Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Leki psychotropowe
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
die_eule napisał(a):Lekarze bez badań przepisują psychotropy. Przepisuje sie je "na pałę"..
To niestety smutna prawda. Dodatkowo, lekarze nie uznają czegoś takiego, jak uzależnienie psychiczne. Jeśli lek nie daje objawów fizycznych uzależnienia, to - według wielu z nich - nie uzaleznia. I często przepisują placebo, mowiąc, że to lek uspokajajacy. Jestv to wprawdzie mniejsze zło, ale uzaleznic psychicznie mozna nawet od placebo.
.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
01-01-2009 06:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Zioła są pewniejsze np. waleriana, melisa itp. Mają działanie uspokajające a skutki uboczne to leczenie innych przypadłości przy okazji. Ale istnieją też zioła trujące, które w odpowiednio wyliczonych dawkach są składnikami leków i nie powodują śmierci czy stanu poważnego zagrożenia zdrowia.
01-01-2009 14:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Polonium napisał(a):Zioła są pewniejsze np. waleriana, melisa itp. Mają działanie uspokajające

...przy łagodnych stanach niepokoju. A przy silnych czasem psychotropy nie działają.
01-01-2009 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #49
 
Polonium, już raz Cię upominali, że chrzanisz... mówimy o czym innym to raz, a dwa zioła nas w tym temacie nie interesują. Trzy - powtarzasz się, cztery - rozmowa jest już ukierunkowana a trujące zioła nas nic a nic nie obchodzą tutaj tym bardziej.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
01-01-2009 15:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Milky Way Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 359
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ziółka owszem są dobre,ale na uspokojenie, bezsenność, małe nerwice (np żołądka), na trawienie Duży uśmiech

http://pl.youtube.com/watch?v=-k173d6TO9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=KBS4MQ1JS9...re=related

http://pl.youtube.com/watch?v=mG0HCICxHj...re=related
01-01-2009 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Ja byłam ostatnio u lekarza rodzinnego, który przepisał mi to, co chciałam na podstawie dawnej recepty. Może to rzeczywiście trochę przepisywanie "na pałę", ale jednocześnie babka musiała mi uwierzyć, że nie będę łykać benzodiazepin jak cukierków. Lekarz rodzinny zawsze uprzedza, że trzeba uważać i to tylko na doraźne stosowanie.
Nie wiem, w jaki sposób lekarz sprawdza, czy ktoś już jest na uzależniony od leków. I jak w ogóle sprawdzić, czy pacjent rzeczywiście ich potrzebuje? Stwierdza się to na podstawie wywiadu, więc to zawsze przepisywanie "na pałę".
01-01-2009 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Rodzinnego, to mam bardzo dobrego. Widać, że gościu się zna na rzeczy. Tak przynajmniej nie muszę iść do neurologa specjalnie.

Uzależnienie, to nie wiem jak można sprawdzić. Moim zdaniem lekarz, powinnien się zczaic że ktoś przesadza, bo za często po nie przychodzi.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
01-01-2009 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Uzależnienie fizyczne ma dwa osiowe objawy:
- wzrost tolerancji, co oznacza, że trzeba brać coraz wiecej i coraz częściej, albo coraz silniejsze środki, by osiągnąć ten sam skutek co dawniej
- objawy abstynencyjne, czyli przykre objawy psychosomatyczne gdy nie weźmiemy leku.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
02-01-2009 09:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
Nie ma bezpiecznych leków psychotropowych. Każde wcześniej lub później przyzwyczajają (a niekoniecznie silnie uzależniają) i jak przestają działać to objawy się nasilają i trzeba zmienić. Kolejny nowy lek daje na początku skutki uboczne, właśnie zanim organizm się przyzwyczai i tak w kółko. Czyli prawie nieustannie źle się czujemy, pomimo brania leków, bo albo właśnie zaczynamy albo kończymy przyjmować dany środek Uśmiech
02-01-2009 10:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #55
 
Dziś przeczytałam odnośnie boreliozy, równiez daje takie symptomy, że lekarz może stwierdzić nerwice.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
03-01-2009 01:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #56
 
Jest kilka schorzeń, które dają podobne objawy, również wśród zaburzeń psychicznych. Te ostatnie "lubią" się na siebie nakładać. Pewnie dlatego tak trudno wykryć, co tak naprawdę komuś dolega.
03-01-2009 02:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #57
 
Niestety psychotropy są dla niektórych ludzi jedyną nadzieją na normalne życie ;( normalne w sensie, że ktoś nie zachowuje się dziwnie, znie ma omamów itp. Smutny

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
25-02-2009 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #58
 
mysia napisał(a):Niestety psychotropy są dla niektórych ludzi jedyną nadzieją na normalne życie ;( normalne w sensie, że ktoś nie zachowuje się dziwnie, znie ma omamów itp. Smutny

Niestety rozumiem o czym mówisz Przytulanie
25-02-2009 16:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #59
 
a powiedzcie mi jakie są objawy brania takich leków? Te leki faktycznie robią z człowieka takiego "młotka" ? i czy ludzie którzy biorą takie leki mogą kiedyś się zmienić i być takim jak na początku...czy już nie da na to rady nic Smutny( ?
25-02-2009 16:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #60
 
ona17 napisał(a):a powiedzcie mi jakie są objawy brania takich leków?

Domyślam się, że pytasz o skutki uboczne?

ona17 napisał(a):Te leki faktycznie robią z człowieka takiego "młotka" ?

Nie wierz w stereotypy.

ona17 napisał(a):i czy ludzie którzy biorą takie leki mogą kiedyś się zmienić i być takim jak na początku...czy już nie da na to rady nic Smutny( ?

Skoro muszą brać psychotropy to chyba już się zmienili. To nie leki zmieniają człowieka.
25-02-2009 18:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów