Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
dlaczego ten Bóg a nie inny?
Autor Wiadomość
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Wiem co to jest ekskomunika Oczko
Na razie tylko się rozglądam, szukam odpowiedzi, bo wiele myśli kłębi się w mojej głowie. Wiele widzę sprzeczności, które chce wyjaśnić i jeśli się okaże, że znajdę sobie lepsze miejsce, takie które będzie mi odpowiadało nie zawaham się zmienić swojej drogi Oczko

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
29-12-2008 03:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
kłapciu napisał(a):A gdzie to wyczytałeś w moim poście? Dziwne bo nic takiego nie napisałam Czytaj uważnie )

Czytam ze zrozumieniem...

http://www.ewangelizatorzy.pl
29-12-2008 11:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
No to tym samym powinieneś zauważyć, że nigdzie nie napisałam, że religia chrześcijańska została stworzona przez człowieka

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
29-12-2008 14:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #34
 
Czyli tok myślenia taki: Nie patrzę na Bożą wolę, na Jego zamiary wobec mnie, a uważam, że wiem lepiej, gdzie mi będzie dobrze (choć przecież to Pan wszystko wie i zawsze ma najlepszą drogę dla człowieka) i tam, gdzie mi będzie najprzyjemniej, tam pobiegnę, tak?

Czyli w gruncie rzeczy, nie uznaję już Jezusa Panem mojego życia, ale sama próbuję być panią i twierdzę, że najważniejsza jest moja przyjemność, moje ego, żeby mi było łatwiutko i przyjemnie.

Zdajesz sobie sprawę, że w taki sposób piszesz?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-12-2008 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #35
 
Odpowiadając na tytułowe pytanie.
Przecież jest tylko jeden Bóg, nie ma żanego innego. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
29-12-2008 16:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
Talmid napisał(a):Odpowiadając na tytułowe pytanie.
Przecież jest tylko jeden Bóg, nie ma żanego innego. Uśmiech

Jeden Bóg tylko każdy inaczej Go nazywa, tak?
To masz na myśli?

Omyk a nie razi Cię to, że wierzysz w Chrystusa tylko dlatego, że tutaj się urodziłaś? Gdybyś urodziła się w innej kulturze wyznawałabyś też Jezusa? Jesteś tego pewna?
Przeczytaj pierwszy post na dobry początek Uśmiech A potem użyj wiedzy, rozumu i odpowiedź sobie na pytanie? Jak dla mnie jest to co najmniej dziwne.

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
29-12-2008 17:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #37
 
Jeżeli tylko miałabym łaskę poznania Pana, to z pewnością chciałabym Jemu wierzyć! A ufam, że tę łaskę bym miała.

Dlaczego uważasz, że każdy inaczej nazywa tego samego Boga? Przecież Bóg wyraźnie powiedział, jak mamy Go nazywać.

p.s. Poza tym nie wierzę w Chrystusa tylko dlatego, że się tu urodziłam Uśmiech
Przez lata żyłam z dala od Niego, po czym zadałam sobie pytanie, czy naprawdę wierzę w to, że Kościół mówi prawdę o Bogu, czy wierzę w takiego Boga. Nie "czułam" tego wcale, ale rozumowo ujmując powiedziałam, że tak, chyba wciąż wierzę. Kolejne pytania, nie wiem nawet, czy to ja je zadałam, czy Duch Święty mnie pytał: w takim razie czemu żyję tak, jak żyję? Czemu moje życie jest bez wiary, bez Boga? Uznałam, że chcę. Chcę żyć z Jezusem, chcę przyjść do Niego.
Lata wcześniej rodzice wybrali aby ochrzcić mnie w wierze katolickiej, ale nie tylko dlatego jestem dzisiaj w Kościele. Poznałam Jezusa i przyjęłam go moją własną decyzją.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-12-2008 17:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
kłapciu napisał(a):nie razi Cię to, że wierzysz w Chrystusa tylko dlatego, że tutaj się urodziłaś? Gdybyś urodziła się w innej kulturze wyznawałabyś też Jezusa?
Kościół jest misyjny i niesie Dobrą Nowine... i czy byś się urodziła tutaj czy też Indiach itd może się tak zdarzyć że urodziłaś się w rodzinie chrześcijańskiej :mrgreen:
Kościoł, nie wyklucza ludzi, którzy nie słyszeli o Chrystusie.
Kwestia wiary, to też twoja zgodna, ty sama musisz powiedzieć Chrystusowi tak.
W czasie chrztu rodzice zdecydowali, można rzec, odpowiedzieli na stwierdzenie Chrystusa aby przynosić do Niego dzieci. A jak dziecko podroście, musi ponowić ową zgodę.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-12-2008 18:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
kłapciu napisał(a):Jeden Bóg tylko każdy inaczej Go nazywa, tak?
To masz na myśli?
Tak. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
29-12-2008 19:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
Skoro jeden Bóg tylko każdy inaczej Go nazywa to dlaczego KK nakłada kary na osobę, która zmieni wyznanie. Przecież niby wierzyłaby w tego samego Boga tylko pod inną nazwą.

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
29-12-2008 19:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #41
 
Talmid, każdy to kto?
Każdy, kto wierzy w jakiegokolwiek Boga? W jednego Boga? Czy tylko wyznawcy 3 religii - chrześcijaństwa, judaizmu i islamu?

Czy hinduista wierzy w tego samego Boga? Czy w masę bożków? Czy buddysta wierzy w Boga? Sam deklaruje co innego... Czy wyznawca 'flying spaghetti monster' po prostu inaczej nazywa Boga?

Nie każdy kult wielbi Jedynego Boga.
3 wielkie religie - owszem. Ale reszta?...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-12-2008 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #42
 
Wcale nie nakłada żadnych kar.
To człowiek sam zmienia wyznanie.
Jak się nie wypisze sam z KRK to gdzie indziej go nie przyjmą.
Nie można formalnie należeć do dwu różnych wyznań.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
29-12-2008 20:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #43
 
Omyk mi cały czas chodzi o te 3 religie inne mnie nie interesują. Czy będąc wyznawcą tamtych religii można osiągnąć zbawienie?

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
29-12-2008 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #44
 
Talmid ma rację, trzeba wziąć pod uwagę na czym polega rodzaj kary kościelnej zaciągany przez apostatów i na fakt, że jest ona zaciągana przez nich samych.

Co do zbawienia krótko: Tak, można.
Ale i tak przez udział w Kościele ;-) nie umiem tego wyjaśnić, może potem znajdę, albo ktoś poda stosowny cytat z dokumentów Kościoła. Wszyscy, którzy są poza Kościołem, jeśli są zbawieni, otrzymują to zbawienie przez wzgląd na swoją dobroć i wierność prawu moralnemu i prawom wyznawanej religii (mowa o jednej z 3 wielkich), ale na mocy tego zbawienia, które realizuje się w Mistycznym Ciele Chrystusa, przez zjednoczenie z Nim (z Kościołem), nawet nieświadome. uf, zdecydowanie lepiej byłoby znaleźć ten cytat...

Pytać o możliwość zbawienia w innej religii to mniej więcej tak, jakby mogąc swobodnie oddychać pełną piersią pytać, przy zakopaniu jak głęboko pod ziemię nie będziesz już mogła oddychać. Jeśli oddychasz swobodnie, to nie będziesz chciała zakopywać się 10 cm pod ziemią i zastanawiać, czy tam jeszcze da się przeżyć, prawda?
Tylko w Kościele jest pełnia prawdy. Tu oddychasz swobodnie.
Myślisz, że tam będzie ci wygodniej?

[ Dodano: Pon 29 Gru, 2008 20:08 ]
Podaję źródło moich rewelacji: http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/...iesus.html Uśmiech
Deklaracja Dominus Iesus

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-12-2008 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #45
 
Jeśli chodzi o moją wiarę... to przede wszystkim dlatego....

http://pl.youtube.com/watch?v=8nWCsVudn5U

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
29-12-2008 22:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów