Wątek zamknięty 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
OBURZENIE!!
Autor Wiadomość
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #1
OBURZENIE!!
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1236330948
Jestem oburzona postępowaniem tego "arcybiskupa"!! potępiłl lekarzy, którzy ratowali życie ludzkie a nie ekskomunikował gwałciciela!! w głowie się nie mieści co ten "arcybiskup" powiedział :? co ma prawo boskie wspólnego z gwałtem?! jak ja mam rozumieć takie słowa?! że zgodnie z wolą Boga, z tym, że dał popęd człowiekowi ten facet miał prawo gwałcić to dziecko?! :evil: Ja takich "pasterzy" nie chce mieć :!:
07-03-2009 21:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #2
Re: OBURZENIE!!
to Ja :) napisał(a):http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1236330948
Jestem oburzona postępowaniem tego "arcybiskupa"!! potępiłl lekarzy, którzy ratowali życie ludzkie a nie ekskomunikował gwałciciela!! w głowie się nie mieści co ten "arcybiskup" powiedział :? co ma prawo boskie wspólnego z gwałtem?!

Temat był już wałkowany na tym forum. Dziwne, że nie rozumiesz oczywistości, ale masz prawo.
Po pierwsze ekskomunika grozi za zabójstwo, a nie za gwałt. Prawo kościelne o tym drugim nie stanowi. Nie wiem, co znaczy, że arcybiskup (bynajmniej nie w cudzysłowie) "potępiłl lekarzy, którzy ratowali życie ludzkie" :?: Prawo boskie stoi ponad prawem ludzkim o tyle, że skoro nowe życie już się poczęło, nawet w wyniku gwałtu, jedynie Bóg może to życie odebrać, toteż arcybiskup słusznie obłożył ekskomuniką zabójców (bo zabójcą jest ten, kto namawia i uczestniczy w grzechu). Zgodnie z wolą Boga facet nie miał prawa gwałcić, skąd ci przyszło do głowy, że:

to Ja :) napisał(a):zgodnie z wolą Boga, z tym, że dał popęd człowiekowi ten facet miał prawo gwałcić to dziecko?!
??????? Czy nie dostrzegasz jakiegoś absurdu w tym stwierdzeniu (a właściwie pytaniu)?

Myślę, że zaszło jakieś nieporozumienie w interpretacji.
07-03-2009 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika
to Ja :) Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 515
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
aga napisał(a):??????? Czy nie dostrzegasz jakiegoś absurdu w tym stwierdzeniu (a właściwie pytaniu)?
właśnie słowa tego "arcybiskupa" są dla mnie takim absurdem. Poza tym, że to było pytanie retoryczne.

aga napisał(a):Prawo boskie stoi ponad prawem ludzkim o tyle, że skoro nowe życie już się poczęło, nawet w wyniku gwałtu, jedynie Bóg może to życie odebrać, toteż arcybiskup słusznie obłożył ekskomuniką zabójców (bo zabójcą jest ten, kto namawia i uczestniczy w grzechu).
no i doszliśmy do sedna bo czyż ten gwałciciel nie jest grzesznikiem?? :hm: I ciężko nazwać lekarzy, którzy ratowali życie dziewczynki, której życie było zagrożone przez pozamaciczną ciążą, zabójcami. Naprawdę nie mogę znieść tego, że Bogiem się posługuje ktoś by jakieś absurdy gadać, poza tym ciężko mi uwierzyć, żeby Bóg chciał tego.
07-03-2009 21:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
Moment, bo ja czegoś nie rozumiem albo nie doczytałam. Nie rozumiem o co biega? Tu na przykład:

to Ja :) napisał(a):ciężko nazwać lekarzy, którzy ratowali życie dziewczynki, której życie było zagrożone przez pozamaciczną ciążą, zabójcami.

O zabójstwie mówimy w kwestii aborcji, więc o co chodzi? Z tego, co czytałam to za grzech aborcji dostali ekskomunikę, czyż nie tak?

to Ja :) napisał(a):Naprawdę nie mogę znieść tego, że Bogiem się posługuje ktoś by jakieś absurdy gadać, poza tym ciężko mi uwierzyć, żeby Bóg chciał tego.

Jakie absurdy masz na myśli?

to Ja :) napisał(a):czyż ten gwałciciel nie jest grzesznikiem??

A kto powiedział, że nie jest? Tyle, że gwałt a zabójstwo to są inne przestępstwa, ale czy oczywistości trzeba tłumaczyć?

to Ja :) napisał(a):"arcybiskupa"

I dlaczego uparcie używasz cudzysłowu?
07-03-2009 22:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Temat jest już poruszony.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
07-03-2009 23:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Wątek zamknięty 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów