Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Autor Wiadomość
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #16
 
I mam jeszcze z jednym problem osattnio na adoracji moja kolezanka która siedziała na przeciwko zaczeła się smiać (nie wiem tak sie czasem zdarza) więc ja się wkurzyłam i ją opiepszyłam zeby sie nie smiała...ona po tym się na mnie obraziła....czy dobrze zrobiłam? czy raczej powinnam na to nie zwracać uwagi i skupić sie na modlitwie? ale kiedy czasem się nie da przez takiego zachowanie? nie mówie ze ja święta jestem bo też mi się czasem zdarzyło...no ale ogólnie pytam..
27-01-2009 22:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #17
 
To zależy, jeżeli ktoś gada i się śmieje niepotrzebnie, przeszkadzając innym, to można zbagatelizować, albo kulturalnie i spokojnie zwrócić uwagę.
Jeśli natomiast to jest Boży śmiech, to nie upominaj nawet, jeśli to nie jest charyzmat.
Ostatnio byłam świadkiem sytuacji, gdzie przyszedł do kaplicy w katedrze mojego miasta bardzo biedny i zaniedbany człowiek, był cały przemoczony, a w kaplicy jest ogrzewanie podłogowe... Chciał się ogrzać przy Panu. W czasie adoracji zaczął się śmiać, ale w taki dobry, ciepły sposób, skojarzyło mi się to z darem śmiechu, a jeśli nim nie było, to mogło wynikać jeszcze z jakiś zaburzeń psychicznych. Tak, czy siak, niczemu nie był winien, ale niestety pobożna starsza pani zwróciła mu uwagę w niezbyt miły sposób. Sytuacja powtarzała się dwukrotnie, po czym jeszcze kilka razy się czepiała różnych spraw, chciała go wyprosić z kaplicy, widocznie jej przeszkadzał... Smutny W końcu jak jej zwróciłam uwagę, żeby go zostawiła, to powiedziała, że on jej przeszkadza koło niej i niech idzie gdzie indziej. Chodziło po prostu o to, że niezbyt przyjemnie pachniał...
Ostatecznie to ona przesiadła się na drugi koniec ławki i modliła się dalej Koronką do Miłosierdzia Bożego, m.in. "za ubogich i bezdomnych" (bo taka była jedna z intencji)...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
27-01-2009 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #18
 
mam pytanko...znacie może jakąmś modlitwę na Początek Adoracji? chodzi mi o to żeby w modlitwie było dodane żeby pomodlić się za tych co są nie obecni,że nie mogli przyjśc itp? szukam po necie ale nic nie mogę znaleśćSmutny
01-02-2009 22:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
reniaa Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Odnośnie młodych na Adoracji to w Pieniężnie na Spotkaniach Młodych są ich po prostu tłumy... Polecam:
http://www.seminarium.org.pl/klerycy/czu...kiedy.html
06-04-2009 14:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hacunamatata Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #20
 
omyk napisał(a):Ostatnio byłam świadkiem sytuacji, gdzie przyszedł do kaplicy w katedrze mojego miasta bardzo biedny i zaniedbany człowiek(...) ale niestety pobożna starsza pani zwróciła mu uwagę w niezbyt miły sposób (...) W końcu (...) jej zwróciłam uwagę, żeby go zostawiła, to powiedziała, że on jej przeszkadza (...) Ostatecznie to ona przesiadła się na drugi koniec ławki i modliła się dalej Koronką do Miłosierdzia Bożego, m.in. "za ubogich i bezdomnych" (bo taka była jedna z intencji)...
Zapomniałaś dodać modlitwę dziękczynną: "dzięki Ci, Boże, że nie jestem jak ta pobożna starsza pani, tylko kocham Cię sercem szczerym i prawdziwym, bez fałszu i zakłamania". Na pewno ta modlitwa jak dym kadzidła poleciała by... gdzieś na pewno by poleciała...

"Be nice to the gnomes"
07-04-2009 14:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Daruj sobie. Opisałam moje odczucia. Twoja ich interpretacja jest zbędna. Syr 11,7

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
07-04-2009 14:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
hacunamatata Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #22
 
omyk napisał(a):Daruj sobie. Opisałam moje odczucia. Twoja ich interpretacja jest zbędna. Syr 11,7
Zgoda. Może nie w miejscu publicznym. Przepraszam. Nie potrafiłem sobie odmówić satysfakcji wskazania pęknięcia w "nieskazitelnym" pancerzu. Jeżeli chciałabyś bardziej porozmawiać o tym - zapraszam na PW.

"Be nice to the gnomes"
07-04-2009 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
ona17 napisał(a):mam pytanko...znacie może jakąmś modlitwę na Początek Adoracji? chodzi mi o to żeby w modlitwie było dodane żeby pomodlić się za tych co są nie obecni,że nie mogli przyjśc itp? szukam po necie ale nic nie mogę znaleśćSmutny
Zawsze możesz sama ułożyć... Oczko

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
07-04-2009 16:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
Są też książki Uśmiech dotyczące bezpośrednio adoracji i tam też są modlitwy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-04-2009 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
ona17 napisał(a):.znacie może jakąmś modlitwę na Początek Adoracji?

Dobrze, abys przeczytala jakis werset z Pisma Swietego, potem wlasnie tym wersetem sie modlila. Ale najwazniejsze pomodl sie do Ducha Swietego, On ci pomoze w moglitwie Adoracyjnej.
08-04-2009 10:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów