Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Charyzmat głoszenia [Ewangelii] z mocą
Autor Wiadomość
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Annnika napisał(a):Talmid, powtarzasz po mnie.
Nic nie powtarzam.
"Pięćdziesiątnica", o której wspomniałaś i "Ewangelizacja z mocą", o której ja wspomniałem to dwa różne kursy.

"Ewangelizacja z mocą" to kurs raczej eliterny przeznaczony, zasadniczo dla księży i niektórych liderów świeckich.
Inna sprawa, kto na niego faktycznie jeździ. :oops:

"Pięcdziesiątnica" jest dla wszystkich i jest robiona zazwyczaj w okolicach święta zesłania Ducha Św. , choć nie tylko.

Ewangelizacja z mocą uczy jak ewangelizować z mocą, czyli głównie za pomocą czynienia cudów. :jupi:

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
06-01-2009 23:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Ja byłam na tym drugim - jako lider Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-01-2009 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Talmid napisał(a):Ewangelizacja z mocą uczy jak ewangelizować z mocą, czyli głównie za pomocą czynienia cudów.
Aha. To mnie rozłożyliście na łopatki. Powaga.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-01-2009 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
Brzmi dość "ciekawie". To znaczy, że co? Pojadę i nauczycie mnie, jak czynić cuda? Czy czego mnie nauczycie? ](*,)

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-01-2009 00:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
omyk, też mnie to zaciekawiło. Będąc 6 lat w Odnowie o czymś takim nie słyszałam wogóle.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-01-2009 00:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
omyk napisał(a):Brzmi dość "ciekawie". To znaczy, że co? Pojadę i nauczycie mnie, jak czynić cuda? Czy czego mnie nauczycie? ](*,)

No mnie się zdaje, że uczą ewangelizacji z namaszczeniem, tak, by słowa przenikały do serc i je przemieniały. Co do cudów - czy to od człowieka zależy? Może bardziej chodzi o odkrywanie, bądź rozwijanie charyzmatów potrzebnych do skutecznej ewangelizacji? A co do samego kursu - chyba jest on przeznaczony dla tych, którzy podejrzewają, że Bóg obdarza ich charyzmatem ewangelizacji i idą za głosem wewnętrznym? Zresztą na jakikolwiek kurs się nie idzie dla własnego "widzimisię" albo po to, by kolejny kurs "zaliczyć", tylko Pan wzywa w stosownym czasie.
07-01-2009 01:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #22
 
Ale samego namaszczenia nie nauczysz Oczko
A nie każdy jest obdarzony charyzmatem czynienia cudów, czy charyzmatami uzdrowień.

Chyba, że kurs jest na tyle elitarny, że mogą na niego jechać tylko osoby z rozeznanymi takimi, a nie innymi charyzmatami (znowu: nie z "widzimisię" pt. "chciałbym mieć", tylko naprawdę rozeznałem/rozeznano i mam). Z tym, że to też się źle kojarzy.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-01-2009 07:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
omyk napisał(a):Ale samego namaszczenia nie nauczysz Oczko

Jasne, że nie, toteż odpowiedź masz dalej.

omyk napisał(a):Chyba, że kurs jest na tyle elitarny, że mogą na niego jechać tylko osoby z rozeznanymi takimi, a nie innymi charyzmatami (znowu: nie z "widzimisię" pt. "chciałbym mieć", tylko naprawdę rozeznałem/rozeznano i mam). Z tym, że to też się źle kojarzy.

A kurs Paweł na przykład? Nie jest elitarny?
07-01-2009 10:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #24
 
Nie wiem. Mówiono mi, że po Filipie mogę jechać, tylko jest długi. I nie "co weekend" organizowany. A teraz kursy mnie w ogóle średnio interesują, bo mam wspólnotowe rekolekcje, więc nie tęsknię do nich Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-01-2009 15:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
aga napisał(a):Nie jest elitarny?
Teraz to chece wyjdą, ten jest dla wyjątkowych a ten już nie.
Tylko ciekawe co mają uczynić osoby, które wogóle nie korzystają z tego typu kursów gdyż obrały inna drogę :-k

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-01-2009 15:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #26
 
Tak, o tym myślałam. Powstaje rozróżnienie: my tutaj jesteśmy po kursie, potrafimy ewangelizować z mocą, czynimy (my?!) cuda. Reszta jest gorsza, nie mogła się dostać na kurs. Oczywiście nikt tak nie mówi wprost, pełniutka pokora, itd. itp., ale wszyscy czujemy, o co chodzi. Szemranie: "on był na KURSIE!" Nie ma czegoś takiego?
Tak naprawdę nie ma większego i mniejszego stopnia "wtajemniczenia w chrześcijaństwo", to znaczy nie różnicujemy go na podstawie rodzaju posługi charyzmatycznej.
Bliżej Pana Boga może być osoba, która zamiata w kościele, kiedy nikt nie widzi, żeby "charyzmatycy" mieli czysto, niż ci, którzy się czują "elitą", bo pojechali na "elitarny kurs".

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-01-2009 15:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Rachel napisał(a):[
Tylko ciekawe co mają uczynić osoby, które wogóle nie korzystają z tego typu kursów gdyż obrały inna drogę :-k

Ale mówimy o ludziach, którzy drogę obrały. I dla nich kurs ma być etapem rozwoju, ma uzdalniać do jeszcze lepszej służby, a nie dawać prestiż.

omyk napisał(a):Szemranie: "on był na KURSIE!" Nie ma czegoś takiego?

Owszem, jest.

Ps. Dla mnie wszystkie kursy są "elitarne", bo na żadnym nie mogę być.
07-01-2009 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #28
 
Z teologicznego punktu widzenia nie chodzi tu o żadne nowe namaszczenie, ale o rozbudzenie :jupi: tego, co już jest. Podobnie jak na kursie Filipa. Uśmiech

A z drugiej strony kurs jest również po to, żeby się nauczyć, jak posługiwać czynieniem cudów, żeby to robić profesjonalnie, a nie odstawiać amatorszczyzny. :!:

Można się też nauczyć jak organizować meetingi uzdrowieniowo - ewangelizacyjne w praktyce, gdyż jest też, przecież część praktyczna, na zakończenie. Uśmiech

Ja przykładowo najwięcej z tego wyniosłem właśnie w dziedzinie organizacji tego typu imprez, motywacji, PR itd.
Zreszrtą wtedy właśnie byłem, między innymi, liderem organizacyjnym.
A przecież ktoś musi taką imprezę zorganizować i trzeba wiedzieć jak to robić.
Zatem każdy może z tego samego kursu wynieść coś innego. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
07-01-2009 15:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Talmid napisał(a):Z teologicznego punktu widzenia nie chodzi tu o żadne nowe namaszczenie, ale o rozbudzenie :jupi: tego, co już jest. Podobnie jak na kursie Filipa. Uśmiech

... i na każdym innym kursie. O tym samym mówiłam wcześniej, Talmid Uśmiech
07-01-2009 15:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #30
 
aga napisał(a):
Talmid napisał(a):Z teologicznego punktu widzenia nie chodzi tu o żadne nowe namaszczenie, ale o rozbudzenie :jupi: tego, co już jest. Podobnie jak na kursie Filipa. Uśmiech

... i na każdym innym kursie. O tym samym mówiłam wcześniej, Talmid Uśmiech
Zgadza się Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
07-01-2009 15:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów