Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego
Autor Wiadomość
Rasta Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 443
Dołączył: Jun 2004
Reputacja: 0
Post: #1
II Niedziela Wielkanocna, czyli Miłosierdzia Bożego
Czy moge się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat :?:

Pan Jezus polecił, aby w pierwszą niedzielę po Wielkanocy wszyscy uroczyście obchodzili święto Bożego Miłosierdzia. „Pragnę, aby święto Miłosierdzia było ucieczką dla biednych grzeszników. W dniu tym otwarte są wnętrzności miłosierdzia mego, wylewam całe morze łask na dusze, które się zbliżą do źródła miłosierdzia mojego; która dusza przystąpi do spowiedzi i Komunii św., dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar; w dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski; niech się nie lęka zbliżyć do mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat (...). Święto Miłosierdzia wyszło z wnętrzności moich, pragnę, aby uroczyście obchodzone było w pierwszą niedzielę po Wielkanocy. Nie zazna ludzkość spokoju, dopokąd nie zwróci się do źródła miłosierdzia mojego” (Dz 699).

Nie zmarnujmy daru miłosiernej miłości Pana naszego Jezusa Chrystusa i z ufnością zaczerpnijmy to, co zostało nam obiecane. Szczególną okazję mamy już wkrótce, w przyszłą Niedzielę, która z Jego woli jest świętem Miłosierdzia Bożego!

Oczywiście Bóg jest zawsze miłosierny i gdy tylko tego pragniemy, zawsze pochyli się nad nami aby nas przebóstwiać swoimi łaskami. Jezus zwracając się do św. Faustyny nie tylko pragnął abyśmy w II Niedzielę Wielkanocną w szczególny sposób czerpali z Jego zdrojów miłosierdzia ale również zachęcał do odmawiania Koronki do Miłosierdzia Bożego. Jezus powiedział, że jeśli "dusze, które odmawiać będą tę koronkę, miłosierdzie moje ogarnie je w życiu, a szczególnie w godzinie śmierci." /Dz. 754/ Jezus jednocześnie zapewnił, że "przez nią [koronkę] uprosisz wszystko, jeżeli to, o co prosisz, będzie zgodne z wolą moją." /Dz. 1731/

Jak się modlić koronką do Miłosierdzia Bożego?

• Ojcze nasz...
• Zdrowaś Mario...
• Wierzę w Boga...

Na dużych paciorkach różańca:

• Ojcze Przedwieczny, ofiaruję Ci Ciało i Krew, Duszę i Bóstwo najmilszego Syna Twojego, a Pana naszego Jezusa Chrystusa – na przebłaganie za grzechy nasze i całego świata.

Na małych paciorkach:

• Dla Jego bolesnej Męki – miej miłosierdzie dla nas i całego świata (10 razy)

Na zakończenie:
• Święty Boże, Święty Mocny, Święty a Nieśmiertelny, zmiłuj się nad nami i nad całym światem (3 razy)
• Jezu, ufam Tobie!

<>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <>< <><
31-03-2005 17:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #2
 
Rasta napisał(a):Czy moge się dowiedzieć czegoś więcej na ten temat

Ale co konkretnie, tak trudno mi się odnieść!

Tekst jest dość jasny: Jezus obiecał wielkie łaski /czytaj miłość; w Biblii łaska oznacza generalnie miłosne zjednoczenie Bóga z człowiek, przy czym ten Pierwszy sam wyciąga do nas rękę bez naszych zasług/ dla tych którzy powaznie potraktują Jego wezwanie. To jest jakby głos Boga: pragnę bardziej miłosierdzia dla Ciebie człowieku niż kary niż twojej śmierci. To jakby zawołanie abyśmy pozwolili Bogu dać nas ukochać!

I najbliższa Niedziela jako święto miłoserdzia i koronka do miłosierdzia Bożego napewno nam w tym pomogą!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
01-04-2005 09:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów