Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak żyć z Bogiem?
Autor Wiadomość
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #31
 
Annnika napisał(a):Adu, a ja widzę tu dwie opcje: albo nie chce ci się wziąć t**** w troki i zrobić co radzimy, albo prowokujesz ....

Aha, trzecia - chcesz usłyszeć odpowiedź, jaką sam sobie ułożyłeś... a my nie trafiamy...

Jest to jakiś pomysł. Ja myślę, że opcja też jest taka, że Adu100 nie mówi nam wszystkiego (pewnie, nie musi Oczko), ukrywa coś istotnego, o czym nie chce nam powiedzieć i kręci się wokół tego, o co mu chodzi, a my oczywiście nie trafiamy.
06-03-2009 23:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #32
 
Boże kocham Cię za to, że wywiodłeś mnie z ziemi egipskiej, z domu niewoli... dlatego pragnę aby me czyny były wyrazem tej wolności.

1. Kocham Cię Boże i dlatego stawiam Ciebie na pierwszym miejscu, tylko tobie pragnę się oddać. Tylko ty dajesz mi wolność nie poddam się więc niczemu ani nikomu w niewolę.

2. Kocham Cię Boże i dlatego szanuję Twoje Imię. Nie wypowiem Go w niestosownej chwili, moje usta nie zniesławią Twego Imienia.

3. Kocham Ciebie Boże i dlatego za dzień odpoczynku i przebywania z Tobą uznaję dzień przez ciebie uświęcony.

4. Kocham Boże siebie i moich rodziców i dlatego będę ich szanowała, nawet gdyby postradali zmysły i będę posłuszna we wszystkim, co ma służyć memu dobru.

5. Kocham Boże siebie moich bliźnich i dlatego pragnę żyć i pragnę aby inni żyli. Będę broniła swojego i ich życia, a nie będę stanowiła dla niego zagrożenia.

6. Kocham Boże siebie i moich bliźnich i dlatego nie pozbawię siebie ani kogokolwiek innego czystości.

7. Kocham Boże siebie i moich bliźnich i dlatego nie odbiorę nikomu tego co do niego należy i będę cieszyła się z tego co posiadam.

8. Kocham Boże siebie i moich bliźnich, dlatego nie uczynię mych ust nieczystymi i swym fałszywym sądem nie skrzywdzę nikogo.

9. Kocham Boże siebie i moich bliźnich, dlatego nie będę pragnęła osoby, którą z kimś innym łączy więź miłości, aby tej więzi nie naruszyć oraz aby nie uczynić siebie nieczystą.

10. Kocham siebie i innych dlatego nie będę pragnęła posiadania tego, co komuś innemu słusznie się należy, lecz będę zabiegała tylko o to co mi słusznie się należy.

***********

Kochaj, to wystarczy...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
06-03-2009 23:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Guest
Unregistered

 
Post: #33
 
ależ ja nic nie ukrywam przed Wami.
Ja tylko tak po prostu zapytałem... ale teraz po przeczytaniu kilku fragmentów już nie mam sie co martwić...
Dzięki Wam wszystkim. Pozdrawiam :aniol:
07-03-2009 00:42
Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
Spokojnie, my tutaj tylko tak się zastanawiamy o co chodzi. Cieszę się, jeśli możemy pomóc. Jak znajdę coś ciekawego jeszcze (cytaty) to dorzucę Uśmiech
07-03-2009 01:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #35
 
Adu100 napisał(a):rano jakoś nie ma czasu na odmawianie pacierza wstaje o 7, śniadanie i do szkoły

Radze Ci, troszeczke wczesniej wstac, jakies 5-10 minut i poswiecic je na kruciotka
modlitwe poranna, nie wierze, abys nie mial czasu,to nic nie kosztuje, ale twoja dusza
jest wtedy tzw " naladowana".
07-03-2009 18:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #36
 
To prawda, że brak czasu jest wymówką. Ten, kto chce się modlić, zawsze znajduje czas.
07-03-2009 18:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
aga napisał(a):Ten, kto chce się modlić, zawsze znajduje czas.

Jezeli jest czas siedziec 10h przy koma, to nie rozumie jak nie ma czasu na 15-minutowa modlitwe." Nie mam czasu"- to nie jest dobre sformulowanie dla chrzescijana, tym bardziej dla czlowieka ktory deklaruje sie jako wierzacy.
07-03-2009 18:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
nadinn napisał(a):
aga napisał(a):Ten, kto chce się modlić, zawsze znajduje czas.

Jezeli jest czas siedziec 10h przy koma, to nie rozumie jak nie ma czasu na 15-minutowa modlitwe."

Masz całkowitą rację. Mnie zszokowało stwierdzenie o tych dziesięciu godzinach przed kompem. Między tym a brakiem czasu na modlitwę jest pewna nieścisłość. Sądzę, że Adu100 jest świadomy tej sprzeczności.
07-03-2009 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #39
 
W drodze też można się modlić...

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
08-03-2009 11:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów