Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taniec tribal
Autor Wiadomość
ona3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ludzie! o czym Wy w ogóle piszecie??

Za przeproszeniem: SKĄD są te cytaty o tribalu, o szamance i w ogóle o jakichś pochodniach?
Wystarczy zajrzeć do wikipedii, by znaleźć bardzo dobrą definicję tribalu oraz ATSu.

Dlaczego ludzie, którzy się na tym nie znają, nigdy nie mieli z tym styczności, wyszukują jakieś dziwne, z niewiadomych źródeł pseudocytaty i straszą tu normalnych ludzi??

Błagam Was - nie bądźmy fanatykami.

Taniec to sztuka. Tribal nie ma nic wspólnego z erotyzmem, a co najwyżej z ciężką pracą nad ciałem, ruchami i mięśniami. To, że jest np odkryty brzuch w tym tańcu - można go tam samo tańczyć będąc całym zasłoniętym.


Taka refleksja:
Jezus był na weselu w Kanie? - był.
Bawił się z ludźmi - tak.
Pił wino? - pił.
To myślicie, że tam tylko przy stole siedzieli??? Na pewno tańczyli, bawili się i radowali! Czy Waszym zdaniem siedzieli smutni, a jak tańczyli to solo, bo akurat mieli Boga na weselu?

Tak samo jak żył nasz Papież Jan Paweł II, to podczas zwiedzania różnych państw, nieraz w Eucharystię wplecione były elementy danej kultury - między innymi tańce. A tańce plemion różnych z piórami na głowie i na krótkich spodenkach, z gołymi klatami to co - nie erotyzm dla Was? A On to oglądał i mu się podobało, bo to był element ich kultury.


Jakby się uprzeć, to KAŻDY taniec ma w sobie coś erotycznego..
Ale jeśli ktoś w każdym tańcu widzi erotyzm i zło, to powinien zastanowić się nad sobą.


A propo tribalu, o którym mowa:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Tribal_Fusion to to, co tańczy m.in. Zoe Jakes.

http://pl.wikipedia.org/wiki/American_Tribal_Style a to ATS (czyli grupowy taniec) - BEZ żadnych pochodni, czaszek, szamństw, a co najwyżej z saggatami.


Tyle.
Poirytował mnie ten temat.
Sama jestem wierząca, taniec właśnie ATS i Tribal i zapewniam, że mojej relacji z Bogiem to w ogóle nie popsuło. To jest sztuka. Taka sama jak malarstwo, taka sama jak taniec towarzyski. Nie tańczy się na rurce z intencją podniecenia i dostania kasy za majtki... Tańczy się dla siebie, dla rozwinięcia sprawności, dla zachwycenia się pięknem.

A Bóg lubi, jak ludzie w świecie dostrzegają piękno i potrafią się nad nim zatrzymać. Na pewno za to nie karze.


pozdrawiam.
13-05-2011 09:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ochłoń Uśmiech Jeśli w tym tencu jest tak:

omyk napisał(a):Cytat:
Rolę przywódcy pełni nauczycielka - szamanka. Liderka grupy naucza pewnych
elementów choreografii, które mogą być swobodnie przetwarzane. Liderka
improwizując taniec odwołuje się do tych znanych elementów, a grupa podąża za
nią. Rola szamanki jest bardzo duża. To ona decyduje o charakterze strojów - czy
jej szczep jest ubrany na biało, czy zielono, czy nosi wieńce z kwiatów, czy
płonące pochodnie, czy do tańca używa się instrumentów, np.: cymbli, bębnów,
piszczałek. Dlatego jest tyle stylów tribal, ilu jest nauczycieli.
To nieporozumieniem jest tutaj dawanie Jezusa jako zwiazanego z takim typem tanca.
I wskazane po prostu go omijać.

Fakt taniec sam w sobie nie jest zły, ale może być wykonywany do rytów, przywoływaniania duchów itp, jeśli tutaj w ogóle mamy osobę szamana czyli kogoś kto uznaje opętanie za coś wskazanego i uczy w tą stronę, to nie widze możliwości nazwania tego czymś dobrym.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
13-05-2011 09:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
Cytat:Czy Waszym zdaniem siedzieli smutni, a jak tańczyli to solo, bo akurat mieli Boga na weselu?
:roll2:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
13-05-2011 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #19
 
Scott, toż pisałam, że w tym tańcu nie jest tak i że żaden z tych cytatów, z których zacytowałeś jeden nie jest prawdą! I nie wiem, z jakiej strony to jest wzięte. Nie mamy żadnej szamanki, nie odprawiamy magii :/ :/

Przeczytałeś na wikipedii pod hasłem "American Tribal Style" lub "Tribal Fusion"??
Jak nie to zapraszam.

Moim zdaniem wrzucanie tu jakichś cytatów z nie wiadomo kąd, które w dodatku SĄ Kłamstwem (a wynika to z tego, że wrzuca je osoba nie mająca pojęcia o czym pisze) jest nie na miejscu..
16-05-2011 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Wiki to żadne źródło informacji, masa błędów pozatym każdy może zedytować. A informacje o których piszesz bez trudu znalazłem w googlach, włącznie z filmikiem na discovery gdzie szaman uczy tego tanca.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
16-05-2011 13:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #21
 
ok, przeszperawszy wiki: tribal opiera się na trzech rzeczach - raqs sharqi, flamenco i tańcach indyjskich. te ostatnie są tańcami religijnymi hinduistycznymi. technicznie może się od siebie różnią ale przeznaczenie maja jedno, także sprawa jasna: tribal mniej lub bardziej (w zależności który element z trzech przeważa) jest tańcem kultycznym, dla chrześcijanina pogańskim i nie do przejścia przez pierwsze przykazanie.

a co kto robi - jego sumienie, byle konsekwentnie względem wyznawanej przez siebie religii.
z chrześcijańskiego puntu widzenia: z jednej strony grzech, z drugiej (dla nieświadomych tego faktu po prostu zagrożenie duchowe - możliwość zniewolenia itd.)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
16-05-2011 14:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #22
 
Wiki to takie źródło, że tam pisały to osoby, które tego tańca się uczyły od pani, która go wymyśliła i bardzo dobrze znają się na rzeczy, w tym przypadku.

Odróżnijmy Trbial Fusion tudzież ATS od tańca "tribal", czyli plemiennego. Tu pokrywa się tylko nazwa.

"ok, przeszperawszy wiki: tribal opiera się na trzech rzeczach - raqs sharqi, flamenco i tańcach indyjskich. te ostatnie są tańcami religijnymi hinduistycznymi. " - flamenco nie jest tańcem religijnym. Raqs sharqi, czyli taniec brzucha, również (nie, nie powstał w świuątyni Izydy i nie tańczyły kobiety bóstwom wbrew obiegowej opinii). Chyba tylko tańce indyjskie mają podłoże religijne. Aczkolwiek z folkloru, indii, tańca brzucha i flamenco wzięte są ruchy, a nie filozofia.


Ale widzę, że Wy wiecie swoje, pomimo, że nikt z Was nie wie, co to taniec Tribal (nie ten plemienny z Afryki, tylko ten tribal fusion), wolicie się opierać na wiedzy z internetu i wymyślać, że to jest złe...
Ten taniec nie ma ŻADNEJ filozofii typu, jak np.joga.

No nic nie zdziałam, ale gdyby ktoś miał jeszcze jakieś pytania odnośnie tego tańca, to zapraszam na pw, chętnie dam wszystkie materiały, które pokażą CZYM ten taniec jest. Znam go, bo się go uczę, bo spotykam osoby, które go wymyśliły i rozwijają, bo z nimi rozmawiam, itp.

Jak ja się na czymś nie znam, to się tak nie przepycham, ze swoim zdaniem, nawet, gdyby było negatywne :/ Można tym komuś zrobić krzywdę i to jest przykre.
20-05-2011 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
ona3 napisał(a):Ten taniec nie ma ŻADNEJ filozofii typu, jak np.joga.
Mało korzystam z wiki ale wszedłem na podane linki, i na pierwszy rzut oka, kobieta na zdjęciu ma symbol hindiustyczny na czole. Chodzi o czarkamy, wg tej religii miejsce przez które wnika demon w człowieka. Więc jakieś elementy religijne jednak są, i tak jak pisze śpioh do czego się nie odniosłaś, tance religijne są sprzeczne z wiarą katolicka niezależnie czy jest tam ich więcej czy mniej, bo są one ku czci obcego bóstwa w tym przypadku hinduistycznego. A my katolicy za radami św Pawła wystrzegamy się nawet tego co ma pozory zła- normalnych tanców jest tyle że do konca życia możemy się świetnie bawić przy nich, no bo jakby spojrzeć choćby w historie-wieki można było świetnie się czuć w normalnych rytmach i co? Napisał ktoś że mu było nie wiem smutno? Język

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-05-2011 10:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #24
 
Skąd wiesz, kto pisał w wikipedii? Uśmiech Każdy tam może coś dopisać.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
20-05-2011 12:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
ona3, ale o co ci chodzi? ja się opieram na linkach, które sama podałaś jako kompetentne.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
20-05-2011 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #26
 
Najlepiej nie wychodzić z domu, bo można iś np."krokiem kultycznym" ](*,)
omyk napisał(a):Co innego, jeśli małżonkowie chcą razem tańczyć bez świadków, ale wiemy, że nie o taki przypadek chodzi.
... a to już mistrzostwo świata :shock: :mrgreen:

Ten taniec traktowany jest w USA jak coś na kształt sportu - a po prawdzie można go nazwać sportem niszowym, biorąc pod uwagę samą popularność... dorabianie do tego ideologii to do prawdy lekka paranoja... taka malusia :aniol:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
21-05-2011 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ale dlaczego nie zacytowałeś całości?

omyk napisał(a):Samba może być grzeszna, jeśli rozbudza seksualność zarówno tancerki, jak i osób, które na nią patrzą, tańczą z nią, itd. Co innego, jeśli małżonkowie chcą razem tańczyć bez świadków, ale wiemy, że nie o taki przypadek chodzi.
Samba może też być grzeszna, jeśli nawet nic nie rozbudza, ale taka jest intencja tancerki.
Niestety, pewne tańce są po prostu tańcami podwyższonego ryzyka.
w tym co podkreśliłem szczególnie wiadać o co chodzi. Taki po prostu jest cel takiego działania...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
21-05-2011 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #28
 
Cytat:lekka paranoja... taka malusia
Dotychczas nie narzekałeś na tego typu dolegliwości... Cieszę się, że się przed nami, bracie otworzyłeś UśmiechUśmiech

cóż Mordi, zrobiłam to samo, co Ty z moją wypowiedzią - po prostu wycięłam fragment bez kontekstu i odniosłam się do niego w innym znaczeniu... Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
21-05-2011 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #29
 
Zawsze byłem i jestem otwarty, siostro :aniol:

to taka przyrodzona cecha agnostycznych ateistów - nie musimy niczego ukrywać, hihihi

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
22-05-2011 09:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #30
 
Mordimer_Madder napisał(a):Najlepiej nie wychodzić z domu, bo można iś np."krokiem kultycznym" ](*,)
omyk napisał(a):Co innego, jeśli małżonkowie chcą razem tańczyć bez świadków, ale wiemy, że nie o taki przypadek chodzi.
... a to już mistrzostwo świata :shock: :mrgreen:

Ten taniec traktowany jest w USA jak coś na kształt sportu - a po prawdzie można go nazwać sportem niszowym, biorąc pod uwagę samą popularność... dorabianie do tego ideologii to do prawdy lekka paranoja... taka malusia :aniol:

No i właśnie otóż to.
Uff... bo ja już mam dość tego walenia grochem w ścianę.
Jako wierzącej i radosnej jest mi niewypowiedzianie przykro, kiedy trafiam na takie fora jak to, gdzie się na dany temat wypowiadają osoby nie mające pojęcia o czym mówią, a się uparcie trzymają swojego fanatyzmu w tym zakresie.

Ale idąc tropem "symboli hinduistycznych", "kroku kultycznego" itp piedół, to ja już chyba w ogóle jestem skreślona, bo na 3cie z bierzmowania mam "Salome"... :| (więc proszę mi tu dorobić ideologię, bo m.in. Salome nazywała się ta, co zażądała głowy Jana)
27-05-2011 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów