Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak żyć z Bogiem?
Autor Wiadomość
Guest
Unregistered

 
Post: #1
Jak żyć z Bogiem?
Chciałem abyście mi szczeże odpowiedzieli jak mam żyć z Bogiem, co mam czynić aby nie zostać potępiony?
05-03-2009 23:36
Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Poszukaj sobie Dekalogu i żyj według tych przykazań , módl się , a przede wszystkim czytaj Biblie , zacznij od Nowego Testamentu , poszukaj jakiejs wspólnoty w okolicy czy to zbór protestancki Uśmiech czy parafia katolicka .

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
05-03-2009 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #3
 
Adu100, a dlaczego uważasz, że zostaniesz potępiony? Czy Ty chorujesz na nerwicę? Skrupulanctwo? :hm: O co chodzi? Widać wyraźnie, że jest jakiś problem, ale wyczaić nie mogę czego konkretnie się obawiasz?
05-03-2009 23:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #4
 
bo ja jakoś tak więcej czasu poświęcam dla np. komputera niż dla Boga
a nie wiem co robić Smutny
06-03-2009 07:16
Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
To nie jest tak źle Uśmiech Wiesz dobrym objawem jest to że zdajesz sobie sprawę z tego że co jest nie tak ,ja też dużo czasu spędzam przed komputerem , pokutuję z tego . Spróbuj zamiast włączać rano komputer , pomodlić się chwilę , własnymi słowami , powiedzieć Bogu co Cię trapi , przeczytać jakiś psalm np. psalm 23 .Zobaczysz , że z czasem będziesz poświęcał więcej czasu na czytanie Biblii i modlitwę niż na komputer. I tak jak pisałem wcześniej poszukaj w okolicy jakiejś wspólnoty wierzących czy to protestantów czy katolików. Bóg widzi Twoje problemy , zna Twoja przeszłość i przyszłość i czeka abyś wyciągnął rękę do Niego. Pozdrawiam

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
06-03-2009 08:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
Adu100 napisał(a):bo ja jakoś tak więcej czasu poświęcam dla np. komputera niż dla Boga

To tak jak ja Szczęśliwy
06-03-2009 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
staraj się by we wszystkim co czynisz był PanUśmiech tzn żeby było to zgodne z Jego przykazaniami..staraj się żyć według Jego woli...a jak ja poznać? rozeznawać..w sercu... w czecie modlitwy..może jakiś zaufany Ksiądz co by został prowadzącym Duchownym .. Uśmiech -Módl się o łaskę wiary i dar męstwa ,mądrości i odwagi (i inne tez) by nie zabrakło Ci sił do życia w Panu Uśmiech a wszystko co czynisz rób z miłości do Niego i do innych Uśmiech Amen Uśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
06-03-2009 13:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
Adu100 napisał(a):bo ja jakoś tak więcej czasu poświęcam dla np. komputera niż dla Boga

Jest Wielki Post teraz, troche wiecej mobilizacji nad soba, napewno znajdzie sie czas na modlitwe i rozwazanie Slowa Bozego. Dla chcacego nic trudnego.....
06-03-2009 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Adu100, nie bój się Boga, tylko się z Nim zaprzyjaźnij. Przestaniesz wówczas myśleć o czyhającym na Ciebie potępieniu, które na pewno nastąpi. Bóg nie oczekuje, że będziemy przestrzegać przepisów Prawa dla samego Prawa, ale Twoje czyny, całe Twoje życie, postępowanie ma wypływać z miłości. Jeśli w ten sposób będziesz myśleć - z miłością, a nie z lękiem to wszystko się ułoży i Pan obdarzy Cię pokojem serca.
06-03-2009 14:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Wszechmocny i wieczny Boże,
Który stworzyłeś nas na Twoje podobieństwo
i poleciłeś nam szukać, przede wszystkim, tego co dobre,
prawdziwe i piękne,
szczególnie w Boskiej Osobie Twego Jednorodzonego Syna,
Pana naszego Jezusa Chrystusa,
pomóż nam, błagamy Ciebie,
przez wstawiennictwo św. Izydora, biskupa i doktora,
abyśmy podczas naszych wędrówek w internecie
kierowali nasze ręce i oczy tylko na to, co podoba się Tobie
i traktowali z miłością i cierpliwością
wszystkie te osoby, które spotkamy
przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

Święty Izydorze, módl się za nami!

****************

Kochaj... to wystarczy

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
06-03-2009 15:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #11
 
Kocham rodziców...
I co i to wystarczy...?
06-03-2009 16:57
Odpowiedz cytując ten post
Bozy_Wariat Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 131
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Adu100: Bóg Cię kocha i nie wylicza Ci każdego Twojego potknięcia, aby Cię potępić. On przyszedł na świat w Osobie Jezusa i oddał za Ciebie życie po to, aby Cię zbawić a nie potępić.

Cytat:Albowiem tak Bóg umiłował świat, ze Syna Swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy, nie zginął ale miał życie wieczne. Albowiem Bóg nie posłał swojego Syna na świat po to, aby świat potępił ale po to, aby świat został przez Niego zbawiony (J 3, 16 - 17)

Rozmawiaj z Bogiem tak, jak z przyjacielem. Mów Mu o tym, co Cię trapi. On zna Twoje serce i nie potępia Cię ale chce Ci powiedzieć jak bardzo Cię kocha. Jeśli zaś chcesz odpowiedzieć na Jego Miłość, a czujesz, że nie dajesz z siebie wszystkiego, bo komputer zasłania Ci Boga. To oddaj Jezusowi ten problem. Nie ma problemu, którego On nie mógłby rozwiązać. A ze swojej strony możesz spróbować ograniczyć komputer, np. w jakiejś intensji. Wyznaczyć sobie dzień bez komputera lub ilość godzin dziennie. Albo zamiast siedzenia przy komputerze, pomódl się w tym czasie. Życzę powodzenia, odwagi a ze swojej strony mogę Ci obiecać swoją modlitwę. Pozdrawiam bardzo serdecznie. Z Panem Bogiem!

[Obrazek: qw000003.gif]

"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia"
06-03-2009 17:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Adu100 napisał(a):Kocham rodziców...
I co i to wystarczy...?

Pewnie nie Oczko
Staraj się być dobry na miarę swoich możliwości, zaprzyjaźnij się z Panem Jezusem. Tak jak napisała moja poprzedniczka nikt Ci błędów nie wylicza, więc Ty też siebie nie zadręczaj. Uśmiech
06-03-2009 20:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #14
 
a mógłby mi ktoś wypisać jakieś cytaty któreby mi o tym przypominały o tym jak mam żyć...
Ustawie sobie na tapetę (bo jak już pisałem że często siedze na kompie) a w ten sposób będzie mi łatwiej.A może ktoś ma już taka tapetę to bardzo proszę
06-03-2009 20:41
Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Najlepiej czytaj Słowo Boże, ono będzie Ci pokazywało każdego dnia, jak masz żyć Uśmiech
06-03-2009 20:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów