Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Łatwe pieśni,piosenki religijne na gitare
Autor Wiadomość
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #46
 
Mam proźbe prosze o jak najszybszą odpowiedź jest tu taka piosenka na wrzucie http://www.wrzuta.pl/audio/tCHX2NW0yh/13...tlosc_dnia powiedzcie mi jakiego używają tam bicia (chodzi mi o to : kiedy na doł kiedy do góry itp)
19-03-2009 20:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #47
 
a ja mam do tego inne bicie (i chwyty też) po obejrzeniu wywiadu z autorem tego kawałka, gdzie pokazywał jak on to gra Uśmiech

jak nie umiesz tego za bardzo rozgryźć, to licz sobie na 4 (jeśli chodzi o takt piosenki) i nie ma większego znaczenia jak bijesz (góra dół), jeśli zmieścisz się w rytmie. gęściej lub mocniej bić możesz tam, gdzie pokrywa się to z akcentem wokalnym lub tam, gdzie utwór sam z siebie buduje napięcie.
dodatkowo powiem, że ogólnie w prostych kawałkach jest tak, że tam gdzie są niższe tony to bijesz z góry i bardziej po basowych strunach, a tam gdzie wyższe tony to bijesz z dołu i bardziej po strunach wiolinowych. ponadto (nie wiem w jakiej tonacji to będziesz grała), ale np. w chwytach typu D-dur bijesz uderzając od/do struny d (4 od dołu licząc) przez struny wiolinowe bez ruszania strun a i e, a np. przy chwytach jak uproszczone C-dur (czyli to co większość traktuje jako normalne C-dur; ta wersja C, gdzie nie przyciskasz nic na basowej strunie e) nie uderzasz w basowe e, tylko w pozostałe struny.

a co do wykonania na wrzucie - wszystko strawię ale nie akcentowanie ą, ę w śpiewie ](*,)

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
19-03-2009 20:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #48
 
spioch ja też mam do tego inne chwyty jestem początkująca jesli chodzi o gitare chwyty moje to : D A G

nawet sobie włączyłam to co na wrzucie i próbowałam ale coś mi dalej jesli chodzi o bicie nie wychodzi..Smutny
19-03-2009 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
po A przed G możesz wrzucić jeszcze e-moll i będzie komplet. to co gra Tim, to w zasadzie te chwyty tylko w powiedzmy wersji "ulepszonej" jak to określił, oraz w tonacji wyżej bo zakłada kapodaster na 2 próg Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
19-03-2009 22:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ona17 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 92
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #50
 
a mam taką proźbe czy mógbyć mi odsłuchająć tej piosenki ze Wrzuty podać dokładnie jak ja mam to grać? : ) byłabym bardzo wdzięczna(wiem ze nie musze dokłanie góra doł ale napisz mi ile np razy dany akord ) gdybyś mógł...Oczko pozdrówka...
20-03-2009 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów