Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak żyć z Bogiem?
Autor Wiadomość
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Przeczytaj sobie 3 rozdział Ewangelii Jana, List Pawła do Filipian 4 rozdział 13 werset. No i Psalmy . A tu masz programik który ustawia tapetę na pulpicie z wersetami , bodajże codziennie inną Duży uśmiech http://www.lcwords.com/pl/materials.html

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
06-03-2009 20:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #17
 
Nawet siedzenie przed komputerem może być na Chwałę Bożą Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-03-2009 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Annnika napisał(a):Nawet siedzenie przed komputerem może być na Chwałę Bożą Oczko

Na przykład siedzenie na forum Duży uśmiech Albo siedzenie na forum ewangelizacyjnym może nie być na chwałę Bożą Język
06-03-2009 22:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #19
 
czyli co mam robić aby siedząc np. na forum szkolnym czynić to na chwałę Bożą?
06-03-2009 22:25
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #20
 
Ewangelizować Oczko - także dobrym przykładem Oczko

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-03-2009 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #21
 
Mógłbym prosić jaśniej?
Może jakieś przykłady?
06-03-2009 22:30
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #22
 
Nie licz na to że dostaniesz podpunkty, jak żyć, co mówić.
Nie licz na to, że ktoś da ci receptę na życie.


Módl się, czytaj Biblię, bądź posłuszny Kościołowi i odnajdziesz odpowiedź. To twoja prywatna droga. Nikt jej za Ciebie nie przejdzie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-03-2009 22:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Annnika napisał(a):Nie licz na to że dostaniesz podpunkty, jak żyć, co mówić.
Nie licz na to, że ktoś da ci receptę na życie.


Módl się, czytaj Biblię, bądź posłuszny Kościołowi i odnajdziesz odpowiedź. To twoja prywatna droga. Nikt jej za Ciebie nie przejdzie.

Jest to całkowita i słuszna odpowiedź na pytanie autora, chyba nic więcej dodać nie można. Podpisuję się pod tym.
06-03-2009 22:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #24
 
Ale ja sie boje że jeśli tak nadal będę żył to zostane potępiony... Smutny
Na kompie siedze min.8-10 h dziennie modle się tylko wieczorem
06-03-2009 22:35
Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Adu100 napisał(a):Ale ja sie boje że jeśli tak nadal będę żył to zostane potępiony... Smutny
Na kompie siedze min.8-10 h dziennie modle się tylko wieczorem

To zacznij modlić się też rano Uśmiech
Kurczę, co jest grane z tym potępieniem? Skąd masz takie myśli?
06-03-2009 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #26
 
rano jakoś nie ma czasu na odmawianie pacierza wstaje o 7, śniadanie i do szkoły

tyle sie teraz słyszy o piekle o szatanie... i jak sobie tak po troszku wyobrażam całą wieczność to aż mnie ciarki przechodzą... i chce robić wszystko abym nie został potępiony
06-03-2009 22:42
Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ja myślę, że Ty jesteś zniewolony jakimś nienaturalnym lękiem. Wieczność jest dla każdego tajemnicą, zdaje się być czymś nieosiągalnym, ale uwierz, że jest ona przeznaczona dla każdego, kto się zdecyduje na życie z Bogiem, kto opowie się po Jego stronie (bo mówimy tutaj o rzeczywistości nieba). Pan Jezus powiedział do swoich uczniów, że idzie przygotować im miejsce. To jest zapewnienie także Ciebie. Jakby na potwierdzenie swojej prawdomówności, Pan Jezus mówi jeszcze, że gdyby tak nie było - gdyby nie było dla uczniów miejsca w niebie, a więc też dla Ciebie, to by nam o tym powiedział. Jezus nie kłamie.
Adu100, ja myślę, że Twoim podstawowym problemem w tym wątku, w postawionym pytaniu, jest lęk i niepewność co do swojej przeszłości, ale też przyszłości. Zastanów się nad tym lękiem, bo lęk zawsze przekazuje nam ważną informację. Mogę Ci na razie polecić do przeczytania w Ewangelii wszelkie fragmenty mówiące o obietnicy nieba dla tych, którzy w Niego wierzą. I że zbawienie jest z wiary, a nie z uczynków. To powinno przywrócić Tobie pokój serca. Będę się o to modlić, ponieważ wierzę, że skoro mnie Bóg w taki sposób uspokoił to i Tobie udzieli tej łaski. Ty sam także módl się o pokój serca.
Jak znajdę stosowne fragmenty z Pisma Swiętego to będę zamieszczać namiary, innych też o to proszę.

Na początek: 1J 5, 11-13

[ Dodano: Pią 06 Mar, 2009 22:06 ]
J 14, 15.18-20

Dzisiaj z kolei było czytanie z Księgi Ezechiela. Zapraszam do rozważenia słów: Ez 18, 21-23
06-03-2009 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #28
 
Adu100 piszesz ,ze Cię ciarki przechodzą jak pomyślisz o wieczności , nie bój się . Pewnie pamiętasz z Ewangelii Łukasz gdy Jezus wisiał na krzyżu i dwaj złoczyńcy i jeden mu urągał a drugi poprosił Pana Jezusa żeby go wspomniał gdy wejdzie do królestwa niebieskiego .I co Jezus odpowiedział : Zaprawdę, powiadam ci, dziś będziesz ze mną w raju. I teraz przełóż sobie tę sytuację do Swojego życia , porównaj siebie i tego łotra , on już nie miał czasu się zmienić czy poprawić a Ty masz czas więc jeszcze dziś gdy przeczytasz tego posta poproś Pana Jezusa żeby przyszedł do Twojego życia , że On jest Panem .Możesz się pomodlić np. tak :Drogi Panie Jezu, wiem , że jestem grzesznikiem i potrzebuję Twojego przebaczenia. Wierzę ,że jesteś Synem Bożym i umarłeś za moje grzechy. Wyznaję Ci moje grzechy i odwracam się od nich( wyznaj każdy poszczególny grzech, który Ci Duch Święty wskaże). Teraz zapraszam Cię do mojego serca i życia. Chcę ufać Ci i podążać za Tobą jako Panem i Zbawicielem, proszę dopomóż mi w tym Duchu Święty. Amen

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
06-03-2009 23:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Vika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 244
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #29
 
Adu100 napisał(a):Na kompie siedze min.8-10 h dziennie modle się tylko wieczorem

Wszystko zależy od tego w jakim celu siedzisz na "tym kompie".
Może stad masz te wyrzuty sumienia? Swoją droga , 8-10 godz. to rzeczywiscie za długo,
pomijając ,że niezdrowo.

Przeszłość moją Panie,
polecam Twojemu miłosierdziu,
terażniejszość moją polecam Twojej miłości,
a moją przyszłość oddaję w ręce Twojej Opatrzności.
06-03-2009 23:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #30
 
Adu, a ja widzę tu dwie opcje: albo nie chce ci się wziąć t**** w troki i zrobić co radzimy, albo prowokujesz ....

Aha, trzecia - chcesz usłyszeć odpowiedź, jaką sam sobie ułożyłeś... a my nie trafiamy...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
06-03-2009 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów