Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Awatar w służbie ewangelizacji.
Autor Wiadomość
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Annnika napisał(a):Ja wolę ewangelizować czynem i nauką, a kotka zostawięDuży uśmiech
Myślę, że przez czyn rozumiesz etyczne postępowanie i służbę innym. Uśmiech

Cała moja rodzina ze strony ojca to ateiści conajmarniej od 6 pokoleń, ale za to ludzie bardzo etycznie żyjący i oddani innym, często aż do ofiary z własnego życia.
Nie wspominając o takich rzeczach jak zesłanie na Syberię, Legiony m. Piłsudskiego, Katyń, obozy koncentracyjne, Powstanie Warszawskie, stalinowskie więzienia, czy już ostatnio internowanie, a później więzienia sb-eckie. Smutny

A wszystko to spotkało ich tylko dlatego, że nie patrzyli obojętnie na zło, które działo się wokół nich i pragnęli zmieniać świat na lepsze. Przytulanie

Patrząc jedynie na ich życie i heroiczne, niewątpliwie, czyny powinienem zostać wg twojego podejścia zostać ateistą, bo lepszego świadectwa życia naprawdę trudno by mi było znaleść. Uśmiech
Mnie, pomimo, iż jestem wierzący daleko Smutny do ich poziomu moralnego, nie mówiąc już o ich heroiźmie.

Jednak chrześcijaństwo to nie świadectwo własnego życia, ani heroiczne czyny. Z tym świetnie radzą sobie również ateiści.
Chrześcijaństwo to przede wszystkim wiara. Uśmiech
A wiara, jak mówi Apostoł: "rodzi się ze słuchania", ale nie tylko ze słuchania.
W dzisiejszej cywilizacji obrazkowej, bardziej z oglądania, niż słuchania.

Zatem awatar ewangelizacyjny rodzi wiarę, jeśli jest oglądany, im częściej tym lepiej.
Im więcej osób ma ewangelizacyjne awatary tym więcej oglądania i co za tym idzie więcej wiary.


Problem jest tylko taki, że ewangelizacyjnych awatarów, nie ma zbyt wiele. Smutny
Szczególnie takich nowoczosnych.
Te, które ja używam są z włoskiej st strony SNE, ale osobiście wolałbym coś nowocześniejszego.

Może kiedyś sam coś zrobię. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
23-02-2009 22:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
A nie mógłby ktoś powiedzieć jak ten awatar w praktyce się "robi"? Bo ja nie wiem Język
23-02-2009 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
No zależy od wizji. Co chcesz, żeby było avatarem? Zdjęcie z jakimś hasłem? Tego możesz dokonać nawet w paincie Oczko
Miałaś też może informatykę w podstawówce? Oczko

Mozna też ściągnać gotowce z róznych stron, oczywiście zważając na prawa autorskie.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
23-02-2009 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
Zastanów się i powiedz jaki chcesz?
Tzn jakie kolory i jaki napis to mogę Ci zrobić
Albo wybierz coś sobie z tego linka.
http://www.nuovaevangelizzazione.it/sfondi.php
Ja mogę zrobić polską wersję tak jak zrobiłem z tym obrazkiem, który mam w podpisie.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
23-02-2009 22:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Sivis Amariama napisał(a):Miałaś też może informatykę w podstawówce? Oczko

Miałam nawet na studiach. A mimo to...nie będę prezentować stanu mojej (nie)wiedzy :oops:
23-02-2009 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ale to naprawdę nic skomplikowanego. W necie znajdziesz dużo samouczków i darmowych programów do zabaw z grafiką Oczko

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
23-02-2009 22:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Talmid napisał(a):http://www.nuovaevangelizzazione.it/sfondi.php

O, ale to fajne Duży uśmiech To aga chce takie cosik Duży uśmiech
23-02-2009 22:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
aga napisał(a):Sivis Amariama napisał/a:
Niech wszyscy widzą, jak Bóg musi mnie kochać, skoro tak pięknie mnie stworzył


wow No ja raczej tego nie zrobię w swoim wydaniu, a przynajmniej nie z taką motywacją
Jakbyś zaprzestała ciąglego szukania minusów, to byś zrobiła.
Pięknem trzeba się dzielić.

Sivis Amariama napisał(a):Ale to naprawdę nic skomplikowanego. W necie znajdziesz dużo samouczków i darmowych programów do zabaw z grafiką
IrfanView wystarczy.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-02-2009 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Rachel napisał(a):
aga napisał(a):Sivis Amariama napisał/a:
Niech wszyscy widzą, jak Bóg musi mnie kochać, skoro tak pięknie mnie stworzył


wow No ja raczej tego nie zrobię w swoim wydaniu, a przynajmniej nie z taką motywacją
Jakbyś zaprzestała ciąglego szukania minusów, to byś zrobiła.
Pięknem trzeba się dzielić.

Ale to w ogóle nie o to chodzi. Lepiej się nie wypowiadaj, Rachel, jak nie wiesz o co mi chodzi, bo tylko mnie wkurzysz. A minusy widzę zaledwie w kilku aspektach.
Niemniej wyrażam podziw dla tego, co napisał Sivis Uśmiech
23-02-2009 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #25
 
Prawdziwy ewangelizator oddaje swoje czoło w służbie ewangelizacji :!:

Co powinno znajdować się na czole ewangelizatora :?:

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
23-02-2009 22:57
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
aga, ściągnij ten programik i przygotuj zdjęcie Uśmiech Jak co to ja mogę pomóc. Bardzo chętnie zobaczę twą uśmiechniętą twarz Uśmiech Powaga.
O dużo lepiej jak ludzie się poznają z twarzy. Ja jakiś czas miałam swoje, ogólnie lubię siebie na zdjęciach tak ślicznie wychodzę :mrgreen: Ale obecie umieściłam Dominikę, bo czadowo wychodzi na zjęciach.

omyk napisał(a):Co powinno znajdować się na czole ewangelizatora
Znamię Ducha Świętego Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-02-2009 22:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Rachel napisał(a):aga, ściągnij ten programik i przygotuj zdjęcie Uśmiech Jak co to ja mogę pomóc. Bardzo chętnie zobaczę twą uśmiechniętą twarz Uśmiech Powaga.

Hehe, no ja wbrew pozorom jestem radosna i radośnie na zdjęciach wychodzę :mrgreen:
23-02-2009 23:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
to sie podziel koniecznie Uśmiech

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
23-02-2009 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #29
 
Aby nie było, że tylko namawiam. Moja buzia jest już. Uśmiech Maria Rachel z Dominika Marią :mrgreen: :mrgreen: piękne, no nie? Duży uśmiech

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-02-2009 23:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Sivis Amariama napisał(a):to sie podziel koniecznie Uśmiech

Jak się "naumiem" to się podzielę. Oczko
23-02-2009 23:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów