wynikły z tego tylko dobre rzeczy to jak mozna powiedzieć , że to było coś złego .

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
21-12-2005 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #137
 
Pytam wprost i nie sobie nie zadałem pytania tylko Tobie nie możesz prosto odpowiedzieć? Musisz plątać?
21-12-2005 13:20
Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #138
 
Odpowiedziałem ci juz i to pare razy .
Przykro mi już taki jestem jeśli mówię TAK to również chcę powiedzieć dlaczego tak uważam .
Wydaje mi się nie wstarczy poznać odpowiedź ale i motywacje które za tym stoją .

Ale jak widać rozmowe chcesz spłycić do odpowiedzi tak lub nie szkoda że to nic nie wyjaśnia .

No cóz uwaga odpowiedż specjalnie dla ciebie T A K .

Cokolwiek z tego wyniesiesz . :mrgreen:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
21-12-2005 13:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #139
 
A co z tego można wynieść? Że podłość jest dobrą sprawą(rzecz jasna zalezy od tego kto ją stosuje), gdyby Szatan coś takiego zrobił to by była chryja, a że Bóg terroryzuje człowieka to jest gicior. Ech ta hipokryzja.
21-12-2005 14:25
Odpowiedz cytując ten post
Lorien Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 40
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #140
 
Zauważam,że dla Boga zawsze znajdzie się usprawiedliwienie :/

I stole the colour of night
To get out of your sight
I am the Visionaire
Follow me if you dare...
21-12-2005 15:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #141
 
Lorien napisał(a):Zauważam,że dla Boga zawsze znajdzie się usprawiedliwienie :/

On ich nie potrzebuje
21-12-2005 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #142
 
Lorien napisał(a):Zauważam,że dla Boga zawsze znajdzie się usprawiedliwienie

dobrze chociaż że my mamy jedno- usprawiedliwienie przez wiarę. Bogu na nic to, że ktoś Go na Ziemi usprawiedliwia, zapewniam Cię. przed kim niby miało być to usprawiedliwienie? przed szatanem? :lol2:

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
21-12-2005 20:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #143
 
Aslan napisał(a):Bogu na nic to, że ktoś Go na Ziemi usprawiedliwia, zapewniam Cię
A jak ktos go czci na Ziemi, to Bogu cos do tego? Jezeli nie interesuja go poglady wyznawcow, to mozna spokojnie pozamykac koscioly i rozpedzic towarzystwo...
21-12-2005 21:14
Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #144
 
Chodzi po prostu o to że Jemu nie potrzeba usprawiedliwień bo On nie ma winy i w tym sensie na nic Mu nasze usprawiedliwianie - bo to po prostu bezcelowe.
22-12-2005 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #145
 
Ej dobra, ale chyba ździepko schodzicie z tematu Oczko

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
22-12-2005 22:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mortus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #146
 
Daidoss napisał(a):Nie Bóg jest stwórcą dobra. W Bibli jest wyraźnie napisane, że to co stworzył w swej ogromnej miłości było dobre. A zatem Lucyfer także był dobry. To jego wybór sprawił,że stał sie zły. Tak samo Jezus powiedział Judaszowi, że go wyda. Nie owijał w bawełne. Ale mimo to Judasz sie urodził, mimo to został jednym z apostołów. I do końa miał wolna wolę.

:?: Mam jedno pytanie. W Piśmie św. jest fragment o wygnaniu z raju: "Od tej pory ziemia będzie ci rodzić oset" (jakoś tak). Wynika stąd, że wszelkie chwasty (może też pasożyty, wirusy itp) są złem. Czy wynika stą, że w raju ich nie było?
16-10-2007 11:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #147
 
Mortus napisał(a):W Piśmie św. jest fragment o wygnaniu z raju: "Od tej pory ziemia będzie ci rodzić oset" (jakoś tak).
Dokładnie:
Rdz 3, 18 napisał(a):18 Cierń i oset będzie ci ona rodziła,
a przecież pokarmem twym są płody roli.

Od zarania dziejów wiadomo było, że cierń i oset to utrapienie rolnika. Szybko się rozrasta i wchodzi w szkodę upraw, jak każdy chwast. Chodzi zatem autorowi natchnionemu o ukazanie początku tego stanu rzeczy. Do momentu życia w Edenie oset nie wydawał się człowiekowi utrapieniem, podobnie jak wszystko inne, co się nim stało po grzechu pierworodnym, na czele ze śmiercią obfitująca w ból, smutek, rozpacz, płacz, etc.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2007 11:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mortus Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 41
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #148
 
Ks.Marek napisał(a):
Mortus napisał(a):W Piśmie św. jest fragment o wygnaniu z raju: "Od tej pory ziemia będzie ci rodzić oset" (jakoś tak).
Dokładnie:
Rdz 3, 18 napisał(a):18 Cierń i oset będzie ci ona rodziła,
a przecież pokarmem twym są płody roli.

Od zarania dziejów wiadomo było, że cierń i oset to utrapienie rolnika. Szybko się rozrasta i wchodzi w szkodę upraw, jak każdy chwast. Chodzi zatem autorowi natchnionemu o ukazanie początku tego stanu rzeczy. Do momentu życia w Edenie oset nie wydawał się człowiekowi utrapieniem, podobnie jak wszystko inne, co się nim stało po grzechu pierworodnym, na czele ze śmiercią obfitująca w ból, smutek, rozpacz, płacz, etc.


:?: Mam jeszcze pytanie o naturę piekła. Wyczytałem ostatnio pewne świadectwo egzorcysty. Swierdził on, że wiele razy w trakcie egzorcyzmów złe duchy przyznawały mu się, że w piekle ogromnie cierpią od stojących wyzej od nich w chierarchi zła duchów. Do tej pory myślałem, że w piekle cierpią tylko grzesznicy - którzy to są też dręczeni przez te diabły. Nic nie wiedziałem o tym, że diabły same sobie zadają cierpienie :shock: . Te złe duchy stwierdzały też, że opętanie grzeszników i sprowadzanie ich na złą drogę w pewien sposób lagodzi ich cierpienia. Egzorcysta ten sam też poprosił złego ducha, by ten żałował za grzech - wtedy otrzyma przebaczenie. Ten z wściekłością odpowiedział: Nigdy. Jak to jest z tym cierpieniem złych duchów?
25-10-2007 00:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #149
Re: Szatan
Lewiatan napisał(a):Czy nie uważacie że bóg stworzył szatana celowo ??

Ja uważam, że Bóg nie stworzył szatana. Ani celowo ani przypadkowo. Bóg stworzył aniołów, część z nich zbuntowała się i stała szatanami. Słowo "szatan" znaczy: "przeciwnik". Bóg nie stworzył przeciwnika. Lucyfer i część aniołów, która go posłuchała, stali się przeciwnikami Boga (i ludzi) po swoim buncie. Dlatego według mnie nie można mówić o stworzeniu szatana przez Boga.

Milosierdzie Boze ponad wszystkie dziela Jego.
Przeto Milosierdzie Panskie na wieki wychwalac bede.
29-10-2007 14:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #150
 
Wychodzi na to że szatan stworzył się sam. Bardzo rozsądnie.

Ying/Yang musi być! Duży uśmiech

http://wiadomosci.onet.pl/1447239,240,1,...l?drukuj=1
29-10-2007 14:42
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów