Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Alkohol - mój problem
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #61
 
Dilerzy, rodzice, ćpające dzieci słusznie obarczasz ich winą . Zgadzam się z Tobą. Ale jaki sens jest obarcznie winą samych przedniotów? Offca chyba nie ma takiej rzeczy na świecie, której nie dałoby się użyć w celu zaszkodzenia drugiemu człowiekowi. Niezależnie czy chodzi o dymiącą spluwę cz o grudkę błota. Jak ktoś Cię rzuci grudą błota i upaprze Ci ciuchy to powiesz, że grudka błota jest zła? Dla mnie dragi są właśnie taką grudką, żeby za jej pomocą uczynić coś złego niezbędny jest człowiek.
01-09-2005 17:28
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #62
 
Powtarzam Ci jeszcze raz, że istnienie narkotyków byłoby bezsensowne, gdyby ludzie ich nie używali. Maki czy konopia mogłaby sobie służyć jako nieszkodliwa roślinka doniczkowa, to jeszcze bym zrozumiała, a co z chemicznymi narkotykami? Są na świecie rzeczy, które ku czemuś służą... Siekiera do rąbania drzewa, strzelba do polowania, nóż do krojenia jedzenia, strzykawka do aplikowania szczepionek, a które równocześnie moga stać się źle użytymi przedmiotami - siekiera do odrąbania komuś głowy, strzelba do zabicia kogoś, nóż do zadania komuś specjalnie bólu, strzykawka do wstrzyknięcia trucizny... Ok, wszystko się zgadza. Ale te przedmioty, jak i wiele innych mogą mieć zastosowanie zarówno dobre jak i złe. To logiczne. Jakby się chciało można zabić człowieka nawet łyżką kuchenną, ale również można nią wymieszać zupę. A dragi? Czy służą dobru ludzkiemu w jakiś sposób? Czy leczą na przykład (może poza bardzo nielicznymi wyjątkami)? Nie... Więc albo niech nie istnieją i nie będzie żadnego problemu, albo niech istnieją i będzie zawsze problem. Inaczej tego nie widze.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-09-2005 17:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #63
 
semper_malus napisał(a):O ile wiem to Bóg stworzył człowieka na swe podobieństwo. A marycha, koka i mak to bezsprzecznie Jego dzieło!!! Co? nie przewidział zastosowań?

jedna sprawa: Bóg jest Ojcem.

Czy jako ojciec, pokazałbyś swemu dziecku co jest dobre, a co złe? Z PEWNOŚCIĄ.

Czy starałbyś się za wszelką cenę ingerować w jego dorosłe życie? NA PEWNO NIE.

Pozostawiłbyś mu wolną wolę, co zrobi ze swoim życiem. mialbys jednak ŚWIADOMOŚĆ, że postąpiłeś właściwie, POKAZUJĄC mu rzeczy złe i dobre.

I tak robi Bóg. pokazał nam (a po częsci sami chcieliśmy w Raju, gdy Adam wsunął owoc poznania dobrego i złego), co jest dobre, a co złe.

LUDZIE MOGLI ŻYĆ W RAJU, ale szatan, namawiając Ewę i Adama do zerwania z Bogiem, pokazał im, co jest złe.

i tak działa Bóg. pokazuje nam ciągle, co jest dobre. szatan pokazuje nam, co jest złe.
A WYBÓR NALEŻY DO NAS.

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
01-09-2005 18:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #64
 
Offca napisał(a):A dragi? Czy służą dobru ludzkiemu w jakiś sposób? Czy leczą na przykład (może poza bardzo nielicznymi wyjątkami)? Nie... Więc albo niech nie istnieją i nie będzie żadnego problemu, albo niech istnieją i będzie zawsze problem. Inaczej tego nie widzę.

A muchomory sromotnikowe? Pierwotniaki? Skały? Służą? Nie - są. I tyle.


Po za tym z 85% Twojej wypowiedzi się zgadzam. Nie ma na świecie złych rzeczy, tylko ludzie źle z nich korzystają. Obarczanie narkotyków winą za narkomanię ma taki sens jak obarczanie winą giwery za pomocą której dokonano zabójstwa.
01-09-2005 18:52
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #65
 
semper_malus napisał(a):A muchomory sromotnikowe? Pierwotniaki? Skały? Służą? Nie - są. I tyle

Ludziom nie, ale zwierzętom i przyrodzie TAK :!: A co to wszystko musi służyć człowiekowi?! Zwierzęta też muszą z czegoś żyć Uśmiech W przyrodzie tak się składa nic nie jest niepotrzebne. Nie będę robić tutaj wykładu z biologii, ale służą i to wcale nie byle jak! Zresztą mówisz, że skały nie służą. Jak to nie? A po czym byś sobie robił piękne wycieczki? Hę?
Dlatego dalej stoję przy swoim co do narkotyków i ich użyteczności/nieużyteczności :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-09-2005 20:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #66
 
Z użyteczność/nieużyteczność to jedna kwestia. Określenie czy rzecz jest dobra/zła to inna.
01-09-2005 20:31
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #67
 
semper_malus napisał(a):Określenie czy rzecz jest dobra/zła to i

O to mi chodziło. Odnoszę to do poprzednich moich postów.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-09-2005 20:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Nie chce mi się śledzić całego wątku, więc wybaczcie, jeśli coś dubliję.

Dlaczego picie alkoholu (nie bezsensowne upijanie się i doprowadzanie do alkoholizmu) nie jest grzechem, skoro nawet małe ilości szkodzą zdrowiu?

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Sob 24 Maj, 2008 20:49 ]
Proponuję zapoznać się ze wcześniejszymi wypowiedziami. A dopiero później zadawać pytania 8)

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
24-05-2008 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #69
 
Ale jaja! Nawet nie wiedziałam, że jest taki wątek i pomyślałam, że Sivis ma problem z alkoholem :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: i się zdziwiłam :krzywy:
24-05-2008 20:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gosia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 247
Dołączył: Apr 2008
Reputacja: 0
Post: #70
 
Zacytuje słowa ks.Marka z innego wątku..

ks.Marek napisał(a):... powinieneś wiedzieć, że wszystko, co człowiek z umiarem używa i zgodnie z przeznaczeniem, to nie może to zaowocować grzechem, nie?

Bóg jest wielki - kocha? Go ma?o to nie kocha? Go wcale.
25-05-2008 09:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #71
 
czyli umiarkowane używanie prezerwatyw zgodnie z ich przeznaczeniem (nie jest dmuchanie baloników) nie owocuje grzechem. Dzięki
25-05-2008 10:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #72
 
PS napisał(a):czyli umiarkowane używanie prezerwatyw zgodnie z ich przeznaczeniem (nie jest dmuchanie baloników) nie owocuje grzechem. Dzięki
Wiesz jak w tej materii wygląda sprawa w KK. :twisted:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
25-05-2008 11:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #73
 
Tamat jest o alkoholu. Na temat środków antykoncepcyjnych pisaliśmy gdzie indziej :twisted:
25-05-2008 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #74
 
PS, za inteligentny jesteś na takie debilne uwagi Język

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
25-05-2008 14:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #75
 
Cytat:czyli umiarkowane używanie prezerwatyw zgodnie z ich przeznaczeniem (nie jest dmuchanie baloników) nie owocuje grzechem. Dzięki
Polecam szczególnie wlanie wody podanie na talerz pomiędzy parówkami w primaapirilis Uśmiech ;P ;P ;P :twisted:
Poza tym - prezerwatywa do niczego innego się nie nadaje ;P :diabelek:

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
25-05-2008 14:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów