Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dziecko darem Boga
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #151
 
czekam.

[Obrazek: mysz4.gif]
06-05-2009 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #152
 
Augustus napisał(a):widzisz zatem, że św. Paweł trochę mi komplikuje moje myślenie.
No proszę, to znaczy, że podważasz nawet naukę Biblii.. No coment.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
06-05-2009 14:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #153
 
nieania napisał(a):No proszę, to znaczy, że podważasz nawet naukę Biblii.. No coment.

Nie podważam, bardzo zły wniosek, świadczący o braku znajomości PŚ. Skoro jesteś tak bardzo przeciwna, to dlaczego wcześniej nie odesłałaś mnie do Dziejów Apostolskich, hę? Skąd w ogóle pomysł, że człowiek wymusza cokolwiek na Bogu, hę? To jest podważenie nauk Biblii, że człowiek wymusza cokolwiek na Bogu, gdyż powinnaś wiedzieć, że Bóg współdziała z tymi, którzy Go miłują. A skoro tak się dzieje, to chyba jasne jest, że nie współdziała z tymi, którzy Go nie miłują. A może twoja rozumna logika mówi co innego, hę?

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
07-05-2009 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #154
 
Nie. Ale za to mówi, że Bóg jest dawcą każdego życia, że jest we wszystkim co istnieje, że nic nie dzieje się bez Jego przyzwolenia, że dał człowiekowi wolną wolę.

Tak Bóg współdziała z tymi, którzy Go miłują, ale nieprawdą jest, że jakiekolwiek istnienie bierze się znikąd i istnieje "poza Bogiem". A tyle można wywnioskować z twoich rozważań.

Jeśli nie Bóg jest dawcą istnienia, to kto?
Jeśli nie Bóg jest dawcą życia, to kto?

Bóg jest stworzycielem. Co z tego wynika? Że ustanawia prawa i tych praw nie łamie. Daje Słowo i temu Słowu jest wierny. Odnosząc się do tematu. Bóg stwarza człowieka i mechanizm, którego działanie wywołuje skutek w wyniku poczęcia się dziecka. Zawsze z Jego udziałem, z Jego ingerencją. Jeśli Bóg nie obdarzyłby istoty istnieniem i życiem, to by jej nie było - proste. Tak jest z każdym poczęciem.

Dlaczego nie cytuje Biblii? Bo Biblia nie jest dla mnie księgą, którą się używa do argumentowania swojego stanowiska. Gdyż tak ją traktując można uargumentować wszystko, nawet herezje. Przykładem są ateiści, którzy Biblią się posługują, żeby udowodnić, że Kościół kłamie. Biorąc Biblię do ręki i wyrywając z niej zdania, fragmenty możemy udowodnić wszystko, wszystko uargumentować. Robiąc tak nie odczytujemy woli Boga, nie odnajdujemy prawdziwego znaczenia zawartych tam treści.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
07-05-2009 10:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #155
 
nieania napisał(a):Dlaczego nie cytuje Biblii? Bo Biblia nie jest dla mnie księgą, którą się używa do argumentowania swojego stanowiska. Gdyż tak ją traktując można uargumentować wszystko, nawet herezje. Przykładem są ateiści, którzy Biblią się posługują, żeby udowodnić, że Kościół kłamie. Biorąc Biblię do ręki i wyrywając z niej zdania, fragmenty możemy udowodnić wszystko, wszystko uargumentować. Robiąc tak nie odczytujemy woli Boga, nie odnajdujemy prawdziwego znaczenia zawartych tam treści.

Biblia jest konkretnym słowem Boga na wiele faktów, które mają miejsce w obecnych czasach, jest konkretną odpowiedzią na wiele wątpliwości, argumentów. NIe można opierać się na tym co czymią ateiści - jeśli oni posługują się Biblią w sposób niewłaściwy to nie oznacza wcale, że my mamy ograniczać się w używaniu Biblii ukazując prawdę. Biblia to dla nas katolików jedno z głównych i podstawowych źródeł mądrości i właśnie dzięki fragmentom biblijnym można bardzo dosadnie argumetować wiele stanowisk w różnych sprawach życia.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
21-12-2009 12:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów