Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Psychologia
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #46
 
Chadkeren napisał(a):Oj, niech będzie, że stereotyp psychologa w poradni... metafora taka

No być może, nie wiem. Chyba w dalszym ciągu ludzie jakoś się boją, bo nie wiedzą jak to wszystko wygląda.
19-12-2008 01:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Chadkeren napisał(a):Chyba zapominamy tutaj, że rola psychologa nie polega tylko na siedzeniu w poradni czy w psychiatryku. .... Tylko przyjął się już taki stereotyp - psycholog, który stosuje dziwaczne metody + kozetka. .
To rzeczywiście stereotyp. Studia psychologiczne nie daja uprawnień do siedzenia w poradni i stosowania dziwacznych metod Oczko W poradni siedzi psychoterapeuta, który może być i najczęściej jest psychologiem, ale niekoniecznie. A psychologa (czy kogokolwiek innego), który chce zostać psychoterapeutą czeka jeszcze długa droga. Coś na kształt aplikacji w zawodach prawniczych. najpierw musi znaleść sobie Mistrza, który zgodzi sie go uczyć zawodu. Następnie przejść - u tegoż Mistrza - swoją psychoterapię. Po tym zostaje u Mistrza "kotem" czyli kooterapeutą, pomocnikiem. Po pewnym czasie zaczyna pracować samodzielnie, ale zobowiązany jest do superwizji u Mistrza. Trwa kilka lat zanim dostanie dokument stwierdzający, że może samodzielnie pracować.

ps. kozetka to atrybut psychoanalityka. A psychoanaliza to jeszcze coś innego. Stosowana była była przez Freuda i jego uczniów. Metoda raczej historyczna. Wątpię by jeszcze ktoś to stosował. W Polsce prawie na pewno nie.
19-12-2008 06:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Nie uzyskałam odp na swoje pytania

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
19-12-2008 10:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Badania wykonane przy pomocy MMPI wykazaly, że na takich studiach jest 2,5 krotnie więcej osób z zaburzeniami osobowości niż niż na studiach technicznych, czy ścisłych. Motywacja nie była badana.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
19-12-2008 10:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #50
 
Annnika napisał(a):Raju, nikt nie mówi, że każdy - po prostu proporcjonalnie więcej. Osoby z problemami (jak wspomniane chociażby przez Kyllyan'a DDD, którym niestety i ja jestem) często są wrażliwsze z powodu swoich doświadczeń na problemy i emocje innych, włącza się "pomagacz" i lądują na tego typu kierunkach, ot i cała filozofia. Nikt nie pisze, że to ma być forma terapii, czy przyciąganie magnetyczne :mrgreen: Nie wiem, o co tu się w ogóle urażać Szczęśliwy

Z tym się zgadzam, tzn. moja opinia jest podobna.

[ Dodano: Pią 19 Gru, 2008 10:14 ]
Milky Way napisał(a):Ale to nie jest Kyllyan potwierdzenie reguły Uśmiech. I nie każdy kto idzie na psychologie ma problemy ze sobą.

Chyba nikt tego nigdzie nie powiedział.
19-12-2008 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chadkeren Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #51
 
Kyllyan napisał(a):Studia psychologiczne nie daja uprawnień do siedzenia w poradni i stosowania dziwacznych metod Oczko W poradni siedzi psychoterapeuta, który może być i najczęściej jest psychologiem, ale niekoniecznie.
Pierwsze słyszę.

Kyllyan napisał(a):Coś na kształt aplikacji w zawodach prawniczych. najpierw musi znaleść sobie Mistrza, który zgodzi sie go uczyć zawodu.


Cytat:Psychoterapeuta - kwalifikacje zawodowe: osoba, która ukończyła studia medyczne, społeczne lub humanistyczne oraz conajmniej 4-letnie (ok. 1800 godzin) szkolenie z zakresu psychoterapii. szkolenie to musi składać się z 3 elementów: własnej psychoterapii, szkolenia teoretycznego i praktycznego oraz pracy z pacjentami pod superwizją.

W Polsce nie ma prawnych uregulowań dotyczących zawodu psychoterapeuty. Oznacza to, że każdy może zarejestrować działaność psychoterapeutyczną i ją prowadzić. W rzeczywistości stwarza to możliwość nadużyć oraz działań niebezpiecznych i szkodliwych społecznie. Aby przeciwdziałać takim sytuacjom, środowisko psychoterapeutów zaczęło wydawać certyfikaty jako formę potwierdzania umiejętności psychoterapeutycznych. Nie istnieje jeden obowiązujący prawnie standard szkolenia psychoterapeutów w Polsce, żaden z wydawanych certyfikatów nie jest dokumentem państwowym.

W Polsce istnieje około 10 stowarzyszeń psychoterapeutycznych prowadzących własne szkoły i wydających własne certyfikaty, współpracującyh także z instytucjami europejskimi. Są to, m.in.: Instytut Terapii Gestalt, Polskie Towarzystwo Psychoterapii Psychoanalitycznej, Polskie Towarzystwo Psychoanalityczne, Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej, Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, Sekcja Naukowa Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego
19-12-2008 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Kyllyan napisał(a):Badania wykonane przy pomocy MMPI wykazaly, że na takich studiach jest 2,5 krotnie więcej osób z zaburzeniami osobowości niż niż na studiach technicznych, czy ścisłych. Motywacja nie była badana.

Nie dziwi. Tylko, ktoś kto pewnych stanów doświadcza i wie jak sobie z nimi radzić może być psychologiem, ponieważ wie jak pomóc innym osobom z tym samym problemem. Zatem ma już doświadczenie w tej kwestii. Również doświadczenie ma osoba, która w ramach wolontariatu przed studiami pomagała chorym psychicznie.

Papierek to nie wszystko, bo nic nie znaczy on bez doświadczenia i talentu. Co z tego, że ktoś będzie miał papierek, jeśli będzie niedoświadczony i kompletnie bez talentu w danej dziedzinie. To zupełnie jakby polonista pracował w laboratorium fizycznym - wyobraźmy to sobie. :roll: No chyba, że ten polonista byłby jednocześnie geniuszem fizycznym to już co innego.
19-12-2008 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Chadkeren Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 81
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #53
 
Polonium napisał(a):To zupełnie jakby polonista pracował w laboratorium fizycznym - wyobraźmy to sobie. :roll: No chyba, że ten polonista byłby jednocześnie geniuszem fizycznym to już co innego
Hehe to jednak złe porównanie Oczko

"Bez wiary potykamy si? o ?d?b?o s?omy, z wiar? przenosimy góry."
19-12-2008 13:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Bardzo kiepskie. Gdybyś uwazniej czytał Polonium posty, to byś wyczytal, że aby otrzymać certyfikat terepeuty trzeba miec studia wyższe i kilka lat praktyki pod okiem mistrza.
Dodam, że u nas najbardziej cenione są certyfikaty wydawane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, dalej Instytut Terapii Gestalt i Pokskie Towarzystwo Psychiatryczne.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
19-12-2008 14:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Kyllyan napisał(a):Bardzo kiepskie. Gdybyś uwazniej czytał Polonium posty, to byś wyczytal, że aby otrzymać certyfikat terepeuty trzeba miec studia wyższe i kilka lat praktyki pod okiem mistrza.
Dodam, że u nas najbardziej cenione są certyfikaty wydawane przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, dalej Instytut Terapii Gestalt i Pokskie Towarzystwo Psychiatryczne.

Nic nowego. Praktyka = doświadczenie, a o doświadczeniu wspomniałem, że jest w psychologii ważne.
19-12-2008 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #56
 
aga napisał(a):A o co chodzi :?:


No bo ja chciałam się podzielić, a ludzie mnie zaraz zaczeli oceniać, bezpodstawnie...i mi smutno teraz..., myślałam, że to przyjacielskie forum... ;( Smutny

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
19-12-2008 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #57
 
Ej, chyba Ci się zdawało Oczko Albo za bardzo się przejmujesz :*
19-12-2008 16:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #58
 
aga napisał(a):Ej, chyba Ci się zdawało :wink: Albo za bardzo się przejmujesz :*

xD pewnie masz racje xD
Przytulanie
jest ok :roll2:

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
19-12-2008 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #59
 
Włóczykij - nadwrażliwość to też coś, nad czym trzeba popracować Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
19-12-2008 17:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #60
 
Annnika napisał(a):Włóczykij - nadwrażliwość to też coś, nad czym trzeba popracować Język

tiaaa, ja lubie czasem sie powygłupiać i zachowywać jak dziecko Język
moze to dlatego Duży uśmiech
jednym słowem: zrobić z igły, widły :diabelek:

hehe...o wy małe diablęta :diabelek: Duży uśmiech Szczęśliwy :mrgreen:

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
19-12-2008 23:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów