Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rekolekcje ignacjańskie
Autor Wiadomość
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #1
Rekolekcje ignacjańskie
Poproszono mnie o umieszczenie linku z rekolekcjami nauki modlitwy oparte na duchowości św. Ignacego.

http://www.jezuici.pl/szkola/


P.S. Specjalnie dla Kasji-znajomej z oazowego FORUM Szczęśliwy
29-06-2004 23:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Daidoss -> buzka Szczęśliwy dzięki wielkie za pomoc.... Duży uśmiech Tak, jest to link do stronki dotyczącej rekolekcji ignacjanskich specjalnie dla mlodzieży. Te rekolekcje to "Szkoła kontaktu z Bogiem " ( sama jestem jej absolwentką Uśmiech ) polecam gorąco odprawienie tych rekolekcji...Pozdrawiam serdecznie Uśmiech

"Uczyniwszy na wieki wybór w ka?dej chwili wybiera? musz?."
30-06-2004 11:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #3
 
Szkoda, ze te rekolekcje sa tak drogie. Bo niby na tym folderku cena jest nawet przecietna, ale to tylko 3 dni. A widzialem oglszenia rekolekcji tych samych, ktore trwaja 7 dni i za noclego biora ponad 40zl. Wiec jak dla mnie to troche przesada.
Jak czlowiek ma wzrastac kiedy ceny daja po glowie tak, ze sie podniesc nie mozna??
01-07-2004 10:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #4
 
Rasta, Szkoła Kontaktu z Bogiem to sa inne rekolekcje tez ignacjanskie, ale dla młodzieży, dlatego są krótsze i tańsze niż takie jak dla dorosłych...a jesli chodzi o pieniadze, to brak kasy nie jest przeszkoda w ich odprawieniu bo jezeli kogos na prawde nie stac za SKzB zaplacic to zawsze z jezuitami mozna sie "dogadać"...Pozdrawiam serdecznie Szczęśliwy

"Uczyniwszy na wieki wybór w ka?dej chwili wybiera? musz?."
01-07-2004 16:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ze swojej steony polecam rekolekcje ignacjańskie u Sióstr Wielkiego Zawierzenia w Blizne. Piękna okolica oraz rodzinna atmosfera i wspaniała opieka Sióstr. co do kwesti finansowej nie jest to żaden problem ponieważ obowiązują dobrowolne ofiary.
Zapraszam na stronę WNMWZ http://www.zawierzanki.pl

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
27-08-2004 12:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Swiderek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 264
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #6
 
Popieram to co napisal Tomek ptak. W bliznem jest naprawde przepieknie i warunki jak na takie rekolekcje tez sa bardzo dobre. Warto dodac ze siostry opiekuja sie osobami na rekolekcjach a konferencji wysluchuje sie z tasm magnetofonowych. Gdybyscie zobaczyli radosc jaka bije od tych siostr to uwierzylibyscie mocniej naprawde.Uśmiech
27-08-2004 16:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #7
 
Te siostry z jakiego sa zgromadzenia ?
01-09-2004 07:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #8
 
Siostry są ze Wspólnoty Niepokalanej Matki Wielkiego Zawierzenia nie jest to jeszcze zgromadzenie zakonne lecz Wspólnota z tego co sie orientuje ojciec założyciel jest w trakcie prac nad konstytucją zgromadzenia.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
01-09-2004 10:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #9
 
A moze wtym temacie cos wiecej o tych rekolekcjach ?? Slyszalem, ze jest to niesamowity czas. Ja mam 18 lat i czy juz moglbym takie rekolekcje odbyc?? Czy jeszce zawczesnie?
01-09-2004 11:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #10
 
Rasta napisał(a):Slyszalem, ze jest to niesamowity czas. Ja mam 18 lat i czy juz moglbym takie rekolekcje odbyc?? Czy jeszce zawczesnie?
Tak jest o naprawdę niesamowity czas łaski. Jak narazie jestem tylko po pierwszym tyg. ĆD i był on dla mnie niesamowitym wejsciem w głąb siebie i poznaniem samego siebie i mojej wiary i grzeszności Myślę że po tym czasie zaczął sie kształtować człowiek-chrześcijanin. Co do dynamiki to ja jej zdradzać nie bede i bo jestem zdania zzzze poprostu trzeba je przeżyć samemu ( to np. tak jak by ktoś opowiedział co dzieje sie po kolei np na kursie Filp nie było by tego efektu Oczko ) A co do wieku to już zależy od rozeznania na jakim "poziomie" jest Towoja wiara myśle ze dobrze byłoby porozmawiać o tym z kapłanem, lecz np. moja siostra która ma 19 lat od 4 jest w Odnowie po pierwszym tyg. ĆD stwierdziła że to było troszkę za wcześnie i że powinna z tym jeszcze trochę poczekać ale jak pisałem jest to sprawa indywidualna.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
01-09-2004 13:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #11
 
Wlasnie chcialem napisac to co Tomek pisal, ze aby konsultowac to z kaplanem. Aby on pomogl rozeznac czy to juz dobry czas.
01-09-2004 14:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #12
 
ojoj ale ja mam braki u Was na forum ....a co do rekolekcji..to ja bylam na rekolekcjch dla mlodziezy, czyli SKzB nei odprawialam jeszcze tygodni...bo po prostu wydawalo mi sie ze moga byc dla mnei jeszcze za "trudne" dlatego mysle ze jezuici dobrze zrobili organizujac specjalne rekolekcje dla mlodziezy troszke inne niz dla doroslych...SKzB sa odpowiednie dla ludzi od 16-23 lat...dlatego Rasta polecam Ci ta Szkole...ale mysle ze opinia ksiedza w tej sprawie moze pomoc...
pozdr.KASIA

"Uczyniwszy na wieki wybór w ka?dej chwili wybiera? musz?."
20-09-2004 20:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ania86 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 15
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #13
 
Tygodnie są dla dorosłych, przed nimi jest tygodniowy fundamemt, czyli to co młodzierz robi na SKzB stopniu I i II. Ja osobiście polecam SKzB, bo konferencje są świetne, wydaje mi się, że co innego jest słuchac ich z taśmy, a co innego gdy mówia je Jezuici. Zwłaszcza ks. Wojtek. Poprostu to trzeba przeżyć. No i SkzB prowadzą świetni jezuici, z tym, który był moim przewodnikiem podczas tych dni mam dalej kontakt i dalej mi pomaga.

I teraz prośba. Chciałabym dowiedzieć się więcej o tych Siostrach zakonnych. Z pewnych względów mnie to szczególnie interesuje Uśmiech
23-09-2004 10:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 12
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #14
 
Aniu , szkoda ze nie masz GG bo bym z Toba pogadala...latwiej przekazywac inf. przez GG jest szybciej i wogole...ale dobra..postaram sie przeslac Ci stronki o zakonach zenskich...sama mnie to tez zaczyna interesowac....Pozdrawiam serdecznie Uśmiech - CASSIA

"Uczyniwszy na wieki wybór w ka?dej chwili wybiera? musz?."
23-09-2004 16:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Tomek ptak Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #15
 
Aniu jeśli hcesz sie dowieć czegoś więcej o Siostrach Zawierzenia proponuje spróbować u źródła Oto mail domu w Blizne drblizne@op.pl <drblizne@op.pl> Siostry napewno Ci odpowiedzą.

?WIECIE MOIM MIASTEM
POLPAK MO
IM ?YCIEM
JEZUS MOIM PANEM
23-09-2004 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów