Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Robi Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 174
Dołączył: Jul 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Lewiatan napisał(a):Zaytem Szatan jest potrzebny Bogu chociażby do kuszenia pooto aby Bóg mogł nas sprawdzac zakrencone to wszystko

Na to by wskazywala ksiega Hioba :roll:
29-05-2005 11:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #47
 
Dobro i zło to dwie strony tej samej monety- jakby sie dało określić dobro bez zła? Czym byłaby miłość, gdyby nie znano nienawiści?

Jeżeli Jezus jest dobry, a Szatan zły to Vóg jest ponad to- ponas dobrem i złem- jest neutralny- to by wiele tłumaczyło.
23-07-2005 02:55
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
To wyobraź sobie semper malusie, ze miłość może istniec bez nienawiści i tak będzie gdy otrzymamy życie wieczne, już nie będzie nienawiści i zła, będzie tylko i wyłącznie miłość i dobro.
Trudno to pojąć ludzkim umysłem i w to uwierzyć, ale to uczynił dla nas Chrystus i dzieki niemu mozesz i ty byc zbawiony o ile go wybierzesz, jako Pana swojego życia. Nie bądź więc niedowiarkiem lecz wierzącym - jak powiedział sam Chrystus.
Zaufaj mu a będziesz żył na wieki.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-08-2005 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #49
 
TOMASZ32 napisał(a):Trudno to pojąć ludzkim umysłem i w to uwierzyć

Ot i utrafiłeś jak to mówią w samo sedno.


TOMASZ32 napisał(a):Zaufaj mu a będziesz żył na wieki.

Zaufać nie mogę (nie potrafię?), a życ wiecznie wcale nie mam ochoty!!!

Skoro Bóg jest wszechmogący a nie zniszczył Szatana to może o czymś świadczyć nie?
30-08-2005 17:43
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #50
 
semper_malus napisał(a):Skoro Bóg jest wszechmogący a nie zniszczył Szatana to może o czymś świadczyć nie?

Szatan już jest zniszczony Uśmiech


semper_malus napisał(a):życ wiecznie wcale nie mam ochoty!!!

No tak, zanudziłbyś się na śmierć. A ja chcę. Wreszcie nie będę miała na co narzekać i o co się martwić ;P I to wiecznie \Duży uśmiech/

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-08-2005 17:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #51
 
Offca napisał(a):Szatan już jest zniszczony Wesoły


Skoro tak to nie stanowi żadnego zagrożenia i cał ta dyskusja nie ma sensu.



Offca napisał(a):No tak, zanudziłbyś się na śmierć. A ja chcę. Wreszcie nie będę miała na co narzekać i o co się martwić jęzor I to wiecznie Tańcze

Może po kilku tysiącach (milionach) lat to Ci sie uprzykrzy :hm: . Rzecz jasna, nie życzę Ci tego OUśmiech
30-08-2005 18:01
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
To znaczy, że zdąży to zrobić przy końcu świata, szatan już nie będzie miał żadnej władzy nad człowiekiem, to bedzie jego koniec, człowiek na wieki będzie uwolniony od jego działania. Ale ciebie to raczej nie interesuje, wolisz podgrzewać smołę w piekle niż żyć wiecznie? No cóż, twoja sprawa,życzę zatem przyjemnej pracy.
Ale jak się namyślisz jeszcze, to naprawdę będę się cieszył z tego powodu,tylko pamiętaj, że czas ci ucieka i możesz nie zdążyć sie nawrócić Nadal także będziemy sie modlić za takich jak ty, włącznie z tobą rzecz jasna.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-08-2005 18:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #53
 
TOMASZ32 napisał(a):wolisz podgrzewać smołę w piekle niż żyć wiecznie

Zdaje się, że ktoś musi. Po za tym ciężka praca kształtuje charakter.
30-08-2005 18:07
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #54
 
semper_malus napisał(a):Po za tym ciężka praca kształtuje charakter.

W piekle na kształtowanie charakteru już za późno :diabelek: Smoły raczej podgrzewać nie będziesz, szybciej Ciebie w smole :diabelek:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-08-2005 18:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #55
 
No to będziasz miała kupe zabawy obserwując z góry... Duży uśmiech
30-08-2005 19:30
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Nie wiem czy będziemy mieli taką możliwość, by widzieć jak ciężko pracujesz lub jak cię smażą w smole. Po za tym nie wiem czy jest to takie przyjemne uczucie, dla mnie przynajmniej nie, może dla ciebie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
30-08-2005 21:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
semper_malus napisał(a):Skoro tak to nie stanowi żadnego zagrożenia i cał ta dyskusja nie ma sensu.

oj, kochany, stanowi... dla każdego z nas. skoro wie, że i tak przegrał grę, to szaleje tak, żeby każdy z nas tą grę przegrał razem nim. chce jak najwięcej szkód zostawić po sobie... tak to już jest, jak ktos nie ma milości w sercu....
z Bogiem

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
30-08-2005 21:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #58
 
semper_malus napisał(a):Może po kilku tysiącach (milionach) lat to Ci sie uprzykrzy

Mylnie "prorokujesz" moje życie w niebie, bo tam nie ma miary czasowej, takiej jak u nas w życiu doczesnym na ziemi. Tam nie ma czasu. Wszystko po prostu trwa. I wątpię, że się będę nudziła mając wokół siebie tylu kumpli no i Najwyższego \Duży uśmiech/

semper_malus napisał(a):No to będziasz miała kupe zabawy obserwując z góry...

Tak, na pewno, zwłaszcza jak będziesz zawodził i umierał tam ze strachu, bo chyba nie wierzysz naiwnie w te piekło, o którym to rozprawia się w różnorakich dowcipach?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
30-08-2005 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #59
 
Offca napisał(a):nie wierzysz naiwnie

Oczywiście, że nie wierzę naiwnie (nie tylko w piekło!!!) Przecież Szatan przegra a Jezus mnie kocha więc jest wszystko Ok? Bóg mnie kocha, z tego co wiem ludzie się za mnie modlą. Cud i miód.
30-08-2005 23:49
Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Tak semper malusie, Bóg cie kocha, Jezus cie kocha, bo umarł także za ciebie na krzyżu, po to bys był zbawiony - on umarł za kazdego grzesznika Cieszy mnie, że masz tego świadomość, bo to jest bardzo ważne.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
31-08-2005 00:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów