Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Odejście Księży...
Autor Wiadomość
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #166
 
Cytat:MUSZĄ. Inaczej cała ta nauka będzie guzik warta.
Język :jupi: Szczęśliwy

rozumiem, że jako niewierzący dbasz o to, aby nauka katolicka zwyciężyła Język Przytulanie :jupi: :o :aniol: :jupi:

no skoro jesteś z nami - to najpierw idziesz do spowiedzi - pojednasz się z Bogiem i Kosciolem, potem do komunii, a potem pogadasz w cztery oczy w swoim już gronie katolików co można zrobić, aby księża nie gorszyli wiernych. No i pamiętaj - przede szystkim sam MUSISZ :wink: dawać świadectwo, przy czym bądź pewinen, że niewierzący będą punktowali każde potknięcie.

Pozdrawiam :*

"Bóg jest wielki!"
07-03-2006 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #167
 
Ech..... normalnie ręce opadają i cała reszta.

Dziewczyno, czy ty jesteś taka tępa czy tępą udajesz??? Więcej takich "myślących" katolików a kościół zejdzie na psy...

Koniec moich postów w tym temacie...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-03-2006 11:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
meta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 287
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #168
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):/ DUCHOWNI /sami MUSZĄ dawać tej moralności przykład. Po prostu MUSZĄ. Inaczej cała ta nauka będzie guzik warta.

Duży uśmiech :roll2: Duży uśmiech sam się prosiłeś Szczęśliwy Duży uśmiech Szczęśliwy :lol2:

troska o naukę katolicką to jedyny argument jaki podałeś w związku ze swoim " zgorszeniem"

Pozdrawiam Uśmiech :-#

"Bóg jest wielki!"
07-03-2006 11:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miasto Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 391
Dołączył: May 2006
Reputacja: 0
Post: #169
 
DARTH_HELMUTH napisał(a):Skoro SAMI DUCHOWNI (nie tylko chrześcijańscy - ogólnie duchowni) czują się w powołaniu nauczać szerokie rzesze wiernych o moralności - sami MUSZĄ dawać tej moralności przykład. Po prostu MUSZĄ. Inaczej cała ta nauka będzie guzik warta.

na pewno POWINNI - ale czy będzie guzik warta?

Jeśli postąpi źle ale powie: "upadłem, sprzeniewierzyłem się temu, czego was uczyłem, wybaczcie mi, chciałbym to naprawić" - to myślę, że będzie to potwierdzeniem tej nauki.
18-07-2006 18:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #170
 
Dokładnie. NIE ma ludzi idealnych, a do upadku każdy ma prawo o ile się godnie z niego podniesie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-07-2006 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #171
 
W ciągu 2 tygodni w mojej diecezji 2 kolegów odeszło. Ale jeszcze nie zamknęli sobie drogi powrotu do Eklezji... Oby tak zostało...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-08-2007 00:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #172
 
Chyba każda diecezja przechodzi takie "fale". Pocieszające jest to, że one jak gwałtownie się zaczynają, tak gwałtownie sie kończą Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-08-2007 19:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #173
 
Annnika napisał(a):Chyba każda diecezja przechodzi takie "fale". Pocieszające jest to, że one jak gwałtownie się zaczynają, tak gwałtownie sie kończą Uśmiech
No nie wiem ... :roll:
31-08-2007 20:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #174
 
Daidoss napisał(a):
Annnika napisał(a):Chyba każda diecezja przechodzi takie "fale". Pocieszające jest to, że one jak gwałtownie się zaczynają, tak gwałtownie sie kończą Uśmiech
No nie wiem ... :roll:
Tu zgadzam sie z Karolem. Jest tak, ż epo prostu świeccy mało kiedy widzą kto kiedy z kim i gdzie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-08-2007 20:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #175
 
Zależy z kim jakie kontakty się ma :krzywy: - zresztą mniejsza z tym. Widać nie nam oceniać, dlaczego niektórzy muszą przejść przez taki "czyściec".

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-08-2007 20:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #176
 
U nas w parafii jeden mlody ksiadz odszel jak to niektorzy mowia do "cywila".
Szkoda bardzo, bo mial bardzo fajne podejscie do mlodziezy...

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
31-08-2007 21:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #177
 
Powiem wam szczerze, że nie raz mam chęć poszukać sobie pracy. Kapłaństwo nie jest monopolem na zbawienie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
31-08-2007 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #178
 
Z jakiegoś powodu jednak do noszenia koloratki Cię doprowadzono :krzywy: - hę :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
31-08-2007 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #179
 
Cytat:Powiem wam szczerze, że nie raz mam chęć poszukać sobie pracy. Kapłaństwo nie jest monopolem na zbawienie...
Wielu księży pracuje w innych zawodach i jest duchownymi zarazem. Kapłan i lekarz [Meissner], kapłan - inżynier - filozof - wykładowca [Jacques Verlinde] tak by można jeszcze długooo

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
31-08-2007 22:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #180
 
Ela napisał(a):U nas w parafii jeden mlody ksiadz odszel jak to niektorzy mowia do "cywila".
Szkoda bardzo, bo mial bardzo fajne podejscie do mlodziezy...
Księża potrzebują modlitwy, nie potrzebują obmowy. Ale zarówno Ci, którzy trwają jak i Ci którzy odeszli potrzebują nieustannie być omadlanymi...

Scott napisał(a):Wielu księży pracuje w innych zawodach i jest duchownymi zarazem. Kapłan i lekarz [Meissner], kapłan - inżynier - filozof - wykładowca [Jacques Verlinde] tak by można jeszcze długooo
To mi przypomina historię Księży Robotników. Nie wiem może Ks. Marek się wypowie ale chyba ksiądz nie może wykonywać pewnych zawodów :?: Tak kiedyś coś usłyszałem.
31-08-2007 22:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów