Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #166
 
Z piątku na sobotę (7/8 grudnia) w jednej ze znanych mi parafii dokonano profanacji Sanctissimum oraz przyniesiono do kościoła połamane krzyże. Skradziono również czerwony ornat.
W sobotę, 8 grudnia, podczas mszy świętej na okoliczność 16 urodzin RM podczas konsekracji bodajże, grupa młodych ludzi rzuciła się w błoto, wrzeszcząc opętańczo...

Dziś zaś, jedna z telewizji podejmuje temat betanek z Kazimierza, przedstawiając to wszystko w kategorii opętania i demonizmu...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-12-2007 21:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/PRAEDATOR Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #167
 
Ks.Marek napisał(a):Z piątku na sobotę (7/8 grudnia) w jednej ze znanych mi parafii dokonano profanacji Sanctissimum oraz przyniesiono do kościoła połamane krzyże. Skradziono również czerwony ornat.
W sobotę, 8 grudnia, podczas mszy świętej na okoliczność 16 urodzin RM podczas konsekracji bodajże, grupa młodych ludzi rzuciła się w błoto, wrzeszcząc opętańczo...

Dziś zaś, jedna z telewizji podejmuje temat betanek z Kazimierza, przedstawiając to wszystko w kategorii opętania i demonizmu...

Nie no, jakie opętanie u betanek, przeciez miały takie szczęście na twarzach, widziałem w telewizji jak je filmowali. Sczęście na twarzach mieli tez na pewno ci, co uderzyli samolotami w Dwie Wieże w NY oraz podkładający bomby w metrze. Ci co w cos wierzą i myslą, że mają wyłączność na prawdę, zawsze mają szczęście na twarzach - bez względu na to, czy zamykają się w klasztorze, czy zabijaja tysiące ludzi.

...I TYLKO PUSTA NOC TOCZY KO?A Z GWIAZDAMI..

[Obrazek: PRAEDATOR.gif]
30-01-2008 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #168
 
/PRAEDATOR napisał(a):Ci co w cos wierzą i myslą, że mają wyłączność na prawdę, zawsze mają szczęście na twarzach - bez względu na to, czy zamykają się w klasztorze, czy zabijaja tysiące ludzi.
To naturalne dążenie człowieka - do szczęścia. Nie każdy liczy się ze środkami do osiągniecia tegoż celu...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-01-2008 16:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/PRAEDATOR Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #169
 
Ks.Marek napisał(a):
/PRAEDATOR napisał(a):Ci co w cos wierzą i myslą, że mają wyłączność na prawdę, zawsze mają szczęście na twarzach - bez względu na to, czy zamykają się w klasztorze, czy zabijaja tysiące ludzi.
To naturalne dążenie człowieka - do szczęścia. Nie każdy liczy się ze środkami do osiągniecia tegoż celu...

....co uczy, że nawet tych, którzy kroczą inna drogą (ku po swojemu pojmowanemu szczęściu) trzeba zrozumieć, a przynajmniej traktować z pewnym szacunkiem.

...I TYLKO PUSTA NOC TOCZY KO?A Z GWIAZDAMI..

[Obrazek: PRAEDATOR.gif]
30-01-2008 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #170
 
Owszem, probować rozumieć, ponieważ tylko wtedy jest szansa, by im pokazac drogę prawdziwie wiodąca do życia w szczęściu. Zaś w kwestii szacunku: z cnotą miłości. Miłować ich ze względu na miłośc naszą do Boga.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
30-01-2008 23:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
CarnivalKing Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 89
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #171
 
Ks.Marek napisał(a):Miłować ich ze względu na miłośc naszą do Boga.
A nie dlatego, że to po prostu ludzie?
31-01-2008 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #172
 
CarnivalKing napisał(a):A nie dlatego, że to po prostu ludzie?
dlatego też można. Ważne by miłować.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
31-01-2008 15:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #173
 
CarnivalKing napisał(a):A nie dlatego, że to po prostu ludzie?
To zależy, jak kto pojmuje to zdanie. Jeśli kocham człowieka ze względu na Boga i wiem, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i na podobieństwo swoje, to jest to w porządku, albowiem cały czas trwam przy Bogu.
Jeśli jednak uważac będe, że kochać należy człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem, absolutyzując go w każdej mierze, wówczas Nie_Aniu
nieania napisał(a):dlatego też można. Ważne by miłować.
To zdanie jest fałszywe.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-01-2008 16:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #174
 
Jeśli tak, to rzeczywiście się pomyliłam.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
31-01-2008 16:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/PRAEDATOR Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #175
 
Ks.Marek napisał(a):
CarnivalKing napisał(a):A nie dlatego, że to po prostu ludzie?
To zależy, jak kto pojmuje to zdanie. Jeśli kocham człowieka ze względu na Boga i wiem, że Bóg stworzył człowieka na swój obraz i na podobieństwo swoje, to jest to w porządku, albowiem cały czas trwam przy Bogu.
Jeśli jednak uważac będe, że kochać należy człowieka tylko dlatego, że jest człowiekiem, absolutyzując go w każdej mierze, wówczas Nie_Aniu
nieania napisał(a):dlatego też można. Ważne by miłować.
To zdanie jest fałszywe.

A co jesli Bóg jest NIE TEN, nie wywodzący sie z tradycji judeochrześcijańskiej, a ktoś wierzy sobie w jakiegoś Buddę...co z miłością do niego, chociaż nie mogę go kochać "ze względu na Boga"?

...I TYLKO PUSTA NOC TOCZY KO?A Z GWIAZDAMI..

[Obrazek: PRAEDATOR.gif]
07-02-2008 04:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #176
 
Ty możesz go kochać ze względu na Boga, bo ty wierzysz w TEGO BOGA. To, że on nie wierzy to jego sprawa.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
07-02-2008 15:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
/PRAEDATOR Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 21
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #177
 
nieania napisał(a):Ty możesz go kochać ze względu na Boga, bo ty wierzysz w TEGO BOGA. To, że on nie wierzy to jego sprawa.

A jak jestem ateistą, bo jestem, to popełniam grzech kochając tego człowieka? Człowieka dla człowieka, nie ze względu na Boga?

...I TYLKO PUSTA NOC TOCZY KO?A Z GWIAZDAMI..

[Obrazek: PRAEDATOR.gif]
08-02-2008 00:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #178
 
Miłość, to nie grzech...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
08-02-2008 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów