Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ludzkie zwłoki jako "eksponaty muzealne" w Polsce?
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Formacja tatusia tworzyła sytem w którym "naukowo" wykorzystywano ciała ludzkie do wyrobu mydła, materaców, wyrobów skórzanych......syn kontyuuje dzieło przodka.
Dzieło z piekła rodem.
21-02-2009 10:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Wystawa Bodies w Warszawie
cennik
21-02-2009 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #18
 
A ludziom jak zwykle się podoba
22-02-2009 13:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Albo są głupi i myślą, ze to "trendy"...
ja na taka wystawę bym nie poszła....Proponowałabym w dodoatku temu "twórcy" wystawić swoich zmarłych przodków na wystawę. Ciekawe, czy by tak umiał, bo podejrzewam,ze nie ,ze swoich przodków by uszanował...
i dlaczego taka wystawa w Polsce? Bo inne kraje by się nie zgodziły??????????Bo by protestowano???

[Obrazek: mysz4.gif]
22-02-2009 15:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Milky Way napisał(a):Na tej wystawie pokazane są ciała w ruchu,tzn. jak regują mięśnie,gdy np. biegamy, skaczemy. Dla mnie to interesująca sprawa...

Nie bardzo wiem jak taka wystawa ma pokazac jak reagują mięśnie. Przeciez te eksponaty sie nie ruszają.

Poza tym co do ruchu mięśni to gdzies juś opracowali monitorowanie ruchu mięśni ludzkich.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
22-02-2009 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Myszkunia napisał(a):Ciekawe, czy by tak umiał, bo podejrzewam,ze nie ,ze swoich przodków by uszanował...
Zapewne.... przeciez on nie widzi problemu, bo kupuje anonimowe zwłoki w Chinach.
Reżim morduje i sprzedaje zwłoki swych ofiar następnemu oprawcy....zwyrodnienie.
22-02-2009 23:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Cytat ze strony cennika (podanej wyżej):

"ciała umożliwiają zwiedzającym poznanie piękna ... anatomicznych układów i organów wewnętrznych".

Jeszcze nie spotkałam człowieka w mym życiu, który autentyczną, obdartą skórę człowieka lub autentycznego ludzkiego trupa, obdartego ze skóry, nazwałby PIĘKNEM. Parę razy widziałam sceny filmowe z takimi obrazkami, ale zawsze padały słowa: MAKABRYCZNE, HORROR, TRAGEDIA, ODRAZA, CHORE.
Dla mnie bulwersujące jest to, że władze Polski zezwoliły na tego typu profanację zwłok ludzkich w POLSCE, tym bardziej, że nasze PRAWO RP chroni przed tego typu działaniami. Czemu tym razem to nie zadziałało? :?

Pozostaje mieć nadzieję, że nauczyciele nie zechcą korzystać z "wystawowego" prosektorium, celem pokazywania pokrojonych ludzkich trupów dzieciom i młodzieży. Gdyby moje dziecko tam zaprowadzono, dopilnowałabym, aby sprawca czynu odpowiedział przed sądem za narażenie go na psychiczny uszczerbek na zdrowiu. 8)

[ Dodano: Wto 24 Lut, 2009 00:06 ]
Byli sędziowie Trybunału Konstytucyjnego wypowiedzieli się w całej tej sprawie bardzo negatywnie pod adresem nie tylko organizatorów, ale i odwiedzających:

"...Przyrodzona i niezbywalna godność człowieka stanowi źródło wolności i praw człowieka i obywatela. Jest ona nienaruszalna, a jej poszanowanie i ochrona jest obowiązkiem władz publicznych. - głosi art. 30 polskiej Konstytucji. (...) Nasze Państwo chroni godność nie tylko obywateli polskich, ale wszystkich, którzy znajdują się w przestrzeni wyznaczonej jego granicami. Godność przysługuje nie tylko żyjącym, ale także zmarłym. - przypomnieli Marek Safjan, Jerzy Stępień i Andrzej Zoll.

Ich zdaniem wystawa "Bodies the Exhibition" jest "wyjątkowo brutalnym zamachem na godność ludzi, którzy pod pozorem działań artystycznych zostali sprowadzenie do roli przedmiotów, które mają epatować i wzbudzać tanią sensację". - Swój udział w działaniach godzących w godność osób, których ciała zostały sprofanowane, mają wszyscy współorganizatorzy wystawy, osoby ją odwiedzające, a także te media, które reklamują ekspozycję - napisali... "

Obecnie organizatorzy twierdzą, że to żadne zwłoki, ale plastik :^o , bo nie mają akt zgonów.

Złożono doniesienie do prokuratury, a GIS uważa, że doszło do zbeszczeszczenia zwłok ludzkich. (więcej na str: http://www.tvn24.pl/12690,1587423,,,sedz...omosc.html i http://www.tvn24.pl/-1,1587679,0,1,bedzi...omosc.html )

Miejmy nadzieję, że tym razem polski wymiar sprawiedliwości stanie na wysokość zadania i zrobi z tym porządek.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
23-02-2009 05:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Dobrze by było.

[Obrazek: mysz4.gif]
24-02-2009 11:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #24
 
A póki co ,śpi!
Jak by miał zadziałać,zrobiłby to juz wcześniej.

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
25-02-2009 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Vika napisał(a):A póki co ,śpi!
Jak by miał zadziałać,zrobiłby to juz wcześniej.
Nie śpi Uśmiech ...przy okazji wyszło, że oranizatorzy oszukują....pytanie kogo:
- zwiedzających płacących za oglądanie spreparowanych zwłok?
- prokuraturę?
http://wiadomosci.onet.pl/2682,1924399,s...kalne.html
26-02-2009 21:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #26
 
Tego pana chyba nikt nigdy nie nauczył, że zwłoki ludzkie to nie rzecz...
Gdzie szacunek do człowieka? Żal.pl #-o
Przecież to niezgodne z prawem. Uczelnie medyczne maja prawne problemy, żeby móc na zajęciach z anatomii uczyć studentów w prosektorium na prawdziwych preparatach z ludzkich zwłok, a nie na modelach plastikowych... a tu takie wystawy... ](*,)

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
26-02-2009 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat:zwłoki ludzkie to nie rzecz...
a czym są ludzkie zwłoki? osobą też nie przecież.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
27-02-2009 11:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Acant Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 79
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
spioh napisał(a):a czym są ludzkie zwłoki? osobą też nie przecież.
„w Niemczech, można powiedzieć, ludzie umieją coś zrobić - z niczego...” - Zofia Naukowska "Medaliony"
27-02-2009 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Chwilka.... wróćmy do naszych oburzeń na temat niedobrej wystawy i dziwnych elementów jej towarzyszących Duży uśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
27-02-2009 13:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #30
 
spioh napisał(a):
Cytat:zwłoki ludzkie to nie rzecz...
a czym są ludzkie zwłoki? osobą też nie przecież.

Owszem, rzecz. Ale nie taka sama, jak stół, krzesło, telewizor itp. W sensie chodziło mi o to, że szacunek się należy tym zwłokom. Widocznie za mało precyzyjnie się wyraziłam. Oczko
A ten pan tego szacunku w najmniejszym stopniu nie okazuje.
Nas uczyli na zajęciach z anatomii, żeby do zwłok szacunek mieć i np głupich żartów nie robić. Bo wiecie, jak to studenci Język różne rzeczy potrafią wymyślić Oczko

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
27-02-2009 13:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów