Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Taniec tribal
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ale jest jakaś spójność logiczna w tym co chcesz nam powiedzieć? Bo na początku pisałaś o wikipedii, no i dostałaś odpowiedź co i jak. Właśnie na jej podstawie. To że nie znasz religii wschodu, ignorujesz przekaz jaki ze sobą niosą i ich symbolikę[bardzo ważną, bo z właśnie z symboliki religijnej, pogańskiej wzięła się katolicka teologia czyścca, po tym jak Żydzi zrabowali pogańską świątynie i przywłaszczyli sobie posągi, amulety, i Biblia -2 ks Machabejska 12,38 i dalej mówi że przez to właśnie zginęli, a inni Żydzi zaczeli się za nich modlić], symbolika religijna w tym przypadku dla chrześcijanina kontr-inicjacyjna bo o znaku otwierającym na demony mówimy, jest po prostu groźna duchowo.


A na jakiej zasadzie ma działać ten symbol, znak? nosi się go a ten po prostu działa? Ot tak otwiera na świat duchowy, no to mamy myślenie magiczne niestety. Bo krzyż, medalik który nosi katolik symbolizuje przedłużenie linii duchowej, nie działa "sam w sobie"...


Myśle że powinnaś bardziej zgłębić swoją religię, zaczynając od Biblii i KKK, wtedy byś zrozumiała naszą postawe-moja sugestia na początek może pierwsze przykazanie....


A Twoją patroną musi być osoba święta, nie poganka...Tak już po prostu w KK jest.

Cytat:Jej imię pochodzi z języka hebrajskiego, Salome w wolnym tłumaczeniu oznacza „czyniącą pokój”. Według św. Jana była krewną Marii, matki Jezusa - najprawdopodobniej jej cioteczną lub stryjeczną siostrą.


ARCHIWUM GN
Św. Salome
Święta Salome była jedną z kobiet towarzyszących Jezusowi i apostołom w ich wędrówkach. Wraz z innymi niewiastami dbała o codzienne potrzeby podróżujących mężczyzn. W Ewangelii według świętego Mateusza nazywana jest matką synów Zebedeusza – a tymi synami byli apostołowie Jan i Jakub.
http://kosciol.wiara.pl/doc/490938.Matka...-sw-Salome

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
27-05-2011 14:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #32
 
Cytat:(więc proszę mi tu dorobić ideologię, bo m.in. Salome nazywała się ta, co zażądała głowy Jana)
Jaką ideologię, dziewczyno?
Chyba wiesz, jaką patronkę sobie wybrałaś? Masz imię po św. Salome, więc...?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-05-2011 18:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #33
 
ona3 napisał(a):Jako wierzącej i radosnej jest mi niewypowiedzianie przykro, kiedy trafiam na takie fora jak to, gdzie się na dany temat wypowiadają osoby nie mające pojęcia o czym mówią, a się uparcie trzymają swojego fanatyzmu w tym zakresie.
to mi jest niewypowiedzianie przykro jak potraktowałaś moje wypowiedzi. uznałaś, że nic nie wiemy o tym czym jest prawdziwy tribal i podałaś do niego linki. skorzystałam z twojego źródła informacji. wyraźnie tam było napisane, że taniec tribal w 1/3 swojej istoty to taniec o charakterze religijnym. na co ty skomentowałaś, że moja wypowiedź jest jakaś wyrwana z kosmosu, a przecież była tylko odniesieniem się do twojego źródła, uznanego przez ciebie jako kompetentne i mające nas doinformować. no to o co ci chodzi? może jednak doszłaś do wniosku, że wikipedia to kiepskie źródło? to przedstaw jakieś bardziej rzeczowe. przecież nie zależy mi (i przypuszczam, że pozostałym też) na udowadnianiu na siłę jakiejś bzdury, że wszystko jest złe, tylko na dociekaniu prawdy.
przecież jest masa rzeczy, które nie są pochodzenia chrześcijańskiego a nikt za nimi nie goni z kubełkiem święconej wody "bo tak i już". Uśmiech

a może sama sobie wymyśliłaś jakąś koncepcję czym tribal jest/może być a czym nie, i wiesz lepiej niż jego twórcy?
a może po prostu wcześniej przeoczyłaś w wikipedii to co nam nie umknęło, a bardzo zżyłaś się z tańcem/ekipą i wolisz zagłuszać w sobie wszelki głos podpowiadający, że to nie dla ciebie?
a może chodzi o coś jeszcze innego?

nie chodzi mi tu o jakieś naskakiwanie na ciebie czy kogokolwiek kto ma takie hobby. nie siedzę w necie godzinami tropiąc "duchy", żeby tylko marudzić i udowadniać, że wszystko jest złe. więc proszę uprzejmie, nie wrzucaj mnie do wora swoich uprzedzeń, tylko odpowiedz o co tak serio chodzi?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
27-05-2011 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona3 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 5
Dołączył: May 2011
Reputacja: 0
Post: #34
 
Wydaje mi się, że się w ogóle nie rozumiemy - ja sobie, Wy sobie.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że taniec tribal nie ma ŻADNEJ ideologii religijnej, ani innej "groźnej". Kropka. Tak najprościej.




Co do imienia, to tak, wiem jakie sobie wybrałam - i Scott dobrze to napisał w cytacie i to jest właśnie moja patronka. Ale niektórzy z Was, którzy Wszędzie widzą "zagrożenie" mogliby już do tego dorobić to, że świadomie wzięłam sobie Salome właśnie po tej , co tańczyła.. A nie , tak jak jest w rzeczywistości, po tej,co towarzyszyła Jezusowi.

Po prostu przytoczyłam Wam to z imieniem po to, że do wszystkiego można dorobić "coś złego", jak się tego nie zna.
28-05-2011 09:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #35
 
ona3 napisał(a):Wydaje mi się, że się w ogóle nie rozumiemy - ja sobie, Wy sobie.

Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że taniec tribal nie ma ŻADNEJ ideologii religijnej, ani innej "groźnej". Kropka. Tak najprościej.
No tylko że czakramy to właśnie pojęcie wzięte z religii, tak samo taniec hinduistyczny o którym pisała śpioh. Możesz sobie sprawdzić nie wiem Britannice i ona powie to samo. Jesteś w błędzie, może dlatego że nie znasz tych religii, może dlatego że nie dopuszczasz do siebie takiej prostej prawdy którą powie każda encyklopedia. Powinnaś jak pisałem pozatym przeczytać 2 Machabejską, bo tam właśnie jest mowa o karze, konkretnie za przedmioty zwiazane z klutem poganskim, za samo ich...posiadanie:

Cytat:Pod chitonem jednak u każdego ze zmarłych znaleźli przedmioty poświęcone bóstwom, zabrane z Jamnii, chociaż Prawo tego Żydom zakazuje. Dla wszystkich więc stało się jasne, że to oni i z tej właśnie przyczyny zginęli.
12,40

To nie jest zabawa, jak to widzisz, to nie jest też fanatyzm. KK zawsze ostrzegał przed formami innych kultów, a to właśnie dlatego że widział tutaj jakąś drogę śmierci.


Dodam też że zachowujesz się dla mnie w sposób niezrozumiały, bo najpierw rzucasz linkami, a kiedy przychodzi do rozmowy o nich ucinasz rozmowę, jaki jest tego sens? Bo to właśnie Ty wychodzisz na osobę która niestety ślepo broni jakiegoś stanowiska. Zobacz sobie spokojnie na to, bez emocji. Uśmiech
ona3 napisał(a):Co do imienia, to tak, wiem jakie sobie wybrałam - i Scott dobrze to napisał w cytacie i to jest właśnie moja patronka. Ale niektórzy z Was, którzy Wszędzie widzą "zagrożenie" mogliby już do tego dorobić to, że świadomie wzięłam sobie Salome właśnie po tej , co tańczyła.. A nie , tak jak jest w rzeczywistości, po tej,co towarzyszyła Jezusowi.

Po prostu przytoczyłam Wam to z imieniem po to, że do wszystkiego można dorobić "coś złego", jak się tego nie zna.
Tylko że my się znamy na tym, no i jak zauważyłaś zapewne nikt nie poszedł tokiem myślenia o którym napisałaś że mógłby wybrać...

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
28-05-2011 10:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #36
 
ona3, jasne, że się nie rozumiemy. mówisz, że tribal nie ma nic wspólnego z religiami, a sama jednocześnie podałaś linki, gdzie jest napisane, że taniec tribal jest w 1/3 tańcem religijnym. zatem sama podałaś dwie sprzeczne informacje.
jeśli uważasz, jednak że tribal nie ma nic wspólnego z religiami, to jakoś to wykaż, że powstał nie mając nic wspólnego w istocie z religiami. (swoją drogą nie wiem jak chcesz to zrobić, skoro wikipedia podaje wprost jego religijne nie tylko korzenie, ale powiązania również we współczesnym jego wydaniu)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
28-05-2011 13:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GreenFairy Offline
but the greatest of these is love
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
Tak się zastanawiam nad czym jeszcze dyskutujecie... wszystko zostało powiedziane, a Wy powtarzacie te same argumenty, żeby przeciągnąć na swoją stronę. To ja Wam powiem tylko tyle, że takie coś jest bezproduktywne, głupie i prowadzi jedynie do skłócenia.

Każdy wypowiadający się ma swoje zdanie na ten temat i ma do tego zdania prawo. Można informować drugą stronę jakie jest zdanie, ale po co prowadzić tak bezowocne spory i przekonywanie, które do niczego nie prowadzi!!?

"Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry"
28-05-2011 17:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #38
 
Może jak tak podyskutują jeszcze ze dwa lata na ten temat to może dojdą do porozumienia lub choć zbliżonych do siebie wniosków. Duży uśmiech Pogryźć się nie pogryzą, bo administracja czuwa nad tematem, jeśli jednak stwierdzimy, że już nic nie da się wyciągnąć z tego tematu to kłódeczkę założymy. Język Duży uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
28-05-2011 18:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #39
 
GreenFairy, nie wiem jak reszta. ja jedynie próbuje dociec o co chodzi onej3 - raz podaje sama argumenty na tak a raz bez argumentów jest na nie. chęć zrozumienia drugiego to jeszcze nie spór Uśmiech

ps. sugerujesz, że i tak z koleżanką ona3 nie da się dogadać, stąd bez sensu rozmowa? może jednak warto dać szansę w rozmowie każdemu? Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
28-05-2011 19:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GreenFairy Offline
but the greatest of these is love
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #40
 
Śpiohu drogi, nie sugeruję tego, o czym piszesz. Przeczytaj jeszcze raz, zwracając baczną uwagę na pierwsze zdanie w drugim akapicie (nawet wytłuściłam i pogrubiłam) Uśmiech

"Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry"
28-05-2011 22:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
GreenFairy, jeśli umiesz jakoś zwrócić uwagę na to co nie tak na tysiąc innych sposobów to to zrób. Z miłą chęcią zobacze jak mnie wyręczasz, będe wdzięczymy. Uznałem że powiem o podstawach, chociaż w innych tematach też o nich mówiłem[innych nie tym, tej samej osobie nie mowie kilka razy tego samego], bo tak wydawało mi się najlepiej jeśli chodzi o to co mówi ona3 niż przechodzenie na jakieś bardziej skomplikowane rzeczy- bo użytkowniczka może uznać że są nie wiem zbyt odległe, powymyślane itp. Zwyczajnie cięzko przejść obok patrząc jak brat/siostra błądzi i uznać tylko że "może mieć swoje zdanie", postanowiłem troche wnieść do tego świętego spokoju tym bardziej że no cóż-forum ewangelizacyjne.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
29-05-2011 10:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GreenFairy Offline
but the greatest of these is love
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #42
 
Rozumiem, chwali się. Aczkolwiek po poznaniu Twojego zdania, druga osoba ma prawo wyboru (to się nazywa wolna wola). Pozdro.

"Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry"
29-05-2011 10:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #43
 
Cytat:Tak się zastanawiam nad czym jeszcze dyskutujecie... wszystko zostało powiedziane, a Wy powtarzacie te same argumenty, żeby przeciągnąć na swoją stronę. To ja Wam powiem tylko tyle, że takie coś jest bezproduktywne, głupie i prowadzi jedynie do skłócenia.

Każdy wypowiadający się ma swoje zdanie na ten temat i ma do tego zdania prawo. Można informować drugą stronę jakie jest zdanie, ale po co prowadzić tak bezowocne spory i przekonywanie, które do niczego nie prowadzi!!?
Przyglądam się dyskusji z boku i uważam, że nie masz racji Green Fairy. Dyskusja nie opiera się na roztrząsaniu samego tańca albo przeciąganiu na stronę taką czy inną, ale na dochodzeniu czy taniec ma charakter religijny, w oparciu o linki, które podała Ona3. Dyskusja jest nadal ciągnięta, ponieważ Ona3 twierdzi, że tribal nie jest tańcem religijnym, choć sama jako wiarygodne podała linki, które wyraźnie mówią, że jest. Napisała, że treść tych linków jest sformułowana przez osoby kompetentne, za które poświadczyła, że uczą się od kogoś-tam, kto jest w tym dobry, wobec czego na pewno nie piszą głupot. Skoro więc podała nam "materiał" (linki do wiki), który uznała za dobrą podstawę dyskusji, to dlaczego nie chce przyznać tego, co w tym materiale jest jasno napisane?
A jeżeli jednak materiał ten nie spełnia jej oczekiwań, to niech napisze, dlaczego jest błędnie sformułowany, mimo, że wcześniej za niego poświadczyła, i niech poda lepszy, bardziej kompetentny w danej dziedzinie materiał, oczywiście wyjaśniając dlaczego ten jest od tamtego bliższy prawdzie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-05-2011 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
GreenFairy Offline
but the greatest of these is love
**

Liczba postów: 36
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #44
 
Uśmiech

"Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry"
29-05-2011 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
Zapytała i owszem... wiarygodne linki - niech będzie... ale straszenie założycielki tematu ciężkim grzechem i wypowiedzi w tonie profesorskim zwłaszcza niejakiego Scotta to już przesada... fanatyzm i końskodorożkarskie postrzeganie wszystkiego poza własnym podwórkiem to dopiero hucpa Pomysł

Gdyby sama założycielka tematu była przekonana, że linki prowadzą do prawdziwych informacji - nie pytałaby... to chyba spójne... ciężko grzeszyłem przez ostatni tydzień ale jak czytam niektóre posty, czuję się czysty, jak dziecię :aniol:

Ja tam prosty człowiek jestem ale już chyba nic interesującego nie można w tym temacie napisać... no chyba, że jakiś głęboko mądry opisze krok kultyczny i jego bałwochwalcze elementy ](*,)

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
31-05-2011 10:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów