Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Marsz dla życia!
Autor Wiadomość
Otuch Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #1
Marsz dla życia!
1 Marca 2009 w Poznaniu.

Marsz dla życia to marsz w milczeniu.
Milczenie ma symbolizować niemy krzyk nienarodzonego dziecka,które chce żyć.
Marsz dla życia to marsz bez transparentów.
Marsz dla życia to marsz w milczeniu.

Jan Paweł II :
"Pod względem prawa do życia
każda niewinna istota ludzka
jest absolutnie równa wszystkim innym".

Program:
Po Mszy św. o godz. 10:00 u OO. Dominikanów udajemy się na Plac A. Mickiewicza
11:00 – spod Dwóch Krzyży wyrusza 1. Marsz dla Życia
12:00 – zakończenie marszu przed kościołem pw. Najświętszego Zbawiciela ul. Fredry.


Ktoś się może wybiera?;]

Zielonymi ksi??ycami p?on?...
26-02-2009 14:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
Witaj. Uśmiech

W Warszawie, też są co roku podobne marsze pod tą samą nazwą.
Mniej więcej w okolicy terminu parady równości.
Ale są bardzo głośne, takie z platformami, dużą ilością transparentów, muzyką, orkiestrą i czego tam jeszcze nie ma i ekumeniczne. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
26-02-2009 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja się wybieram Duży uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
27-02-2009 01:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Właśnie sobie jakośc tak pomyślałem, co harleyowa forum panna porabia 8) Bo jakoś jesj dawno na forum nie widziałem...
A inicjatywa bardzo chwalebna. Tego dziś potrzeba światu, Polsce, ludziom: manifestować świętość życia!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-02-2009 01:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Piękna inicjatywa, warta powielania w mieście i na wsi :!:
=D>

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
27-02-2009 02:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
marzenka Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 272
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ja co prawda się nie wybieram, ale wspomnę w modlitwie na pewno, bo idea piękna. Uśmiech

[Obrazek: jezus2.jpg]
Oczekuję Ciebie Panie,
Jesteś mym Oczekiwaniem.
Uspokajasz serce moje,
Uciszeniem jesteś i pokojem mym
Uśmiech
27-02-2009 02:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ks.Marek napisał(a):Właśnie sobie jakośc tak pomyślałem, co harleyowa forum panna porabia 8)

Jak to co? Szukałam szczęścia, odpowiedzi na pytania i czytałam o motocyklach, analizowałam dane statystyczne z ost. sezonu motocyklowego Duży uśmiech Język

A tak bardziej poważnie, tamto też jest poważnie Język, to nie miałam ochoty na pisanie poza tym próbuje uczyć się do matury, tylko brakuje mi motywacji Język

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
27-02-2009 03:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Jest rzecza oczywistą, że oprócz aborcji - marsz ten piętnuje i potępia wszelkie wojny, korporacjonizm w służbie zdrowia, eutanazję, chęć zysku, przemoc i patologie w rodzinach oraz pijaństwo na drogach. W takim razie - gorąco popieram.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-02-2009 10:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #9
Re: Marsz dla życia!
Otuch napisał(a):Marsz dla życia
A jaki jest jego wymierny cel, poza poprawą samopoczucia uczestników ?

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
27-02-2009 11:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Jan Paweł II :
"Pod względem prawa do życia
każda niewinna istota ludzka
jest absolutnie równa wszystkim innym".


OK. Jak rozumiem (moje wczesniejsze pytanie było retoryczne) - jest to marsz głównie (i tylko) antyaborcyjny. Pięknie tylko - skoro wg w/w słów Jana Pawła II i wg tego co twierdzi Kościół, że zycie zaczyna się w chwili poczęcia - dlaczego i jakim prawem dzieli się życie na to "lepsze" - nienarodzone - które godne jest marszów, wystaw, petycji, protestów itp akcji - oraz na to "gorsze" - już narodzone - za któym się pies z kulawą nogą nie wstawi, bo dziwi milczenie Kościoła w sprawach coraz częstszych patologii rodzinych, polityki rządu przeciwku zyciu ludzkiemu, przemocy, molestowaniu itp?
W czym taka aborcja jest gorsza od zakatowania niemowlęcia przez naj***nego "tatusia" lub "konkubenta" - lub nawet przez "matkę"?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
27-02-2009 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
Helmutt napisał(a):- jest to marsz głównie (i tylko) antyaborcyjny.
W Warszawie tak nie jest.
Marsz dotyczy bardzo różnej tamatyki, aborcji też.
W zasadzie to każdy może demonstrować co chce.

Przykładowo zdaje się dwa lata temu marsz zakończył się aresztowaniem, czy tylko zabraniem na komendę, kilku osób, za antysemityzm.
Jak widać marsz ma "szerokie" horyzonty.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
27-02-2009 12:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #12
 
heysel napisał(a):A jaki jest jego wymierny cel, poza poprawą samopoczucia uczestników ?
M.in. taki, że osoby niewrażliwe na problematykę obrony życia, zauważą wielki problem i zastanowią się, jak one bedą mogły pomóc go rozwiązać.
Inny to uświadomienie politykom, że ich popularność i pozostanie na stołkach w kolejnej kadencji będzie zależała od głosów uczestników Marszu.
To także uczenie młodego pokolenia szacunku do życia.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
06-03-2009 07:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Helmutt napisał(a):OK. Jak rozumiem (moje wczesniejsze pytanie było retoryczne) - jest to marsz głównie (i tylko) antyaborcyjny. Pięknie tylko - skoro wg w/w słów Jana Pawła II i wg tego co twierdzi Kościół, że zycie zaczyna się w chwili poczęcia - dlaczego i jakim prawem dzieli się życie na to "lepsze" - nienarodzone - które godne jest marszów, wystaw, petycji, protestów itp akcji - oraz na to "gorsze" - już narodzone - za któym się pies z kulawą nogą nie wstawi, bo dziwi milczenie Kościoła w sprawach coraz częstszych patologii rodzinych, polityki rządu przeciwku zyciu ludzkiemu, przemocy, molestowaniu itp?
W czym taka aborcja jest gorsza od zakatowania niemowlęcia przez naj***nego "tatusia" lub "konkubenta" - lub nawet przez "matkę"?
Bo łatwiej jest , krzyczeć puste hasła ,przemawiać w obronie dzieci nienarodzonych niż zaopiekować się dzieckiem z jakiegoś marginesu społecznego , zresztą to wymaga wysiłku , a udział w takim marszu to tylko odbębnienie kilku godzin i sumienie uspokojone Duży uśmiech

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
06-03-2009 09:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
jonasz33 napisał(a):Bo łatwiej jest , krzyczeć puste hasła ,przemawiać w obronie dzieci nienarodzonych niż zaopiekować się dzieckiem z jakiegoś marginesu społecznego , zresztą to wymaga wysiłku , a udział w takim marszu to tylko odbębnienie kilku godzin i sumienie uspokojone
Powyższe wygląda na "wyrok" w ramach odpowiedzialności zbiorowej; Czy znajdziesz, Jonaszu33 odwagę na słowo PRZEPRASZAM wobec ludzi zaangażowanych w opiekę nad dziećmi "z jakiegoś marginesu społecznego" i jednocześnie uczestników marszu?
8)
Poza tym gorąco polecam Tobie film na you tube "Niemy krzyk" ( http://www.youtube.com/watch?v=LwM5UQ549...re=related ), abyś mógł kontynuować wypowiedzi o "pustych hasłach" z pełnym obrazem rzeczywistości.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
08-03-2009 05:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Tak znajdę odwagę i potrafię powiedzieć PRZEPRASZAM takim ludziom ,nie chodziło mi o negowanie ludzi zaangażowanych prawdziwie w tego typy przecięwzięcia , chodziło mi o ludzi którzy na tego typu hasłach i marszach ,budują swój wizerunek całkowicie odmienny od rzeczywistego .Mam nadzieje Nordys,że zrozumiałeś o co mi chodziło.

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
08-03-2009 06:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów