Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy do usłyszenia Boga potrzebne sa jakis znaki??
Autor Wiadomość
Arab Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Czy do usłyszenia Boga potrzebne sa jakis znaki??
Chodziłem na odnowe dosc czesto. Pozniej przestalem bo nic nie czulem. Z poczatku mialem omdlenia w Duchu Świętym ale pozniej wszystkow sie skonczylo. Teraz nawet nie wiem czy Pan mnie wogole słyszy. Smutny
27-03-2005 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Musisz sobie zadac pytanie :?: Czym jest Twoja wiara :?: Czy to tylko poleganie na emocjach :?: Na jakiś bodźciach :?: Czy co :?:

Wiesz ja chodze na Odnowe 2 lata już. Nie mam omdleń wcale. Poza Jego obecnościa nie czuję nic. Dlaczego wiem, że On jest ze mna :?: Bo widze, że mnie przemienia. Możesz przeczytac na stronie moje świadectwo. Tam napisałem, że chodx byłem przez 8 lat ministrantem to Boga nie znałem. Odnowa pozwoliła mi się do Niego zblizyć. Poznac Go bardziej. Tak wręcz na macalnie odczuc Jego miłośc do mnie.

Myślę Arab, że pokora i zaufanie to jest to. Módl się. Jesli uważasz, że Onowa jest tym gdzie możesz bliżej pozać Pana to zapraszam Cie abys mimo braku jakis oznak zewnetrznych przychodził i trwał.
27-03-2005 16:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arab Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Zawsze mozna sprobowac. Ale jezeli jest mi sie ciezko modlic bo nic nie slysze. Czuje sie jak bym mowil sam do siebie.
27-03-2005 16:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ks. Arkadiusz Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 147
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Z doświadczenia Kościoła:
- mistycy wskazują, że wierność modlitwie, modlitwie nie „czucie” modlitwy prowadzi do Boga.
- z doświadczeń mistyków wynika, że kiedy obecności Boga się „nie czuje” wtedy jest On najczęściej najbliżej nas.

[Obrazek: klip0jr.png] -a mnie ?wi?to??!!!

Pokolenie jp2
27-03-2005 16:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
A co chesz słyszeć :?: Oczko Chyba chcesz byc wysłuchany Oczko A Bóg wielkokroatnie przemawia do nas np przez charyzmaty proroctwa.
27-03-2005 17:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arab Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
to czyli jezeli nic nie slysze to Bóg jest najblizej mnie Uśmiech SUPER
27-03-2005 19:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
moze czasem warto trwac w ciszy a nie stale zagadywac Boga? modlimy sie, ale modlitwa to rozmowa... czy nie jest przypadkiem tak, ze to tylko ja gadam a nie chce nawet wysluchac co Bog chce mi powiedziec? czy to nie jest tak, ze zagaduje Boga? czy nie mowie mu czego oczekuje, jaki i kiedy ma On mi to zlaatwic? ja mowie a On? czy ja ogole chce uslyszec co On ma mi do powiedzenie i czego ode mnie oczekuje?
polecial potok pytan, ktore zadaje sobie czesto, kiedy wydaje mi sie, ze Bog wcale mnie nie slucha...

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
27-03-2005 20:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ja często siedziałam po prostu nic nie mówiąc..., I wtedy najlepiej czułam obecność boga, blisko mnie...
Zagadując Go, często za bardzo sie skupiamy na tym co mówimy i może ldatego nie słyszymy, co On chce mówić... Juli zgadzam się całkowicie

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-03-2005 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
ja czesto probowalam wmawiac Bogu, co bedzie dla mnie lepsze i na sile probowalam uslyszec to co chcialabym uslyszec... a jednoczenie tak zagadywalam Boga, zeby nie uslyszec tego co on ma mi do powiedzenia Smutny i nie zawsze asie konczylo to tak jak powinno Smutny

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
27-03-2005 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ja też często siedzę i nie czuję nic. Nigdy nie miałam omdleń, nigdy nie przytrafił mi się nie wiem jaki cud Oczko Ale chodzę na spotkania, bo Jezus może mnie dotykać każdym możliwym sposobem - poprzez czyjeś świadectwo, jakiś krótkie zdanko z katechezy, pieśni lub modlitwy; poprzez drugiego człowieka... Wystarczy czasem sama świadomość, że Jezus jest tu i teraz, koło mnie, blisko mnie, nawet wtedy kiedy mam kryzys wiary, kiedy nie potrafię się modlić itd. Nie chodzę na Odnowę, żeby zobaczyć jakieś "fajerwerki", jak to często tu określamy. Chodzę, bo chcę, potrzebuję...

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-03-2005 21:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
A ja powiem szczerze, że lepiej czułam obecnośc boga i jego bliskość kiedy nie miałam żadnych omdleń i tego typu rzeczy... wszystko na spokojnie... w domowym zaciszu...
tak mi było zawsze najlepiej...
Jejq, jak mi tego brak.... tej bliskości kogoś, kto kocha... jejq :cry:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-03-2005 21:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arab Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
musze sprobowac. Staram sie tyle czasu i nic. Ale jezeli tak mowicie to tak jest
27-03-2005 21:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
Arab... może za bardzo się starasz... może trzeba postawić na boga... Całkowicie się mu oddać i nie oczekiwać konkretnie tego, czego sami chcemy... Może trzeba pozwolić mu działać wg. Jego boskiego planu Oczko

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-03-2005 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
ja chodzac na spotkania odnowy nie mialam omdlen... zadnych cudownosci a jednak... czulam ta bliskosc.. ale wtedy kiedy sie na nia otwieralam... nic na sile... jesli bylam zamknieta a Bog pukal to... nie wlamywal sie na sile.. poprostu czekal na moje "tak"

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
27-03-2005 22:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Julia.... a to tak można chyba wyrazić na wiele sposobów prawda :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-03-2005 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów