Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sakrament Pokuty a I Komunia Swieta
Autor Wiadomość
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Sakrament Pokuty a I Komunia Swieta
Mam pytanie zwiazane z przygotowaniem dzieci do Pierwszej Komuni Swietej.
W Polsce wiem jak sprawa wyglada z dziecmi pierwszokomunijmi. Gorsza sprawa jest
w Niemczech w kosciolach katolickich. W tym roku dzieci przyjmuja Komunie 3 maja. Maja przygotowania ale spowiedz sw. pierwsza mialy przed trzema dniami, niestety przed sama uroczstoscia komunijma nie beda mialy, poniewaz ksiadz twierdzi,ze dzieci nie grzesza
a po za tym beda mialy stres, jak sie matka polskiego pochodzenia spytala" czy to jest proba
spowiedzi" ksiadz katolicki odpowiedzial--nie-- to jest spowiedz dzieci komunijnych. A na zadane pytanie " ze spowiedz dzieci i rodziny powinno sie odbyc, przed sama Komunia dzieci"
Ksiadz odpowiedzial tylko te zdanie. "W Plosce jest za duzo stresu i za bardzo gnebia i strasza
Bogiem, dzieci i ludzi".
Dlatego rozumie dzisiaj,ze w Niemczech nie ma grzesznikow,wszyscy chodza do kosciola i do komuni sw,a spowiedz jest na Mszy Sw, czyli ogolna. Wiem ze dla mnie i dla polakow tu mieszkajacych wiele jest nie do przyjecia.


Zastanawia mnie jedno, Papiez chyba jest o tym stanie poinformowany? Napewno wie co sie w jego kraju dzieje? Niech mi ktos powie jak tych ludzi zewanglizowac,jezeli uwazaja
ze zyja bezgrzesznie???
Dogmaty katolickie chyba obowiazuja wszystkich katolickich kosciolach,obojetnie na jezyk
Pozdrawiam serdecznie i czekam na wasze opinie.
14-02-2009 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
Masz oczywiście rację.
Nie umiem ocenić, na ile takie działanie zostałoby traktowane poważnie, a na ile byłoby jedynie rozpaczliwą próbą zmiany sytuacji, ale ja zebrałabym podpisy polskich rodziców i wysłała list do ks. biskupa, lub (jeśli biskup również liberalny) do episkopatu kraju z wyraźną prośbą i żądaniem możliwości spowiedzi przed Komunią św.
Ewentualnie można wziąć dziecko już indywidualnie i jechać przed samą I Komunią do kapłana, który wyspowiada je, znając realia. Znam w Niemczech 1 kapłana, franciszkanina. Nie wiem, skąd jesteś, ten kapłan jest w Marienweiher.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
14-02-2009 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
To, co pisze Omyk ma sens, i chyba jest to najlepsze wyjście z sytuacji.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-02-2009 11:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
omyk napisał(a):Ewentualnie można wziąć dziecko już indywidualnie i jechać przed samą I Komunią do kapłana, który wyspowiada je, znając realia. Znam w Niemczech 1 kapłana, franciszkanina. Nie wiem, skąd jesteś, ten kapłan jest w Marienweihe

Witaj Omyk, czesc rodzicow oczywiscie polskojezycznych przywiezie dziecko do spowiedzi
w PMK, ale nie wszyscy tak czynia. Niestety sa to doswiadczenia przykre, wiele ludzi weszlo w srodowisko niemieckie, twiedzac,ze jezeli dany kaplan twierdzi, ze nie potrzeba
czestej spowiedzi- to jak myslisz? ludzie stwierdza tak samo. A napisanie do niemieckiego
biskupa, niewiele by dalo.
16-02-2009 19:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
nadinn napisał(a):napisanie do niemieckiego
biskupa, niewiele by dalo.
a może jednak warto spróbować? chyba nic nie zaszkodzi ,hym?

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
16-02-2009 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja i w Polsce często spotykam się z postawą ludzi tak bardzo z
życia i siebie zadowolonych że również nie widzą potrzeby spowiedzi- bo nie grzeszą! Jakoś grzech pychy umknął im z wrażliwosci sumienia.
Cytat:A napisanie do niemieckiego

biskupa, niewiele by dalo.
_________________
A w powyższej sprawie,warto próbować,"kto stuka będzie mu otworzone",
w kazdym razie problem zostanie zasygnalizowany,a to już coś.

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
16-02-2009 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #7
 
Cytat:A napisanie do niemieckiego
biskupa, niewiele by dalo.
Nasz ukochany Papież udowadnia, że jednak nie wszystko, co niemieckie, to liberalne. Może więc warto spróbować? Uśmiech
Jeśli nie do bp, to do episkopatu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-02-2009 07:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Jeśli mają pieniądze z podatku, to co im szkodzi zwiększyć liczbę kapłanów z Polski :-
A nie, że na sam Berlin jest dwóch czy też czterech. Miejsca, gdzie jest duża Polaków, powinna być zapewniona opieka duszpasterska.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
17-02-2009 12:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #9
 
Sami franciszkanie z jednej polskiej prowincji są w Gorlitz, Gossweinstein, Grafrath, Marienweiher i Nurnbergu.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
17-02-2009 16:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #10
 
Rachel napisał(a):Jeśli mają pieniądze z podatku, to co im szkodzi zwiększyć liczbę kapłanów z Polski :-

Niestety, wlasnie sa pieniadze z podatku, ale zostalo wszystko ukrucone. Jest zmiejszona liczba kaplanow, dlaczego? Bo kryzys gospodarczy dosiegnal w Niemczech i kosciol
katolicki. Wiele katolickich kosciolw jest likwidowanych, poniewaz brak kaplanow katolickich


omyk napisał(a):Sami franciszkanie z jednej polskiej prowincji są w Gorlitz, Gossweinstein, Grafrath, Marienweiher i Nurnbergu.

Omyk, te miejscowosci co wymienilas leza na bylym DDE-erze. O tym ze sa polscy zakonnicy to ja tez wiem. Niestety ja mam za daleko aby pojechac w/ w miejscowosci.
18-02-2009 14:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inkwizytor Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 156
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Droga Pani Nadinn, proszę zbierać ludzi i pisać petycje. Jeśli to nie pomoże to proponuje odnaleźć najbliższy przeorat lub kaplicę FSSPX albo Instytutu Dobrego Pasterza i zacząć korzystać z posługi tradycyjnych kapłanów. Oni zapewnią Pani rodzinie dostęp do godziwie sprawowanych sakramentów.

Non tam praeclarum est scire Latine, quam turpe nescire.
21-02-2009 01:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #12
 
Witaj inkwizytor
Dziekuje Tobie, oraz wszystkim co sie wypowiedzieli w temacie.
Ja nie moge narzekac, mam niedaleko PMK korzystam z wszystkich Sakramentow, moja rodzina oraz wieksza grupa polakow zamieszkalych w moim miescie.
Ale jest tez liczna grupa osob, ktora niestety nie moze dojechac z roznych powodow na
polskojezyczne Msze sw. dlatego sa skazani na niemieckie Msze sw.

Mieszkam tu blisko 20 lat, z tego co mi wiadomo taki apel byl juz wystosowany do diecezji,
niestety zostlo zignorowane.
Pozdrawiam goraco...
26-02-2009 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
To jest włąśnie to: Niemcy wytykają Stolicy Apostolskiej lefebrystów, zaś zupełnie n ie interesują się tym, co na ich podwórku pozostawia wiele do życzenia.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
02-03-2009 11:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):To jest włąśnie to: Niemcy wytykają Stolicy Apostolskiej lefebrystów, zaś zupełnie n ie interesują się tym, co na ich podwórku pozostawia wiele do życzenia.

Niemcom zawsze lepiej krytykowac innych, ks. Marku, za dlugo tu zyje i doskonale wiem
co i jak sie dzieje.
02-03-2009 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #15
 
nadinn napisał(a):Niemcom zawsze lepiej krytykowac innych

A nam to nie Oczko :?: Krytyka kogoś odsuwa uwagę od naszych błędów.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
02-03-2009 21:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów