Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czterolistna koniczynka
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #76
 
Ja nie mogę Uśmiech Drizzt, naprawdę wymiękam Uśmiech Niedługo chyba zrobię sobie dłuższy urlop od forum.
Możesz powiedzieć, że magia nie działa, tylko działa zły duch pod przykrywką, a możesz powiedzieć, że magia działa mocą diabelską i naprawdę, oba wyjaśnienia nie będą sprzeczne.

Kompletnie nie rozumiem, o co chodzi ci z tą zbiorową nieświadomością.
A wracając do koniczynek - cóż, zgodnie z nauczaniem św. Pawła unikam tego typu rzeczy nie dlatego, że boję się, że zły duch będzie przez to działał, tylko dlatego, że nie chcę gorszyć mojego brata. Co innego z symbolami czysto okultystycznymi, natomiast koniczynka nie jest takim symbolem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
02-06-2010 17:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #77
 
Ech, paranoja po prostu... Co za szczęście, że nie jestem katolikiem, i nie mam takich sztucznych problemów Duży uśmiech Wolę unikać faktycznego zła, które przynosi ludziom cierpienie, niż ganiać za iluzjami, doszukując się wszędzie jakiegoś "Szatana", czy innego licha -bo takim tokiem rozumowania mógłbym znaleźć zło dosłownie WSZĘDZIE. Totalny bezsens.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
03-06-2010 08:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #78
 
A jeżeli powiem, że "magia działa sama z siebie, bo DZIAŁA"? Jeszcze jest taka opcja, że to działa bez Szatana, demonów itp. I Drizzt uważa to za 'magia działa', natomiast 'magia przywołuje Szatana, który działa' Drizzt uznaje za stwierdzenie 'magia nie działa'=tylko Szatan działa.
Skomplikowane nieporozumienie znaczeniowe Duży uśmiech.


A tak 'a propos' Nieświadomości itp. Może i nie na temat, ale zacząłem, to czuję się zobowiązany.
Chodzi o to, że do czarowania wykorzystuje się jakiś system, np. 'wierzenia że 4-rolistna konicznka przenosi szczęście'. I wierzy w to dajmy na to 10 000 ludzi. Teraz do wykonania samej Czarnej Magii za każdym razem można użyć tych 10 000 ludzi, a dokładniej ich 'mocy', bez ich wiedzy :twisted: Pozwolili na to wierząc, że "4-rolistna konicznka przenosi szczęście".
I o ile jedna, dwie, trzy osoby muszą zużyć całkiem sporo swojej mocy/energii/czi/czakry/budyniu czekoladowego, to przy użyciu 10 000 to się rozkłada i zużycie na osobę jest pomijalne.

Ilu jest katolików na świecie? Coś chyba dużo, a czasem jeszcze można użyć chrześcijan.
"Cuda" są dla (hmm, mnie + pewnej części "magów") niczym innym jak działaniem magii w ramach systemu "wierzę w jednego Boga..."

Fajnie co? :twisted:


Symbole okultystyczne zaś są o tyle "niebezpieczne", że powiązanie ich z pewnymi działaniami/zachowaniami jest u ludzi silniejsze. Dużo więcej osób uważa np. pentagram za "Zło" i to uważa bardzo silnie - emocje które budzi znak są zazwyczaj większe niż te od obrazka koniczynki. I są to zazwyczaj emocje negatywne.
Ergo - przy ich użyciu jest więcej mocy :twisted:

Na tej samej zasadzie "13tka przynosi pecha".

Ale to stanowisko czysto "magiczne", więc mam nadzieję że wyjaśniłem co trzeba - tylko nie pytaj proszę "ale jak to działa", bo... Na ten temat można pracę magisterską napisać Oczko.
03-06-2010 08:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #79
 
Cytat:Wolę unikać faktycznego zła, które przynosi ludziom cierpienie, niż ganiać za iluzjami, doszukując się wszędzie jakiegoś "Szatana", czy innego licha
A tu masz akurat rację, jest wiele spraw, przy których omawiana kwestia jest bardzo błaha. Tyle, że to nie zmienia faktu, że też jest i jakieś stanowisko wobec niej każdy zajmuje - świadomie lub nieświadomie.

[ Dodano: Czw 03 Cze, 2010 15:21 ]
Cytat:A jeżeli powiem, że "magia działa sama z siebie, bo DZIAŁA"? Jeszcze jest taka opcja, że to działa bez Szatana, demonów itp.
Owszem, jest taka opcja jeśli rozważać ten temat. Nie ma na to jednak żadnych dowodów (a raczej przeciwnie, doświadczenie wielu osób prowadzi do wniosku, że moc magii nie wypływa z niej samej, tylko pochodzi od złego ducha).

[ Dodano: Czw 03 Cze, 2010 15:23 ]
p.s. przepraszam Cię, ale nadużyję mojej władzy junior admina: jak będziesz pisać "czarna magia" z wielkich liter, to naprawdę będę ciachać Twoje posty na kolorowo. To nie ma żadnego uzasadnienia. Z całym szacunkiem Uśmiech Gosia

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
03-06-2010 15:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #80
 
omyk napisał(a):Owszem, jest taka opcja jeśli rozważać ten temat. Nie ma na to jednak żadnych dowodów

Tak samo, jak dowodów, na działanie przez jakiegoś Szatana. Bądźmy konsekwentni.

Cytat:(a raczej przeciwnie, doświadczenie wielu osób prowadzi do wniosku, że moc magii nie wypływa z niej samej, tylko pochodzi od złego ducha).

Jest to iluzoryczne potwierdzenie, gdyż przy takiej analizie badasz JEDYNIE osoby, które miały z magią złe doświadczenia, pomijając zupełnie osoby o doświadczeniach przeciwnych (czyli potencjalnie falsyfikujące Twoją teorię). To tak, jakbym badał, jak ryzykowne jest jeżdżenie samochodem, i doszedł do wniosku, że bardzo, bazując JEDYNIE na doświadczeniach osób, które miały w życiu poważny wypadek, bagatelizując natomiast te, które nigdy wypadku nie miały.

Stronniczość takiej analizy i, w konsekwencji, stronniczość i nierzetelność wyciągniętych na jej podstawie wniosków, jest chyba oczywista.

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
04-06-2010 07:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MSA Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 253
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #81
 
omyk napisał(a):p.s. przepraszam Cię, ale nadużyję mojej władzy junior admina: jak będziesz pisać "czarna magia" z wielkich liter, to naprawdę będę ciachać Twoje posty na kolorowo. To nie ma żadnego uzasadnienia.

Hmm, chodzi o to by język giętki powiedział wszystko co pomyśli głowa. Tylko nie bardzo mogę zapisać sposób w jaki wymawiam "Czarna Magia" (buahahahah), a jakoś chciałem to zaakcentować Oczko. Ale nie ma sprawy, większość moich wypowiedzi sporo traci po zapisaniu - chociaż może to dobrze Duży uśmiechDuży uśmiech.


Dobra, możecie dojść do jakiego sensownego wniosku w sprawie koniczynki?
Ja mogę powiedzieć, że nie jest to "aż tak" silny symbol, raczej kojarzony pozytywnie, więc sam w sobie nie powinien zaszkodzić. Jeśli ktoś popadnie w paranoję i będzie się trzymał tego kurczowo, to owszem - ale bardziej mu zaszkodzi sama paranoja.
04-06-2010 08:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #82
 
Osobiście uważam, że nie ma co popadać w skrajność. Jeśli sami nie przywiązujemy wagi do przedmiotów typu porcelanowy słonik, koniczynka czterolistna, to nie ma sensu dramatyzować. To tak, jakbym ja widząc czarnego kota, zakonnicę, czy kominiarza, chciała ich zabić, albo uciekała od nich. Co innego, gdy mówimy o konkretnych przedmiotach, np. Biblii Szatana, która jakimś tam trafem została przez nas znaleziona czy coś... nie wiemy w czyich rękach ona wcześniej była, więc nie mamy pewności, czy jest tylko książką, martwym wydrukiem, czy jest jakoś "omodlona".

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
09-06-2010 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #83
 
No martwy wydruk to to nie jest tak czy siak, bardzo groźne nawet i bez dodatkowych rytuałów.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-06-2010 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #84
 
bardzo groźne?? ee.. jakos nie mam przekonania. moim zdaniem bardzo groźne byłoby gdybyśmy takiej koniczynce czy słoniowi oddawali cześć , modlili się, traktowali jako bóstwo. ale gdy ktoś nosi kolczyki z przykładową czterolistną koniczynką tylko dlatego że mi sie podobają.(przykładowo sa duże- lubie duże kolczyki) I wie dobrze w Kim tak naprawdę pokłada nadzieję.. to wtedy nie ma takiego zagrożenia. moim zdaniem nie ma żadnego zagrożenia jeśli nosząc taka koniczynke nie traktujemy jej jako amuletu szczęścia.

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
09-06-2010 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #85
 
No to zdanie się odnosiło do stwierdzenia:
Cytat:Co innego, gdy mówimy o konkretnych przedmiotach, np. Biblii Szatana, która jakimś tam trafem została przez nas znaleziona czy coś... nie wiemy w czyich rękach ona wcześniej była, więc nie mamy pewności, czy jest tylko książką, martwym wydrukiem, czy jest jakoś "omodlona".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-06-2010 23:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #86
 
znalazłam właśnie opis Kościoła Narodzenia Najświętszej Marii Panny (Matki Boskiej Siewnej) w Grodźcu


Cytat:(...)
Prezbiterium zamknięte jest trójboczną ściana z trzema rozetowymi okienkami, które mają profilowane półwałkami ościeża a jedno dodatkow maswerk w postaci czterolistnej koniczyny(...)

Jak wówczas do tego się odniesiecie? jako występowanie bardzo groźnego znaku w architekturze sakralnej Kościoła? :coo:

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
10-06-2010 01:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #87
 
omyk napisał(a):No martwy wydruk to to nie jest tak czy siak, bardzo groźne nawet i bez dodatkowych rytuałów.

Groźne? Raczej śmieszne...

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
10-06-2010 06:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #88
 
Jeszcze Polska nie zginęła, póki Drizzt się omyka czepia Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-06-2010 14:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #89
 
omyk napisał(a):Jeszcze Polska nie zginęła, póki Drizzt się omyka czepia Uśmiech

I nie zginie, póki Omyk nie zacznie sensownie argumentować swojego uprzedzenia wobec wszystkeigo, co nie-katolickie Oczko

Umieram gdy widzę jak błądzimy we mgle.
Umieram, gdy czuję, że trwamy we śnie.
Umieram, bo wiem, że ty nie rozumiesz że ja...
Umieram, gdy widzę jak ty..."
10-06-2010 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #90
 
Cytat:I nie zginie
Ufff Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-06-2010 15:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów