Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy odłączenie tej kobiety bylo slusznym posunieciem??
Autor Wiadomość
Arab Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Czy odłączenie tej kobiety bylo slusznym posunieciem??
W koncu odbieraja jej zycie. Kiedy ona mogla by jeszcze zyc!!!
27-03-2005 21:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Arab... nie bardzo rozumiem o czym Ty tu mówisz... Możesz mnie naprowadzić, czy to ja tak kiepsko rozumiem :?

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-03-2005 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
zapewne chodzi arabowi o odlaczenie od aparatury kobiety ktora od 15 lat byla w spiaczce Oczko

no wlasnie, ale czy ona jescze zyla... w sensie, czy jej czynnosci zyciowe byly podtrzymywane wylacznie przez sprzet medyczny? czy nastapila juz smierc mozgowa?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
27-03-2005 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Moim zdaniem popełniono zło. Eutanazja nie jest popierana przez Kościół.
Dziś oglądałam wiadomości i zszokowały mnie informacje. Rodzina tej kobiety uważa, że nie wyraziła ona zgody na odłączenie urządzeń podtrzymujących jej życie, mąż natomiast twierdzi na odwrót. I stało się. Lekarze odłączyli jej aparaty, które dostarczały jej pożywienie. Na koniec komentarz, że tak oto, kobiecina powinna w ciągu dwóch tygodni umrzeć. Dla mnie szok, jak można było coś takiego zrobić :!: Nieetyczne, niemoralne, niehumanitarne :!:
Co z tego, że kobieta jest w śpiączce, ale to dalej człowiek! Ludzie po dłuższych śpiączkach się budzili! Wydaje mi się, że może po prostu jej mąż miał dosyć opiekowania się zniedołężniałą żoną :?

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-03-2005 21:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
ja juz sie zgubilam w calej tej sprawie...
odlaczenie od sprzetu bylo nieludzkie, z tego co sie orientuje to sad na wniosek meza zadecydowal o odlaczeniu sprzetu.. prawdopodobnie maz chcial si jej pozbyc, by moc na nowo ulozyc sobie zycie z inna Smutny sad zadecydowal ze kobieta powinna umrzec, a czy to nie Bog jedynie ma takie prawo decydowac kiedy powinien nastapic koniec ziemskiej wedrowki?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
27-03-2005 21:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja nawet czytałam o tej kobiecie, że inni lekarze stwierdzili iż kobieta nadal czuła... że to po prostu zabicie jej, sprawienie jej bólu...
Eutanazja... - powinni tego zabronić... Dla mnie to nieludzkie :!:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-03-2005 21:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arab Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Przeciez ona z glodu umiera!!!

[ Dodano: Nie 27 Mar 2005 21:24 ]
Kazdy czlowiek ma prawo do zycia ...........czy chory czy zdrowy. Wszyscy jestesmy ludzmi. A eutanazja jest niedopuszczalna tak samo jak abora\cja
27-03-2005 21:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
I z odwodnienia... Wiem juz teraz na sto procent o kim mówisz Arab... to jest okropne co ludzie robią. Czy nie dali sobie za dużej władzy do decydowania o życiu i śmierci drugiego człowieka :!: Jestem chyba zbyt wrażliwa na takie rzeczy, bo choć nie znam tej kobiety, nie znam jej rodziny i okoliczności to wyć mi się chce, gdy uświadamiam sobie jak ona bardzo cierpi...
Przecież żaden sąd nie może mieć prawa o decydowaniu o skazaniu kogoś na tak wielkie cierpienie :!:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-03-2005 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
dla mnie to jest jednoznacznie zabojstwo... odlaczenie od aparatury... ale samo stwierdzenie ze bedzie umierac ok 2 tygodni... sory, ale osoby ktore teiwrdzily ze ona juz nie zyje takim swierdzeniem same sobie zaprzeczaja... czy zyjemy w czasach kiedy o zyciu innych decyduje drugio czlowiek? czy eutanazja ma sznse stac sie codziennoscia?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
27-03-2005 21:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arab Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Dokladnie od tego jest nasz Pan. A sedzia chce sie moze w NIego zabawic. Trudno powiedziec.

[ Dodano: Nie 27 Mar 2005 21:28 ]
wszystkow teraz w rekach Boga. Bo bez niego ta kobieta bedzie miala ciezka smierc
27-03-2005 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Powiedziałam mojej babci o tym temacie... Jest strasznie oburzona... Jej zdanie jest takie jak większości z nas... że to po prostu coś gorszego niż zabójstwo... ptrzecież ta kobieta nie była jedynie przytrzymywana przy życiu przez aparaturę, ona miała jakiś kontakt z otoczeniem... I jeszcze to, że będzie umierała tak długo... przecież to zwykłe barbarzyństwo :!: Dlaczego ludzie wykorzystują swoją jakąkolwiek władzę w taki sposób... :?: :!: Ja nie wiem... Po prostu mi brak słów... Zabić kogoś, żeby się od niego uwolnić... Ludzie... opanujcie się...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-03-2005 21:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
Julio, uważam, że możemy miec rację, jeśli chodzi o jej męża. Facet miał dosyć i już. Bo gdyby był choć troche wrażliwy, nie postąpił by tak, ale ewentualnie oddał ją pod czyjąś opiekę. Ale nie nasza sprawa sądzić :roll:
To co się dzieje jest straszne. Mimo śpiączki, ta kobieta nadal żyje. Teraz umiera z głodu i pragnienia. To jest ludzkie??? :x Przecież to chyba gorsze, niżby jej po prostu coś wstrzyknęli, by od razu umarła... a tak?? śmierć w męczarniach! Nie popieram żadnego rodzaju uśmiercania ciężko chorych... Ale to jest po prostu jakiś koszmar!
Wbrew pozorom uważam, że ta kobieta będzie umierała w okropnych męczarniach. Może nie okazywać tego na zewnątrz, ale lekarze nie mogą przecież wiedzieć co kryje się w jej psychice, sercu, duszy... Ona będzie to wszystko czuła. Jestem pewna... :cry:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-03-2005 21:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Arab Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 66
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #13
 
czuje przeciez ona jest glodna naprawde wspolczoje jej mezowi. On jest poprostu bez serca. Jest zwyklym egoista bo odbiera komus zycie dla wlasnego pozytku.
27-03-2005 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Offca... :cry:
Gdyby jej coś wstrzyknęli, żeby od razu umarła to byłoby to w świetle prawa zabójstwo i pewnie sąd i szpiotal zostałyby jeszcze o to oskarżone...
A tak to odłączenie od aparatury... - dla niech nie zabójstwo...
Poryte polskie prawo :!:
Pozwolić na coś takiego :!:
Ja nie moge tego zrozumieć... A czy gdyby sędzia widział/a że za jakiś czas on będzie na miejscu tej kobiety tez by tak postąpił/a :?:
Albo ten cały "ukochany" mąz :?: :!:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
27-03-2005 21:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
http://info.onet.pl/1073816,12,item.html

[ Dodano: Nie 27 Mar 2005 21:44 ]
Będę się za nią modlić ;(

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-03-2005 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów