Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Śmierć papieża Jana Pawła II
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ravi, to w takim razie jak sobie pojde w sobote o 18 do kosciola, a nie pojde w niedziele, to bedzie mi sie to liczylo jako niedzielna msza???? :-k

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-04-2005 19:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ludzie sluchali Papieza bo byl jest i bedzie wilki. Ale byli zbyt pochlonieci swoja codziennoscia aby zyc wedlug jego slowa. Moze teraz... chociaz pewnie wielu po tygodniu znow wruci do sarej codziennosc.
Miejmy nadzieje ze to wydazenie zjednoczy nasz kosciol...
03-04-2005 20:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
inis Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 222
Dołączył: Feb 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Offca i Ravi, uzgodnijcie jedną wersję czy to była wigilia tego święta czy już samo święto, bo ja już się pogubiłam :!: U mnie w kościele dziś ksiądz mówił, że to była wigilia i to dlatego tak napisałam. Zresztą to chyba nie jest najważniejsze w tym samym zdarzeniu, jakim jest jego śmierć...
03-04-2005 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ja też własnie nie wiem i chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tym czasem w Kościele :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
03-04-2005 22:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ravenloff Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 626
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #20
Liczenie czasu w obrzędach kościelnych
Offca napisał(a):Ravi, to w takim razie jak sobie pojde w sobote o 18 do kosciola, a nie pojde w niedziele, to bedzie mi sie to liczylo jako niedzielna msza???? :-k
Ja też własnie nie wiem i chciałabym się dowiedzieć jak to jest z tym czasem w Kościele :roll:
To nie temat na dyskusję o tym, więc zapraszam do: Liczenie czasu w obrzędach kościelnych, gdzie znajdziesz odpowiedź.

BTW: Dbajmy o trzymanie się tematu rozmowy.

Alteri vivas oportet, si vis tibi vivere!
03-04-2005 23:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Brat odłączony Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 16
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Zamieszczam list otwarty, który został zamieszczony na polonijnym forum chrześcijańskim (brak polskich zanków, ponieważ serwer jest to zagraniczny serwer).


Do Katolikow i innych dotknietych smiercia Papieza
======================================

Drodzy w Panu,
-pragne Was zapewnic, ze jako namyslowski Zbor Kosciola Zielonoswiatkowego w Polsce, jednoczymy sie z Wami w smutku i refleksji po smierci Wielkiego Przywodcy swiata chrzescijanskiego, Zwierzchnika Kosciola Rzymsko-Katolickiego, wybitnego ekumenisty, glosiciela pokoju, porozumienia i jednosci wsrod chrzescijan -Jana Pawła II.

Pamietajac Jego charyzme, wiare i niebagatelny charakter skladamy na Wasze rece najszczersze wyrazy wspolczucia.

W naszej pamieci zmarly Papiez pozostanie, jako ten ktory zdawal sobie sprawe, ze Kosciol potrzebuje nowej Piecdziesiatnicy. Zapamietamy Go jako tego, ktory otworzył bramy Watykanu na inne Koscioly Chrzescijanskie, a ich wiernych nazwal bracmi oraz jako inicjatora i kontynuatora dialogu ekumenicznego miedzy Katolikami a Zielonoswiatkowcami.

Modlimy sie Drodzy, by mysl, nauczanie i powtarzane tak czesto wezwanie Wielkiego Czlowieka i Chrzescijanina -Jana Pawła II: "Nie bojcie sie! Otworzcie drzwi Chrystusowi!" zrewolucjonizowaly Wasze zycie i sluzbę we wspolczesnym swiecie.

W refleksyjnym zjednoczeniu i modlitwie o Boza pocieche dla wielu ludzi lacze chrzescijanskie pozdrowienia
(--)
pastor


Jeszcze jeden cytat, z artykułu, który ukaże się w najbliższym Wprost:


"(...)zielonoświątkowcy czy baptyści, szczególnie amerykańscy, zaczynają sięgać do języka Jana Pawła II. W ich broszurach pojawiają się terminy "cywilizacja życia" i "cywilizacja śmierci". Z badań socjologicznych prowadzonych wśród ewangelicznych chrześcijan wynika, że Jan Paweł II stał się dla 59 proc. z nich wielkim autorytetem (znany kaznodzieja Jerry Falwell zajmował taką pozycję dla 44 proc. z nich, a radykalny pastor Pat Robertson - dla 54 proc.). - To ogromna zmiana, zważywszy, że jeszcze kilkanaście lat temu papież był dla ewangelikałów niemal antychrystem - podkreśla wielebny Richard Cizik z National Association of Evangelicals."
04-04-2005 12:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ja moze pisze troche pozniej... ale dopiero dzis wrocilam...

wiadomosc o smierci Jana Pawła II otrzymalam bedac we wspolniocie na dniach skupienioa... ten weekend byl dosc szczegolny... rekolekcje calego swiata, trawnhie na modlitwie...
informacje ta przyjelismy z pokojem a pezd 23 zebralismy sie spontanicznie na Eucharystie... i jak apostołowie trwalismy jednommyslnie na modlitwie w wieczerniku

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
04-04-2005 19:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
A co takiego wielkiego zrobił Papa ??
13-04-2005 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Lewiatan/....
Zjednoczył wiele kościołów... pokazał ludziom, że nie można zapominać o najbiednieszych... o ludziach spoza Europy... Nikogo nie dzielił, wszystkich traktował jednakowo....
Pokazał ludziom, jak iść za Jezusem...
Pokazał jak powinniśmy żyć....
To mało z tego co on zrobił...
Ale czy nie są to wielkie rzeczy :?:

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
13-04-2005 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Dla ludzi, dla których Bóg nie istnieje nie ma to żadnego znaczenia :|

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-04-2005 17:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
No jakieś pewnie ma, bo przecież ateiści też przeżyli jakoś śmierć JPII...

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
13-04-2005 17:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Offca napisał(a):Dla ludzi, dla których Bóg nie istnieje nie ma to żadnego znaczenia :|
Czy ta wypowiedz była skierowana domnie ??
13-04-2005 21:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Niekoniecznie.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
13-04-2005 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Myslę, że nie. Wiesz Lewiatan myslę, że częśc ludzi po śmierci Ojca Świętego jest jeszcze rozbita. Faktem jest to, że ten człowiek dla wielu z nas jest święty,
13-04-2005 21:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nata_89 Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 73
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
Ale przecież Papa nie tylko głosił Słowo Boże, ale również jest zwolennikiem pokoju i kocha wszystkich ludzi tak samo jak Bóg oraz jest wzorem do naśladowania np. po przez to, że wybaczył zamachowcowi, który próbował go zabić i przyczynił się do tego, że dzisiaj lepiej jest niż w starej Polsce
22-04-2005 19:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów