Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Nie głosimy sami dla siebie!
Autor Wiadomość
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #46
 
Weźmy dla przykładu takie dwa radia charyzmatyczne jak Rewelacja i Radio Odnowa.
Wkółko to samo nadają.
Żadnych programów na żywo.
A przecież Jezuci - Rewalacja mogli by robić bardzo dobre i bogate programowo radio. Mają do tego środki i świetnie wykształconych z ogromną wiedzą Ojów.
Czy na prawdę nikomu tam już nic się nie chce?

A w Odnowie podobno jest 20 000 osób w Polsce.
Czy te 20 000 nie może zrobić jakiegoś programu radiowego.
Skoro technicznie udało im się to urochomić i działa, to wypełnienie tego zawartością nie powinno stanowić problemu.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
12-12-2008 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Oglądalność katolickich mediów jest niska dlatego, że są katolickie.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
12-12-2008 16:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #48
 
Warto przeczytać co KRK na temat mojego pierwszego punktu myśli tzn.

1) Działania mające na celu wytworzenie w świadomości wyznawców lub potencjalnych wyznawców pozytywnego wizerunku danej organizacji wyznaniowej - czyli dział marketingu zwany Public Relation. Uśmiech

Zakończenie relacji z sympozjum:

"Ojcowie Synodu wyrazili przekonanie, że tworzenie opinii publicznej w sposób korzystny dla Kościoła i religii jest już działalnością ewangelizacyjną. Jest to nowa historyczna misja, która stoi przed mediami u progu nowego wieku." Uśmiech

I tak trzymać. Uśmiech :jupi:

Caa relacja pod poniszym linkiem:
http://www.kkbids.episkopat.pl/anamnesis/24/11.htm

[ Dodano: Pią 12 Gru, 2008 18:13 ]
To jest ciekawa reklama:

[center][Obrazek: kursmodlitwyosobistej1ip7.jpg][/center]

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
12-12-2008 18:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Zależy dla kogo. Do mnie to nie trafiło. Bardziej odrzuciło.

nieania napisał(a):Oglądalność katolickich mediów jest niska dlatego, że są katolickie.
W tym regionie media katolickie są słuchane, szczególnie jedno z nich. Ale może dlatego, że mają dostępną muzykę dla młodzieży itd.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-12-2008 19:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #50
 
Hmm ja myślę, że katolikowi, osobie w miarę wierzącej, to znaczy letniej, może coś taka reklama da. Jest żartobliwa, rzuca się w oczy, skłania ku refleksji. Jest OK.
Ale do ateisty nie trafi, sorry. Uśmiechnie się pod nosem - w najlepszym razie (w najgorszym popuka w czoło, albo przeklnie "głupich katoli")...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
12-12-2008 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Talmid napisał(a):To jest ciekawa reklama:
Najlepiej by wyglądała pomiędzy reklamą podpasek i proszku do prania lub reklamą prezerwatyw Durexa i papieru toaletowego.

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
12-12-2008 22:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Franciszkanie ciekawe, mądre rąbią plakaty, ale one są sensowne. I nie są czymś na zasadzie a szokiem przycięgniemy człowieka. Człowieka pociąga prawda.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-12-2008 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #53
 
Reklamy o tematyce religijnej są specyficzne. Przede wszystkim nie mogą naśladować reklam marketingowych, czyli nie mogą być to spłycone reklamy tak jak te kosmetyki, które zaprezentowano w tym wątku. Co innego znaki drogowe, domki jednorodzinne (z dopiskiem : "W domu Ojca mojego jest mieszkań wiele..." i dodać, że chodzi o słowa Jezusa), zegary, łódź, pojazd na drodze, rozstaje dróg, las, owce i wilki (dopisek "Strzeżcie się fałszywych proroków"), solniczka i świeczka ("Wy jesteście solą dla ziemi, wy jesteście światłem świata" Mt) itp.

Może być też ukazany jakiś wodospad np. Niagara i napis : "Niech nas ogarnie łaska Panie Twa...". Wody wodospadu mają symbolizować obfite zdroje łaski.

Przykład:
"Niech nas ogarnie łaska Panie Twa..."
[Obrazek: niagara-falls-under-the-falls.jpg]
Tekst nanosi się na ilustrację. Ukazałem tylko wersję prowizoryczną.
13-12-2008 19:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
A z tym kremem to dziwne trochę.
13-12-2008 19:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
greg Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #55
 
Sorki że tak samymi przykładami ze Szkocji jadę, ale aż się prosi.
Ale tutaj starano się i chyba nadal stara "używać" różnego typu chwytów, zapraszać, unowocześniać i ... to nie działa. Tak jest w całym społeczeństwie, tutaj się nie wymaga wszystko jest podane na złotej tacy i młodzi ludzie nie mają szacunku dla rodziny, pieniędzy pracy. To jest to nakręcenie, byle kolorow byle szybko, byle zagłuszyć głos w sercu. A ten głos ma każdy, bo został on wlany każdemu człowiekowi. To ten głos w sercu przywódł cię do Jezusa Talmid nic innego. Młodzi ludzie tak naprawde potrzebują zadawać trudne pytania i potrzebują odpowiedzi. Ja widzę tutaj ludzi, którzy tego nie muszą i nie robią i ich oczy są puste, wiesz.
A jeszcze jeden przykład. Przy Katedrze zostały wybudowane pomieszczenia przeznaczone na kawairnię i salę na jakieś przyjęcia, spotkania. I zostało to wydzierżawione. M.in. po to chyba żeby przyciągać ludzi a przy okazji jako swego rodzaju źródło dochodu. Kawiarnia jest super tyle że nam ciężko tam zorganizować np. spotkania wspólnoty czy Alfę ale za to dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia Yogi!!!. Pozdrawiam i NIE polecam
15-12-2008 00:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
Greg napisał :
Cytat:A jeszcze jeden przykład. Przy Katedrze zostały wybudowane pomieszczenia przeznaczone na kawairnię i salę na jakieś przyjęcia, spotkania. I zostało to wydzierżawione. M.in. po to chyba żeby przyciągać ludzi a przy okazji jako swego rodzaju źródło dochodu. Kawiarnia jest super tyle że nam ciężko tam zorganizować np. spotkania wspólnoty czy Alfę ale za to dwa razy w tygodniu odbywają się zajęcia Yogi!!!. Pozdrawiam i NIE polecam

Tym bardziej potrzebna jest ewangelizacja, by uchronić sumienia przed szkodliwymi modami proponowanymi przez świat np. przed modą na wszystko co z Dalekiego Wschodu, przed New Age i przed ideą tolerancji rozumianej jako swoboda obyczajów (notabene swobodę obyczajów potępiał już Święty Paweł). Większość młodych ludzi nie mogąc znaleźć oparcia w chrześcijaństwie i postrzegając właśnie nas - katolików na podstawie postawy życiowej jako zamkniętą grupę szuka niestety nowych doświadczeń w sektach i grupach parareliligijnych oraz w ateizmie, przez co ich dusze stają się jeszcze bardziej poranione.

Zadaniem ewangelizatora ma być zatem przyciągnięcie młodych do Kościoła, danie świadectwa, że katolików, czyli nas może łączyć więź wzajemnej miłości i że nie są grupą zamkniętą, lecz okazują szczerą otwartość i życzliwość. Mamy pokazać swoim życiem, że nie widzimy w nikim wroga i jesteśmy otwarci na wszystkich nie dzieląc siebie i innych na gorszych i lepszych.

Czego szukają młodzi ludzie ? Szukają miłości, szukają wymagających słów, a przede wszystkim Prawdy. Każde spotkanie z Ojcem Świętym gromadzi tysiące a nawet miliony wiernych, a większość z nich przybyła bo chce zanurzyć swoje dusze w orzeźwiającym zdroju Prawdy - Prawdy która nas wyzwala z niewoli grzechu i niewoli tego świata.
19-12-2008 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Chcę opowiedzieć Wam o moich sytuacjach, kiedy dane mi było głosić Boga żywego i o tym, w jaki sposób Bóg oczyszcza nasze intencje.
W rok po moich Seminariach Odnowy zgłosiłam się, by powiedzieć świadectwo grupie, która w tym czasie przeżywała własne seminaria, a miało to być na zakończenie. Ja zawsze na koniec miewam różne wątpliwości i ogarnia mnie chęć ucieczki, a pojawił się dodatkowy problem. Otóż przed dniem, w którym było spotkanie, "wylazła" mi na twarzy straszna opryszczka w kilku miejscach. Możecie sobie wyobrazić, że nie wyglądałam najlepiej, a trzeba mi było jednak wyjść przed ludzi, którzy będą na mnie patrzeć. Była to dla mnie sytuacja bardzo upokarzająca, zwłaszcza, że bardzo zwracam uwagę na to, jak wyglądam. Ale cóż, nie mogłam zrezygnować z tego, co postanowiłam i sprzeciwić się pragnieniu, które Pan włożył w moje serce. Jednak poszłam i powiedziałam. Widziałam wielką radość moich sióstr i braci z powodu tego, co mówiłam, co Bóg uczynił w moim życiu. Przez tę sytuację Pan oczyścił moje intencje głoszenia.
Inną taką sytuacją było kolejne świadectwo, już w innej grupie. Dodam, że jest to grupa, w której szczególnie trudno jest głosić, bo z jednej strony ludzie tam mnie znają (w mojej rodzinnej miejscowości), a jednocześnie nie znają tak, by była między nami zażyła relacja i by mogło mi być łatwo. Tak się stało, że na spotkanie, kiedy miałam powiedzieć świadectwo, przyszły dziewczyny, którym chyba ksiądz kazał przyjść, w każdym razie były negatywnie do wszystkiego nastawione, śmiały się z nas i z tego, co my robimy na spotkaniu. To była sytuacja dla mnie chyba jeszcze trudniejsza, kiedy widziałam czyjąś wrogość i wiedziałam, że to, co powiem może nie zostać przyjęte. Było mi z tego powodu trudno i czułam lęk. Jak widać, Bóg świadomie stawia przed nami różne trudne sytuacje, by to, co mówimy, nie było naszym "chceniem", ale prawdziwym głoszeniem na Jego chwałę.
25-01-2009 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
"Misja. Aby miłość Była Kochana" Daniel-Ange

Tam jest opisana istota nowej ewangelizacji :!:

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
25-01-2009 17:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #59
 
nie czytałam wszystkiego ale...
ostatnio było spotkanie tych radiów
Talmid napisał(a):Rewelacja i Radio Odnowa.
w Warszawie i był tam przedstawiciel mojej wspólnoty jak i diakonii zarazem i opowiadał o naszym sposobne ewangelizacji Uśmiech - stawiamy na dzisiaj ,na to co ludzie chcą oglądać ,na ewangelizacje multimedialnąUśmiech ..oprócz świadectw ,modlitwy,nauczania i śpiewania tworzymy filmiki które trafiają do młodych ,które poruszają ich wnętrze ... .Teraz jest era You Tube itp internetu ludzie wolą patrzeć niż słuchać dlatego trzeba umiejętnie to wykorzystać -> http://odnowa-zamosc.org/e-portal/index....&Itemid=54 . o tym napisała moja znajoma .. okazało się ,że większość obecnych na tym zebraniu nie miała pojęcia ,że można coś takiego robić.. .Zachęcam!

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
25-01-2009 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
Ale jeśli młodzież przyciągnięta świecidełkami przyjdzie do kościoła i nie znajdzie tam tego, czego się spodziewa zyskamy wrogów.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
25-01-2009 20:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów