Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspólnota Chrześcjian
Autor Wiadomość
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
SamotnyMis napisał(a):Odpowiem tobie ze jest wizja odloczenia sie od naszych rodzimych kosciolow i zalozenia wspolnoty chrzescijanskiej
A kto miał taką wizję? Prorok jakiś czy co? Przepraszam za ironizm, ale takie wizje pewnych osób, które potem zakładają swoje zgromadzenia wynikają z pychy tych osób, że to one wiedzą lepiej co jest dobre.
A potem inni za takimi idą, tworzą coś nowego na wzór przez pewne osoby zaproponowany i mamy rozłam.
Powinniśmy trwać w kościele do którego należymy, a nie szukać lepszej opcji i iśc za głosem jakiś fałszywych proroków :!:

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
31-03-2005 08:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
sewen Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #17
 
Witajcie.Jestem na forum od kilku dni. Zaciekawiły mnie Wasze wypowiedzi (także Ks.Arkadiusza) na temat tego ,cóż to strasznego dzieje się z ludźmi, którzy pragną Chwalić Boga w innym ,nowym środowisku , a w związku z tym zakładają wspólnotę.
Przecież Kościół Katolicki nie ma wyłączności na Życie Wieczne.
Traktowanie ludzi w taki sposób świadczy właśnie o sekciarstwie, bez względu na to jak wielki jest kościół do którego należę.
Sredniowiecze ,ktorego cechą charakterystyczną była ciemnota laików i mądrość kleru dawno odeszło. Dziś każdy ma dostęp do Biblii i nie potrzeba tego by ktokolwiek interpretował Słowo Boże narzucając swoje poglądy.
Jedynym ,który może to czynić jest Jego autor- Duch Święty,o którym sam Jezus powiedział
"26 A Pocieszyciel, Duch Święty, którego Ojciec pośle w moim imieniu, On was wszystkiego nauczy7 i przypomni wam wszystko, co Ja wam powiedziałem
Czy zatem przyszedł tylko do kleru?
Zapewne nie. Wszyscy ,którzy tego słuchali byli prostakami.
Zatem pierwszy podział,który nastąpił, który to Ks.Arkadiusz określił w swej wypowiedzi grzechem ,to podział Kościoła powszechnego na kler i laików.
Istniejący do dziś ,a zatem będący w grzechu w/g wypowiedzi księdza.
Jak to można wytłumaczyć.
Ja uważam,że tak jak w rodzinie dzieci dorastają i zakładają swoje rodziny ,tak też w Kościele powstają takie właśnie "nowe komórki". Zasadniczą celem tych nowych powinno być nawracanie ludzi do Chrystusa a nie do wspólnoty. Pozwólmy ludziom korzystać z tego czasu ,w którym Duch Św. jest obecny na Ziemi, by zamiast rozpraw teologicznych doświadczyli Żywego Boga w swym życiu. Zapewniam że jest to możliwe, ponieważ sam tego doświadczyłem.
Gdyby Kościół Katolicki większą część swej wiary budował na Słowie Bożym ,a mniej na ludzkiej tradycji, żadne inne wyznania nie wybierały by owiec z jego owczarni.
Niestety, brak poznania Słowa Bożego (powodów nie będę przytaczał,gdyż nie są chlubne dla KK) powoduje to,że ludzie ci nie potrafią bronić się w sposób biblijny przed natręctwem innych wyznań. Może warto uznać Biblię(Słowo Boże) za jedyny autorytet wiary chrześcijańskiej?
Pozdrawiam.Sewen
02-03-2009 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów