Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czterolistna koniczynka
Autor Wiadomość
Chadkeren Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Moja babcia każe mi przy sobie wozić różaniec. Przesądna kobieta.
A mój znajomy ma różaniec i św. Krzysztofa na lusterku. Chyba ma go to chronić. Znowu przesąd.
Wyrzucić różaniec?
Wszystko może stać się przesądem.
14-12-2008 21:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #32
 
Chadkeren napisał(a):Wszystko może stać się przesądem.

I to najprawdziwsza prawda. A słonik może być ładnym bibelotem, niczym więcej Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
14-12-2008 21:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Różaniec zachować i obraz ze Świętym Krzysztofem też zachować. Tu chodzi raczej o kwestię wiary w Bożą Wszechmoc i wiary w Bożą pomoc. Różaniec i obraz Św.Krzysztofa mają być tylko pomocą.
14-12-2008 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chadkeren Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #34
 
Pomocą w czym?

"Bez wiary potykamy si? o ?d?b?o s?omy, z wiar? przenosimy góry."
14-12-2008 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #35
 
Fils Uśmiech Jako ateista w ogóle nie musisz się tym wszystkim przejmować.
Ja chcę dbać o czystość mojej własnej wiary. Nikomu niczego nie narzucam, a jedynie radzę i wyrażam moje zdanie. Przekazuję też to, co Pan wielokrotnie powtarzał w proroctwach. Dla wierzących Słowo Boże jest wyznacznikiem życia.

Problem w tym, że różne figurki mające przynosić szczęście i inne bzdety nie są niebezpieczne tylko wtedy, kiedy się w nie wierzy Uśmiech
Nigdy nie wiadomo, co ktoś nad nimi odprawiał i jaka była intencja ich twórcy, a tak, czy siak, są elementami kultu "pogańskiego" (w sensie -> niechrześcijańskiego).

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-12-2008 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
omyk napisał(a):Jako ateista w ogóle nie musisz się tym wszystkim przejmować.
Wiem. Duży uśmiech W sumie to już nie wyobrażam sobie, jak by to mogło być jak bym wierzył w te wszystkie rzeczy. Jestem szczęśliwy z tego powodu :-.

omyk napisał(a):Nigdy nie wiadomo, co ktoś nad nimi odprawiał i jaka była intencja ich twórcy, a tak, czy siak, są elementami kultu "pogańskiego" (w sensie -> niechrześcijańskiego).
Dobrze tylko nie popadaj w skrajność. Nie kupisz płyty Pentagrama bo jest na niej znaczek, który oznacza coś tam w okultyźmie? Nie kupisz nic ze znaczkiem różowego jednorożca, który jest symbolem religii ateistycznej? Itd...


Pozdrawiam

Edit down: Nawet mój podpis odnosi się do religii Niewidzialnego Różowego Jednorożca Język.
14-12-2008 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chadkeren Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #37
 
Fils napisał(a):Nie kupisz nic ze znaczkiem różowego jednorożca, który jest symbolem religii ateistycznej?
Naprawdę? Jola Rutowicz propaguje jednorożca. :roll2:

"Bez wiary potykamy si? o ?d?b?o s?omy, z wiar? przenosimy góry."
14-12-2008 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
Nie omyk ,zazwyczaj mam jednego słonika,ale nie na ławce,a w kieszeni więc pudło Język. Fajnie się z Tobą pisze jak jesteś na luzie Język (bez obrazy).

Nom fakt wpadlam trochę, ale tylko jeżeli chodzi o egzaminy Język. No i nie uznaję,że 13 coś mi się stanie złego albo jak kot czarny przebiegnie mi ulicę Język.

Btw. W klasie gimnazjalnej któregós dnia pechowo,bo w piątek 13 o godzinie 13 w sali numer 13 miałam lekcję matematyki i "sprawdzianik",z którego dostałam 1 Duży uśmiech. Zawsze mnie to bawi.

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
14-12-2008 22:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
Fils napisał(a):Nie kupisz płyty Pentagrama bo jest na niej znaczek, który oznacza coś tam w okultyźmie? Nie kupisz nic ze znaczkiem różowego jednorożca, który jest symbolem religii ateistycznej? Itd...

Nie chodzi o sam znaczek, tylko o to, czemu on służy. Nie kupiłabym płyty zespołu okultystycznego, nie ze względu na znaczek, tylko na treści muzyczne (choć i znaczek w tym momencie wiele mówi). To jest chyba oczywiste.
15-12-2008 03:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Polonium napisał(a):Prawdą jest jednak, że aby stać się autentycznym chrześcijaninem musimy zdobyć się na trud rozstania się ze wszystkimi przesądami, nawet po ślubie kościelnym czy przed nim (chodzi o przenoszenie panny młodej przez próg czy pogański obyczaj obsypywania groszem "na szczęście").
Polonium, to prawda co piszesz, ale... na tej podstawie możemy stwierdzić, że oprócz księży i małego, naprawdę małego procenta ludzi świeckich to prawdziwych, autentycznych chrześcijan NIE MA. Bo przesądy w narodzie królują i mają się dobrze. I w niebie w takim wypadku będa "puchy" a w piekle kryzys mieszkaniowy Uśmiech

Kwestia jest tez taka, że część dawnych przesądów i zwyczajów zaadaptował KrK, część zostało i nie wiadomo co z tym począć. Bo weź teraz uświadom taka np. starszą panią, która jest osobą wierzącą a pluje przez lewe ramię widząc czarnego kota, nigdy nie przejdzie pod drabiną i niczego nie zacznie od piątku (bo 'piątek zły początek")... Powodzenia.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
15-12-2008 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Tylko niech mi nikt nie powie, że z powodu czterolistnej koniczyny albo przesądów ktoś do piekła pójdzie. To by było trochę...śmieszne.
15-12-2008 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zahara Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #42
 
aga napisał(a):Tylko niech mi nikt nie powie, że z powodu czterolistnej koniczyny albo przesądów ktoś do piekła pójdzie. To by było trochę...śmieszne.

To nie jest kwestia tego czy ktoś pójdzie do piekła z tego powodu... Bo wielu ludzi tak naprawdę się nad takimi pierdołami nie zastanawia, a są naprawdę wspaniałymi chrześcijanami. Tutaj chodzi mi raczej o to czy taki przedmiot może być kanałem działania Złego.

Wyjd? z Babilonu!
15-12-2008 14:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Zahara napisał(a):
aga napisał(a):Tylko niech mi nikt nie powie, że z powodu czterolistnej koniczyny albo przesądów ktoś do piekła pójdzie. To by było trochę...śmieszne.

To nie jest kwestia tego czy ktoś pójdzie do piekła z tego powodu...(...). Tutaj chodzi mi raczej o to czy taki przedmiot może być kanałem działania Złego.

A czy w sumie nie na jedno wychodzi w ostatecznym rozrachunku? Nie można przeginać w którąkolwiek stronę, a z tą koniczyną - ja uważam, że to już przesada. Ludzie nie widzą zła tam, gdzie ono jest, a doszukują się tam, gdzie nie trzeba.
15-12-2008 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chadkeren Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #44
 
aga napisał(a):Ludzie nie widzą zła tam, gdzie ono jest, a doszukują się tam, gdzie nie trzeba.
To tak jak straż miejska Szczęśliwy

"Bez wiary potykamy si? o ?d?b?o s?omy, z wiar? przenosimy góry."
15-12-2008 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
omyk napisał(a):Jasne, że mam Ale nie takie, które są produkowane "na szczęście".
Przecież to człowiek określa co traktuje jako przedmiot "szczęścia".
Przecież ludzie opacznie rozumieją medalik św.Benedykta. Tutaj trzeba raczej zdystansowania aby nie zwariować. A jeśli się widzi, że traktuje jakikolwiek przedmiot jako taki który niby przynosi szczęście , to możemy zacząć się martwić o siebie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-12-2008 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów