Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Niezmienność Boga a wcielenie Syna
Autor Wiadomość
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #106
 
Augustus napisał(a):Vanessa napisał/a:
Bóg stwarzając świat i ludzi nie zamierzał ofiarowywac swego Syna.Decyzja o ofierze zapadła dopiero po grzechu pierwszych ludzi.


Przerażają mnie bezdennie głupie kacerstwa, które ośmielają się mówić o zamierzeniach Boga, jakby ten, kto o nich mówi, rozmawiał sobie z Panem Bogiem przy kawce i serniku i dowiedział się od Pana Boga o wszystkich Jego zamierzeniach.
Niestety Vanessa albo słabo zna Biblie i nie przeczytała jej ani razu albo niestety manipuluje Nią.

Cytat:On był wprawdzie przewidziany przed stworzeniem świata, dopiero jednak w ostatnich czasach się objawił ze względu na was. (21) Wyście przez Niego uwierzyli w Boga, który wzbudził Go z martwych i udzielił Mu chwały, tak że wiara wasza i nadzieja są skierowane ku Bogu.
I List św Piotra 1,20 BT

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
20-11-2010 11:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MELCHISEDEK Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #107
 
Skoro Bóg jest wszechwiedzący to gdy tylko zapragnął stworzyć świat i człowieka wiedział jakie będą konsekwencje absolutnie nie determinowanych wyborów człowieka. Dlatego Syn był przygotowany przed założeniem świata na złożenie ofiary na Kalwarii.
Pozdrawiam

,,Bracia,(...)abyście się nauczyli na naszym przykładzie nie wykraczać ponad to,co jest napisane,żeby jeden nie pysznił się drugim przeciw innemu...Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków,gdzie kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus."
02-12-2010 12:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #108
 
Takie argumenty do świadkow nie przemawiają, wiem z doświadczenia. Najlepiej podać cytat i jednoznacznie zbić argument tym że każdy framgment Biblii interpretuje się patrzac na całość.

Pozdrawiam

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
02-12-2010 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MELCHISEDEK Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #109
 
Zacytowałeś już stosowny fragment więc nie dublowałem bo jak sądzę takiej potrzeby nie ma. Mam nadzieję tylko że będzie zrozumiałe dlaczego Bóg Ojciec o drodze zbawienia zadecydował przed stworzeniem.
Pozdrawiam

,,Bracia,(...)abyście się nauczyli na naszym przykładzie nie wykraczać ponad to,co jest napisane,żeby jeden nie pysznił się drugim przeciw innemu...Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków,gdzie kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus."
03-12-2010 13:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #110
 
Protestanci mają to do siebie ze z góry zakladają ze zarzuca katolików tym czego oni nie wiedzą. Czesto mówiąc im nawet rzeczy elementarne, dobrze by było jakbyś zmienił ten sposób rozumowania. A co do dubowania to wczesniej:
Augustus napisał(a):Chrystus nie był zaplanowany, ale był przewidziany. Stąd istnieje możliwość, że Bóg mógł założyć, chociaż tego nie wiem na pewno, iż człowiek sprzeciwi się Jego woli i wybierze zło. Jak już wiemy, człowiek wybrał zło, ale to nie oznacza, że zło zaistniało najpierw w umyśle Boga. Bóg zna zło, ale skoro Jest dobry, to zło jest przeciwieństwem Boga. A chyba możemy się zgodzić, że Bóg swoich przeciwników zna, a skoro zna, to już jasne jest, że zna zło, ale nie jest jego sprawcą. Takim sposobem możemy pomyśleć, nie zahaczając o herezję, przynajmniej mam taką nadzieję, że Bóg przewidział możliwość odejścia człowieka od Niego, a skoro to przewidział, to jasne jest, że Chrystus był przewidziany na okoliczność odkupienia ludzi od zła. Stąd można mówić o wszechwiedzy Boga. A skoro człowiek swojego czasu wybrał zło, to, wg mojej opinii, znane są Bogu dalsze losy człowieka, które mają swój finał w Apokalipsie.
Mogę się mylić, jeśli tak jest, to niech mnie teologowie poprawiają, jednak myślę i jestem zdania, że wszechwiedza Boga polega na tym, że Bóg zna losy człowieka, który pozostaje w obrębie Jego miłości i zna losy człowieka, który sprzeciwia się Jego miłości. Można również przyjąć, że Bóg wie, kiedy dany człowiek sprzeciwi się Jego miłości i wie, że są ludzie, którzy nie sprzeciwią się Jemu, pomimo że oskarżyciel może zabrać człowiekowi wszystkie jego dobra, tu można dać przykład Hioba.
Jakiekolwiek kwestionowanie wszechwiedzy Boga uważam za nieporozumienie. Bóg, stwarzając wszechświat i ustanawiając prawa rządzące wszechświatem, wie o nich wszystko, jako że Jest sprawcą całego stworzenia. A skoro wie wszystko o wszechświecie i o prawach, które rządzą wszechświatem, oznacza, że Jest Bogiem wiedzącym wszystko o całej wszechrzeczy. A skoro ma pełnię wiedzy o wszechrzeczy, którą stworzył, to chyba determinuje wniosek o wszechwiedzy Boga.

Ps. Myślę, że moje powyższe literki powinny znaleźć się w innym wątku, ale skoro moderacja pozwoliła na delikatne odejście od tematu, to czuję się trochę usprawiedliwiony.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
05-12-2010 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
MELCHISEDEK Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 35
Dołączył: Sep 2009
Reputacja: 0
Post: #111
 
Scott napisał(a):Protestanci mają to do siebie ze z góry zakladają ze zarzuca katolików tym czego oni nie wiedzą. Czesto mówiąc im nawet rzeczy elementarne, dobrze by było jakbyś zmienił ten sposób rozumowania. A co do dubowania to wczesniej:

kompleksy wobec wyżej wymienionych?
Pozdrawiam
P.S. To jest tylko i wyłącznie Twoja osobista projekcja Twoich urojeń na moją osobę.

,,Bracia,(...)abyście się nauczyli na naszym przykładzie nie wykraczać ponad to,co jest napisane,żeby jeden nie pysznił się drugim przeciw innemu...Zbudowani na fundamencie apostołów i proroków,gdzie kamieniem węgielnym jest sam Jezus Chrystus."
07-12-2010 23:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #112
 
Zostawimy posta żeby pokazać jaką masz kulture osobistą i łatwo tracisz rezon. Swoją drogą jak się nie ma argumentów rzuca sie takimi rzeczami. :/ Zdublowałeś posta, to kolejna sprawa. Prosze zebyś nie robił tego wiecej bo rozmowa na tym traci.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
08-12-2010 03:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów