Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Miłosierdzie Boże?
Autor Wiadomość
Tatt Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 227
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Miłosierdzie Boże?
www. milosierdzie-boze.com

To stronka założona przez "księdza" Tadeusza Panka. Podaje się On za bóstwo, które przyjdzie po Przemienieniu Pańskim. Posługuje się przerobionym obrazem Jezusa Miłosiernego s. Faustyny, tyle, że Jego obraz ma trzeci promień! Jak to? Pomyślimy, otóż autor tłumaczy to tak:

Cytat:Ta iskra to Właśnie jestem JA, BRAT PANEK TADEUSZ EDMUND. JA JESTEM, KTÓRY JESTEM, JESTEM CUKREM TEJ ZIEMI, A KTO PÓJDZIE ZA MNĄ, TEGO UCZYNIĘ NAJWIĘKSZYM RYBAKIEM DUSZ LUDZKICH, BĘDZIE SŁODZIŁ LUDZIOM ŻYCIE. TEGO ODMŁODZĘ, I NIE BĘDZIE MU BRAKOWAŁO PIENIĘDZY.

Cała strona pełna jest ogromem nagięć i chorych "przepowiedni" oraz obietnich choćby poinformowania 'wiernych' 6 godzin przed końcem świata. Zapowiada, że przyjdzie NOWE Miłosierdzie Boże i podaje wymogi takie jak ten:

Cytat:JAKI MATERIAŁ OBOWIĄZUJE W MIŁOSIERDZIU BOŻYM - DREWNO, SZKŁO, STAL, STAL NIERDZEWNA, CEGŁA CZERWONA, DACHÓWKA CZERWONA, KOSTKA GRANITOWA 15cm, na 15cm, CEMENT 850, KAMIEŃ W BETONIE WIELKOŚCI ORZESZKÓW ZIEMNYCH.

ILE NALEŻY DAĆ NA OFIARĘ - PRZELICZNIK, JEDNA GODZINA PRACY, OD OSOBY PRACUJĄCEJ.

NALEŻY WITAĆ MŁODE PARY, GOŚCI CUKREM I BUŁKĄ.


Sami widzicie, że to niepoważne i straszne, najgorsze, że ludzie wpisują tam swoje modlitwy i w to wierzą... Ja przed tą stronką ostrzegam, przestrzeżcie też przyjaciół, wspólnoty. Żeby nikt się nie naciął...

Pozdrawiam!

"Niech MIŁOŚĆ i WIERNOŚĆ cię strzeże,
Przymocuj je sobie u szyi,
Na tablicy serca je zapisz,
A znajdziesz życzliwość i łaskę
W oczach Boga i ludzi."

Prz 3, 3-4


Crux sacra sit mihi lux! Non draco sit mihi dux!
14-02-2009 15:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Miłosierdzie Boże?
Tatt napisał(a):najgorsze, że ludzie wpisują tam swoje modlitwy i w to wierzą...
Przyczyną jest niewiedza...brak znajomości podstaw teologii, znajomości treści uznanych objawień św. Faustyny.
14-02-2009 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #3
 
Dobrze wiedzieć,dziękuję.

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
14-02-2009 18:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
alus napisał(a):Przyczyną jest niewiedza...brak znajomości podstaw teologii, znajomości treści uznanych objawień św. Faustyny.

Czy tylko brak teologi?? Nie wszyscy ukonczyli studia, Siostra Faustyna nie miala studiow
a byla poslanniczka Jezusa, a jak sama wiesz skonczyla trzy klasy sz.podst.
Dzisiaj jest duzo studentow, uczonych, wlasnie co brakuje malo poslugujacych, i
zyczliwych ludzi nie tak Jezus nauczal, ale mysle ze sama dojdziesz do tego. Pozdrawiam
14-02-2009 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Nie ukończyłam studiów teologicznych, a po chwili zauważyłam że ta strona jest podejrzana.
Na Stronie Głownej jest przecież napisane, że to jest Jego nowa wiara , nowa religia.
Wystarczy ze zrozumieniem przeczytac to co jest na stronie i wyciągnie się właściwe wnioski.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-02-2009 17:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Jak się postaracie, znajdziecie nawet blog "Jezusa Chrystusa", z regularnie dodawanymo nowymi orędziami na video.
Z wiarą katolicką nic współnego nie ma;p


Masa tego w necieUśmiech

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
15-02-2009 19:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Cytat:Masa tego w necieUśmiech

I innych bzdur mających charakter prześmiewczy. Nie ma sensu na nie zwracać uwagi, to by dodawało autorom tych stron dumy. Ignorować.
15-02-2009 20:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
dzięki za informacje na ten temat....
i bez stron....w świecie jest dużo śmieci tego rodzaju...

szkoda tylko tych ludzi..... Smutny
15-02-2009 21:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Sivis Amariama napisał(a):Jak się postaracie, znajdziecie nawet blog "Jezusa Chrystusa", z regularnie dodawanymo nowymi orędziami na video.
Z wiarą katolicką nic współnego nie ma;p


Masa tego w necieUśmiech
Nie będziemy się starać Uśmiech ....istnieją lepsze zajęcia niż czytanie nonsensów.
15-02-2009 23:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
a KK nic na to nie mówi? nic z tym "księdzem" nie zrobią???? przecież to jakieś herezje

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
15-02-2009 23:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #11
 
kredka198 napisał(a):a KK nic na to nie mówi? nic z tym "księdzem" nie zrobią???? przecież to jakieś herezje

A czy to jest ksiadz? malo prawdopodobne, moze "udaje" ksiedza.
16-02-2009 00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
ej... ja tak sobie to bardziej poczytałam.. i przepraszam ,ze tak powiem ale ktoś albo pisze to dla zbity albo ..no nie wiem..trudno mi coś powiedzieć... jest chory ? czy jakoś tak np to są jego przepowiednie:

"# BĘDĄ KLONOWANI LUDZIE.
# PO KOŃCU ŚWIATA, NIE BĘDZIE MGŁY. DRZEWA BĘDĄ ROSŁY PROSTE. NIE BĘDĄ PĘKAŁY ŚCIANY, FUNDAMENTY, NIE BĘDZIE PĘKAŁ ASFALT.
#

PO KOŃCU ŚWIATA, W MALCZYCACH BĘDZIE SEMINARIUM MIŁOSIERDZIA BOŻEGO.
#

PO KOŃCU ŚWIATA, NIE BĘDZIE KAR W KOSZYKÓWKĘ, HOKEJA, I INNE DYSCYPLINY SPORTOWE, GDZIE SĄ KARY ZA PRZEWINIENIA OSOBISTE.
#

PO KOŃCU ŚWIATA, W PIŁKĘ NOŻNĄ NIE BĘDZIE ŻÓŁTYCH, CZERWONYCH KARTEK.
#

WOJSKA AMERYKAŃSKIE WYPROWADZĄ SIE Z IRAKU.
#

BĘDZIE POKÓJ W JEROZOLIMIE.
#

NIE BĘDZIE MAŁYCH, CIASNYCH SKLEPIKÓW.
#

NIE BĘDZIE TAKICH PROGRAMÓW JAK: BAR, CO Z TĄ POLSKĄ, PRZEŚWIETLENIE, TOK SZOŁ. itp. DLACZEGO? BO TO JEST POMYSŁ DIABELSKI.
#

POLSKA, W PIŁKĘ NOŻNĄ ZREMISUJE Z ANGLIĄ, W ANGLI 2:2. 2005r. "

to brzmi jak jakaś kpina... .

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
16-02-2009 00:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Oj kpina! albo facet po prostu nie ma co robić Duży uśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
17-02-2009 14:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
no nieźle, ale mnie już chyba nic w dzisiejszych czasach nie jest wstanie zadziwic :-s

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
25-02-2009 20:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
mysia napisał(a):no nieźle, ale mnie już chyba nic w dzisiejszych czasach nie jest wstanie zadziwic :-s
mhmmm. młodziutka jeszcze jesteśUśmiechUśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
26-02-2009 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów