Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem...
Autor Wiadomość
Guest
Unregistered

 
Post: #1
Problem...
Witam.
Mam kilka wątpliwości.
Proszę kogoś kto mógłby mi coś wytłumaczyć o kontakt na GG:970366

[ Dodano: Sob 06 Gru, 2008 21:40 ]
http://www.youtube.com/watch?v=g5s6alhXt...re=related

Prosze o komentarze do tego filmu.... Oczywiście tu na forum bo nie wiem co o tym sądzić...
Dostałem link od znajomego......
06-12-2008 22:36
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Co można sądzić, przecież jasne że gościu robi parodię z Boga. Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-12-2008 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Niedojrzali ludzie takie rzeczy tworzą, oglądają i komentują.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-12-2008 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ks.Marek napisał(a):Niedojrzali ludzie takie rzeczy tworzą, oglądają i komentują.

Więc po co to oglądać i myśli zajmować?
06-12-2008 23:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
aga napisał(a):Więc po co to oglądać i myśli zajmować?
Ja całości nie oglądałam. Ale zauważ, że to ludzi śmieszy, przecież tam nie ma nic śmiesznego Smutny

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-12-2008 23:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
aga napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Niedojrzali ludzie takie rzeczy tworzą, oglądają i komentują.

Więc po co to oglądać i myśli zajmować?
No to tez piszę, że nie ma sensu, bo to niedojrzałe i prostackie strasznie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
06-12-2008 23:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Adu100 napisał(a):Prosze o komentarze do tego filmu...
muszę Ci coś wyznać:

jeśli chodzi o pierdoły - naprawdę duże pierdoły, które można spokojnie olać - nic nie ma szans w zestawieniu z ględzeniem mistrza frazesów i sloganów: pana Georga Carlina; nic nie ma szans, by stać się jeszcze większą pierdołą niż jego trucie - żadnych szans; wymyślił tak głupi sposób na popularyzowanie swoich tandetnych ateistycznych hasełek [oczywiście "tandetne hasełka" odróżniam od argumentów rzeczywiście ważkich, ale te są - jak widać na załączonym obrazku - obce panu Carlinowi], jaki tylko można sobie wyobrazić; zobacz: usiłuje przekonać ludzi tym swoim wymachiwaniem paluchów, że ma rację... tymczasem nie wie nawet, że religia nie uczy jakoby - tak twierdzi pan Carlin - Bóg był człowiekiem; co więcej - popitoliło mu się najwyraźniej z przykazaniami: nie dziesięć a osiem to zakazy...

najwyraźniej pan Carlin do dziesięciu nie za bardzo zliczyć potrafi - jego problem... coś mu się też pod skronią merda z rozpoznaniem woli Boga: skoro tak bardzo się boi, że Bóg chce jego forsy... to niech ją głęboko schowa, żeby mu jej czasem nie ukradł :diabelek:

szacunek więc dla pana Carlina, ale dla merdania pod czaszką - znikomy... jego stek sloganów to doprawdy solidne kretyństwo - ale nie będę używał wulgaryzmów, jak pan Carlin, bo nie chciałbym się zniżyć do płytkiego, zaprezentowanego przez niego, poziomu;

ten człowiek chce wmówić tłumom, że próbował uwierzyć w Boga - śmiechu warte... nie dotarł nawet do tego, kto jest odpowiedzialny za zło w świecie: więc jakby spluwał oskarża Stwórcę; niby chciał wierzyć...? chciał tylko wystawić wiarę na pośmiewisko; i jego "wierzenie" faktycznie okazało się zabawne - nawet dla niego samego :diabelek: wszak chciał 'kwiczeć z zachwytu' - że tak sparafrazuję jego myśl :diabelek:

jedno mnie tylko dziwi w tym jego "wierzeniu" - skoro tak bardzo nie uwierzył, to czemu ubliża Bogu...? gdyby faktycznie Go nie było, to po co zagłuszać w sobie świadomość Jego istnienia...? kulturalniej z jego strony - wobec wierzących - byłoby spokojnie przemilczeć; ale nie: pan Carlin woli urągać... urąga Bogu, który według niego nie istnieje - to po co Mu urąga...? po co nazywa Go "niekompetentnym kolesiem i ojczulkiem"...? czy chce w ten sposób urazić wierzących...? a może ich wiarę - jak i swoje "wierzenie" - usiłuje wystawić na pośmiewisko...? trochę to mało tolerancyjne religijnie, no ale taki już poziom wypowiedzi tego pana...

dalej - chce sobie czcić swoje Słońce - jego sprawa, chce się modlić do swego Joego - też jego sprawa; ale skoro modlił się (jak twierdzi) przez kilka lat, żeby Bóg zrobił coś z jego hałaśliwym sąsiadem, to najwyraźniej zabrakło mu pokory na zostanie człowiekiem religijnym: przy byle trudności zwątpił

chyba zapomniał, że Bóg to nie złota rybka od spełniania życzeń... :diabelek: dla pana Carlina Bóg to Humpty Dumpty i skoro bardzo chce w to wierzyć, to niech tak zostanie, ale - z łaski swojej - niech nie obraża przez to wierzących nazywając ich "relidiotami" (przynajmniej tak jest w tłumaczeniu, a głos mam wyłączony)

z resztą... jak chce, to niech obraża: to mu samo wystawia ewidentną cenzurkę :diabelek:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
07-12-2008 00:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
http://pl.youtube.com/watch?v=vgRPc7d9GPo czyli z tego już można się śmiać?

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
07-12-2008 12:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
M. Ink. * napisał(a):niech nie obraża przez to wierzących nazywając ich "relidiotami" (przynajmniej tak jest w tłumaczeniu, a głos mam wyłączony)
mindless religious robot - bezmyślny religijny robot

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
07-12-2008 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
heysel napisał(a):
M. Ink. * napisał(a):niech nie obraża przez to wierzących nazywając ich "relidiotami" (przynajmniej tak jest w tłumaczeniu, a głos mam wyłączony)
mindless religious robot - bezmyślny religijny robot
skoro tak, to pozostaje skwitować przedstawienie pana Georga Carlina, że bezmyślny automatyzm jest równie groźny w religijności, co i w nietolerancyjnym antyreligijnym szyderstwie

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-12-2008 16:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
A ja dodam tyle: ten się śmieje, kto się śmieje ostatni. Prześladowania to dla nas okazja do dawania świadectwa, ale też i do wewnętrznej postawy refleksji ku nawróceniu, weryfikacji powołania, etc.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
08-12-2008 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Nie wiem po co zajmować się tym tematem. Czy to jest nasz problem, czy osoby, która jest problemu powodem? Pewnie, że szkoda, ale bardziej człowieka, niż z powodu tego, co się dzieje. Nie jesteśmy jako katolicy po raz pierwszy wyśmiewani, więc chyba już ani ziębi, ani parzy.
08-12-2008 17:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
aga napisał(a):więc chyba już ani ziębi, ani parzy
raczej polecam ten artykuł: http://goscniedzielny.wiara.pl/?grupa=6&...1228466396

tu tylko lead:

Cytat:Tupanie po katolicku [Marcin Jakimowicz, Jacek Dziedzina]

Czy katolicy nad Wisłą skończą jak siedzący w loży szyderców staruszkowie z Muppet Show? Jak mają reagować na przekraczanie kolejnych granic i coraz agresywniejszą medialną nagonkę?

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
08-12-2008 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
Nie będę czytać, bo mi się nawet nie chce. A wszystko zależy od punktu widzenia... czy ktoś ma na przykład poważniejsze sprawy na głowie... bo co mi przyjdzie z oburzania się?
08-12-2008 18:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kłosek Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
Obejrzałam fragment tego filmu. I powiem tylko jedno: ŻAL MI TEGO CZŁOWIEKA.

SZUKAM CIĘ PANIE O WCHODZIE WZYWAM GDY NOC SIĘ PRZYBLIŻA...
11-12-2008 21:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów